Connect with Us

All posts tagged "blerje"

Aktualitet 18:49 - 20 Nentor, 2016

VIDEO EKSKLUZIVE/ Votuesit akuza për blerje votash në Kolonjë

Pas akuzave të Partisë Agrare Ambjentaliste për blerje votash dhe presion ndaj votuesve në Kolonjë, Citynews.al sjell një video ku shihet se si votues akuzojnë njëri-tjetrin...

Aktualitet 08:55 - 8 Tetor, 2016

Majko: Ka bursë, blihet varfëria, ka politikanë që blejnë votën

Në një intervistë për gazetën Panorama deputeti socialist Pandeli Majko e ka çuar më tej deklaratën e tij, e cila jo pak i ka habitur shqiptarët....

Aktualitet 09:04 - 15 Shtator, 2016

Manjani: Blerje vote? Nuk e përjashtoj fare

Ministri Manjani ka folur edhe për blerjen evotave në Dibër. Nëse ka patur apo jo blerje votash në Dibër Manjani tha se nuk mund ta përjashtojë....

Aktualitet 14:02 - 21 Gusht, 2016

PD: Sadriut i kërkohet të blejë vota në Dibër, në këmbim i lejohet të ndërtojë pa leje

Ndërtimi pa leje i një kati pallati në mes të Tiranës nga ndërtuesi Sadri Abazi, sipas Partisë Demokratike është një favor, që i bëhet ndërtuesit në...

Politikë 12:06 - 13 Qershor, 2015

Tentoi të blejë votat, nis procedim penal për kreun e bashkisë Vorë, Fiqiri Ismaili

Policia e Tiranës ka nisur procedim penal ndaj kreut të Bashkisë së Vorës, Fiqiri Ismaili. Sipas të dhënave të para, mësohet se ky procedim ka nisur...

Aktualitet 21:00 - 15 Prill, 2015

Nokia blen rivalen franceze të telefonisë, Alcatel-Lucent

Kompania Nokia njoftoi se ka rënë dakord të blejë rivalen më të vogël franceze, Alcatel-Lucent për shifrën e 15.6 miliardë eurove. Sipas kushteve të marrëveshjeve, aksionerët...

Ekonomi 12:30 - 15 Prill, 2015

Nokia blen rivalen franceze të telefonisë, Alcatel-Lucent

Kompania Nokia njoftoi se ka rënë dakord të blejë rivalen më të vogël franceze, Alcatel-Lucent për shifrën e 15.6 miliardë eurove. Sipas kushteve të marrëveshjeve, aksionerët...

Ekonomi 11:29 - 8 Prill, 2015

Shell blen BG Group, lind kompania 200 miliardë paundë

Royal Dutch Shell njoftoi se ka rënë në marrëveshje për të blerë kompaninë e eksplorimit të fushave të gazit dhe të naftës, BG Group në një...