Connect with Us

All posts tagged "blerina gjylameti"

Deputetja socialiste në pritje të ëmbël/ Fotografohet me barkun e rrumbullakosur
Sociale 19:58 - 23 Tetor, 2020

Infektohet me Covid në muajt e fundit të shtatzënisë/ Gjylameti tregon gjendjen shëndetësore

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, e cila është në muajt e fundit të shtatzënisë, është infektuar me koronavirus. Lajmin e bën të ditur vetë deputetja,...

Deputetja socialiste në pritje të ëmbël/ Zbulon gjininë e bebit
Sociale 15:37 - 25 Shtator, 2020

Deputetja socialiste në pritje të ëmbël/ Zbulon gjininë e bebit

Deputetja e Partisë Socialiste Blerina Gjylameti është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Lajmi për shtatzëninë u zbulua pak ditë më parë nga disa...

Deputetja socialiste në pritje të ëmbël/ Fotografohet me barkun e rrumbullakosur
Sociale 13:42 - 13 Shtator, 2020

Deputetja socialiste në pritje të ëmbël/ Fotografohet me barkun e rrumbullakosur

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti është në pritje të fëmijës së saj të dytë. Deputetja është fotografuar së fundmi me barkun e rrumbullakosur. Gjylameti ka...

Deputetja socialiste në pritje të ëmbël/ Fotografohet me barkun e rrumbullakosur
Politikë 19:37 - 29 Shkurt, 2020

Gjylameti “hap zemrën”/ Flet për debatet dhe kritikat brenda PS

Anëtarja e Komisionit të Ekonomisë Blerina Gjylameti ka folur për propozimin e kryeministrit Edi Rama për amnistinë fiskale kombëtare për një periudhë të caktuar, në Kongresin...

Politikë 14:55 - 17 Nentor, 2019

Panairi i librit bën “bashkë” të djathë e të majtë/ Grida Duma dedikim Blerina Gjylametit

Panairi i librit këtë vit duket se ka bërë “bashkë” përfaqësues të partive të ndryshme. Libri “Koha për politikë”, i ish-deputetes së PD, Grida Duma ka...

Sociale 09:43 - 21 Tetor, 2019

“Blerinë, mike bëhu e fortë”/ Braçe ngushëllon publikisht deputeten për humbjen të vëllait

Zv.kryeministri Erion Braçe i ka shprehur publikisht ngushëllimet deputetes socialiste, Blerina Gjylametit për humbjen e të vëllait. “Je ti tani për prindërit, dhimbja e tyre është...

Kronika 15:22 - 20 Tetor, 2019

I vëllai humbi jetën në aksident/ Tragjedia e dytë brenda vitit në familjen e Blerina Gjylametit

Deputetja e PS, Blerina Gjylameti ka humbur mbrëmjen e djeshme të vëllain i cili u aksidentua në tunelin e Elbasanit. 42-vjeçari Elton Maçolli humbi jetën në...

Politikë 17:29 - 26 Shtator, 2019

Gjylameti: Ka filluar dialogu me PD

Deputetja socialiste, Blerina Gjylameti tha se nuk ka një marrëveshje mes PS dhe PD, por ka vetëm ftesë për dialog. E ftuar në studion e lajmeve...

bardhi: Shqiptaret mblidhen me 16 Mars
Aktualitet 17:07 - 17 Maj, 2019

Bardhi kërcënon Ramën/ “Fshihet prapa fustanit të Blerina Gjylametit”

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi, në një postim në rrjetet sociale, ka reaguar pas deklaratave të bëra mbrëmjen e djeshme, nga kryeministri Edi Rama...

Aktualitet 12:54 - 16 Prill, 2019

Përplasje dhe sherr me kryeministrin Rama/ Deputetja me plagjiaturë e mbytur në kredi

Në tetor të viti 2017, Blerina Gjylameti u zgjodh në krye të degës së PS në Tiranë, në vend të Saimir Tahirit. Kur ka kaluar më...

apeli i deputetes per lulzim bashen
Aktualitet 19:27 - 7 Mars, 2019

Apeli i fortë i deputetes për Bashën/ “Mos dëgjo Monikën”

Vendimi i opozitës për djegien e mandateve u komentua si një vendim i gabuar nga ndërkombëtarët. Pas vizitës së bërë ditën e sotme në Tiranë nga...

kryetaret e opozites, monika kryemadhi dhe lulzim basha
Aktualitet 10:26 - 16 Shkurt, 2019

“I kanë duart me gjak”/ Deputetja socialiste sulmon Opozitën

Deputetja Blerina Gjylameti ka sulmuar Opozitën, pak para fillimit të protestës. “Ata nuk kanë asnjë lidhje me qytetërimin”, thotë Gjylameti për partitë opozitare. Sipas saj. dallimi...

Aktualitet 13:21 - 14 Shkurt, 2019

Një Shën Valentin ndryshe/ Klosi: Të mbjellim pemë, si dashuri për natyrën

Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, Blendi Klosi sëbashku me deputetet e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti dhe Evis Kushi kanë prezantuar sot fushatës  #krijoO2tënd, që në Ditën...

Aktualitet 17:35 - 5 Janar, 2019

Unaza e re/ Protestuesit nxjerrin zbuluar Blerina Gjylameti

Protestuesit e Unazës Re gjatë mbrëmjes së sotme janë shprehur se deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti nuk ka zhvilluar asnjë takim me banorët e kësaj...

Pas dy orësh në selinë rozë/ Përfundon takimi i Ramës me drejtuesit politikë të qarqeve
Aktualitet 10:57 - 22 Gusht, 2018

Thellohet skandali për punësimet në administratë/ CNA.al sjell të tjera detaje

Të tjera detaje janë zbardhur në lidhje me një skandal të publikuar disa ditë më parë nga CNA.al, për punësimet në administratë. Disa ditë më parë...

Politikë 17:13 - 15 Mars, 2018

Deputetja e PS thirrje opozitës: Mos bëni spektatorin, apo komentatorin, por …

Deputetja e Partisë Socialiste, Blerina Gjylameti, në fjalën e saj të mbajtuar në seancën parlamentare, i ka bërë thirrje kolegëve të saj demokratë që të bashkohen...

Aktualitet 13:01 - 24 Nentor, 2017

Cilat janë lidhjet e Bashës me kompanitë ofshore?

Partia socialiste  është rikthyer sërish akuzave ndaj PD-së dhe Lulzim Bashës për pagesat në kompanitë offshore. Deputetja e PS –së, Blerina Gjylameti në një konferencë për...

Aktualitet 21:05 - 1 Korrik, 2017

Ish-ministri e përqafon, Blerina Gjylameti: “E ke kap super”/Çfarë s’u pa nga festa e PS (Video)

Java që po lëmë pas ka qenë një nga më të nxehtat, jo vetëm për shkak të temperaturave të larta, por edhe për zhvillimin e zgjedhjeve...

Aktualitet 12:30 - 19 Mars, 2017

Mesila Doda i përgjigjet Gjylametit/Arrogancë fshatareske, të garojmë të ndarë

Deputetja e PDIU, Mesila Doda, është përfshirë në debatin e nisur mes grave të koalicionit qeverisës, PS dhe LSI. Ka qenë deklarata e deputetes së PS,...

Aktualitet 09:46 - 19 Mars, 2017

Thellohet “lufta” në koalicion/Gratë e PS-së kundër LSI-së, ja përplasjet

Përplasjes mes partive të koalicionit qeverisës po merr çdo ditë e më shumë përmasa të gjera. Sikur të mos mjaftonte vetëm “lufta” mes krerëve të koalicionit,...

Aktualitet 11:48 - 1 Tetor, 2016

Pas Spiropalit nje tjeter Rilindase sulmon socialistin Ben Blushi

Ajo vajza bukuroshe që qëllonte me pistolete në Dibër, ajo që socialistët e quajnë nje nga “pjeshkat” e Rilindjes. Nuk mund te heshte. Ajo do fliste...

Aktualitet 20:06 - 31 Gusht, 2016

Gjylameti dhe Lala qitje me armë në Dibër

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan ne rrjetet sociale se zedhenesja socialiste Gjylameti dhe Ymer Lala kane bere qitje me arme gjate fushates ne Diber. Berisha shkruan, Qytetari...

Foto Dite 18:16 - 26 Nentor, 2015

Foto dite/ Në PS ka lumturi