Connect with Us

All posts tagged "bllokim"

Politikë 21:49 - 4 Gusht, 2019

Bllokohen tre hotele në Shëngjin/ Rama: “Për një viç t’xen nata jasht!”

Tre hotele të mëdha janë bllokuar sot në Shëngjin në kuadër të aksionit anti-informalitet. Kryeministri Edi Rama ka postuar edhe fotot përkatëse, ndërsa bën me dije...

Aktualitet 11:52 - 17 Korrik, 2019

Policia bllokon hotelin e ish-deputetit demokrat

Policia ka bllokuar sot një hotel në pronësi të ish-kreut të PD-së në Elbasan, Aurel Bylykbashi i cili ka qenë edhe deputet i kësaj partie. Bylykbashi...

Aktualitet 11:40 - 24 Qershor, 2019

“Vetëm para kesh”/ Këngëtarja shqiptare nuk pyet për bllokimin e llogarisë, thumbon me postimin

Disa ditë më parë në mediat e huaja u tha se prokuroria në Zvicër i bllokoi të gjitha llogaritë bankare të reperes shqiptare Loredana Zefi, në...

Aktualitet 15:57 - 27 Prill, 2019

Tentuan të bllokojnë Ramën/ Shoqërohen 11 persona

Policia ka shoqëruar 11 personat të cilët tentuan të bllokojnë eskortën e kryeministrit Edi Rama në aksin Tiranë-Elbasan. Mbi personat e shoqëruar rëndon akuza e prishjes...

Life Style 10:40 - 15 Mars, 2019

Pas bllokimit në gjithë botën, Facebook po hetohet për një krim të madh që ka lidhje me të dhënat tona personale

Prokurorët federalë kanë hapur një hetim penal për marrëveshjet e të dhënave që Facebook ka bërë me kompanitë e mëdha teknologjike, njoftoi  “New York Times”. Bëhet...

Life Style 10:25 - 3 Mars, 2019

Misioni i ri i Youtube, bllokimi i komenteve në videot e fëmijëve për të luftuar pedofilinë

Një nga rrjetet sociale më të përdorura në botë, kryesisht për të dëgjuar muzikë dhe për të parë video, është duke bllokuar komentet pothuajse në të...

Aktualitet 15:58 - 14 Shkurt, 2019

Përplasen dy makina/ Bllokohet një person

Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në aksin rrugor Shkodër-Bushat. Dy makina janë përplasur në afërsi të fshatit Beltojë dhe për pasojë një person...

Aktualitet 08:59 - 27 Janar, 2019

Bllokohet autostrada Tiranë-Durrës/ Si do devijojë trafiku

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë me dije se sot do të ketë sërish punime në autostradën Tiranë-Durrës. Në një njoftim të faqes zyrtare të ARRSH-së thuhet...

bllokim nga debora
Aktualitet 18:23 - 25 Janar, 2019

Moti i keq me dëborë/ Bllokohen 30 familje në Dukagjin

30 familje në Dukagjin vijojnë të qëndrojnë të bllokuara prej tre ditësh. Rikthimi i reshjeve të dëborës ka shkaktuar sërish probleme të shumta në zonat malore....

qeliza kanceri i gjirit
Aktualitet 13:21 - 17 Janar, 2019

Kanceri i gjirit/ Studiuesit arrijnë të bllokojnë metastazat

Për herë të parë, studiuesit kanë arritur të konvertojnë qelizat e kancerit të gjirit në qeliza yndyre, ose thjesht në yndyrë. Falë këtij transformimi, jo vetëm...