Connect with Us

All posts tagged "blerje online"

Aktualitet 08:40 - 28 Maj, 2019

Qeveria rrit taksën e blerjeve online/ Do paguhet 22.4% mbi kostot e transportit

Blerjet online do të bëhen më të shtrenjta pasi Drejtoria e Përgjithshme e Doganave me një udhëzim tëposaçëm ka vendosur të taksojë edhe vlerën e postës për mallrat që kushtojnë mbi 22 euro. Udhëzimi i doganave, që ka...

Kuriozitete 23:30 - 16 Mars, 2018

Foto/ Kur blerjet online janë një dështim i vërtetë!

Në internet ka pafundësisht faqe online, të cilat reklamojnë e shesin produkte nga më të ndryshmet nga telefonat e kompjuterat tek sandalet e fustanet. Çmimet e...

Aktualitet 01:00 - 7 Shkurt, 2018

Porosit ‘top’ online/ Të gjithë po qeshin me atë që i ndodhi

Nëse keni kërkuar kudo në internet për ndonjë histori qesharake, atëherë është koha të shikoni pak këtë djalosh dhe atë që i ndodhi. Në një nga...

Aktualitet 10:00 - 25 Korrik, 2017

Do bënte blerje online, por 37-vjeçari nga Tirana e pëson keq

Një 37- vjeçar nga Tirana ka rënë pre e mashtrimit kompjuterit. 37- vjeçari ka transferuar një shumë të konsiderueshme eurosh drejt një llogarie bankare në Malin...

Aktualitet 15:10 - 4 Gusht, 2016

Blerjet online/Hyjnë në fuqi tarifat e reja, sa do të taksoheni

Hyjnë në fuqi ndryshimet e fundit të miratuara nga Qeveria për blerjet online. Ndryshimet e Kodit Doganor janë botuar dje në Fletoren Zyrtare dhe prej ditës...

Aktualitet 16:48 - 29 Korrik, 2016

Taksimi për blerjet online/Peticion kundër vendimit të Qeverisë

Vendimi i fundit i Qeverisë, sipas të cilit për blerjet online mbi 22 euro duhet paguar TVSH dhe taksë doganore, ndërsa për dhuratat apo dërgesat që...

Aktualitet 15:29 - 28 Korrik, 2016

Përplasja PS-LSI edhe në mbledhjen e Qeverisë/Manjani kundër Ahmetajt

Duket se përplasjet mes dy partive që qeverisin vendin, LSI dhe Partisë Socialiste, nuk kanë të ndalur. Pas debateve në distancë, atyre në rrjetet sociale, përballjet...

Aktualitet 12:41 - 28 Korrik, 2016

Postat: 70% e blerjeve online janë rreth 100 euro, ja “kalvari” që do kaloni tani për zhdoganimin

Ka shkaktuar një zemërim të madh te konsumatorët një vendim i fundit i qeverisë që të ulë kufirin e blerjeve online në 22 euro, kur blen...

Aktualitet 18:14 - 21 Korrik, 2016

Blerjet on line/ Mbi 120 mijë transaksione në muaj, ja milionat që shpenzojnë shqiptarët

Janë mesatarisht mbi 120 mijë transaksione mujore për blerje online gjatë katër muajve të parë të këtij viti, sipas të dhënave nga Shoqata Shqiptare e Bankave....

Aktualitet 18:26 - 10 Mars, 2016

Shërbimet postare, shqiptarët përdorin më tepër internetin

A përdorin më shqiptarët letrën si formë komunikimi? Me zhvillimin e teknologjisë, dërgimi i letrave u shndërrua në një “modë të vjetër” për shumë vende të...

Life Style 12:00 - 16 Maj, 2015

Femrat apo meshkujt, kush blen më shumë online

  ​Tradicionalisht thuhet se janë femrat ato që kryejnë pjesën më të madhe të blerjeve, përfshirë dhe blerjet online. Por tanimë na rezulton e kundërta, janë...