Connect with Us

All posts tagged "blendi klosi"

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Politikë 17:49 - 16 Qershor, 2020

Nuk përmbahet Malltezi/ “Vendi kandidat në BE trajton plehrat dhe i bën deputetë, bashkiakë e ministra”

Anëtari i Kryesisë së Partisë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka sulmuar ministrin e Turizmit Blendi Klosin për ardhjen e turistëve bjellorusë në vendin tonë. Malltezi kërkon të...

Politikë 23:32 - 15 Qershor, 2020

A e ka shitur qeveria ishullin e Sazanit?/ Klosi: Janë kaluar kufijtë e imagjinatës

Tre ditë më parë, ish-deputeti i Partisë Demokratike Gerti Bogdani, ngriti dyshime të forta se qeveria mund të ketë hapur tender sekret për dhënien me koncesion...

Politikë 22:24 - 26 Maj, 2020

A do të rriten çmimet në turizëm?/ Klosi: Tregu do rregullohet nga kërkesë oferta

Nga 1 qershori nis hapja graduale e plazheve në Shqipëri. Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi thotë se industria turistike është gati të presë turistët...

Sociale 23:33 - 13 Maj, 2020

“Sezoni hapet kur të vijë charteri i parë”/ Klosi: Në fillim të qershorit do kemi turistë

Ministri i Turizmit Blendi Klosi, deklaroi se nuk ka një datë për nisjen e sezonit turistik, por tregoi se përgjithësisht edhe në vitet tjera nis në...

Politikë 23:17 - 13 Maj, 2020

Ahmetaj mesazh publik Klosit/ “Duhet një vendim për kufijtë me Kosovën, qartëso turizmin”

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike nga koronavirusi, Arben Ahmetaj, deklaroi me besim se këtë verë do të kemi turizëm edhe pse jo me numrat që...

Sociale 23:21 - 6 Maj, 2020

U anulluan nga Covid-19/ Blendi Klosi tregon kur do lejohen dasmat në Shqipëri

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka treguar mbrëmjen e sotme se kur do të lejohen dasmat në vendin tonë. Teksa ishte i ftuar në emisionin “Real...

Sociale 21:13 - 6 Maj, 2020

“Do kemi turistë të huaj”/ Klosi flet për rregullat në plazh: Kemi kërkuar të hiqen shezlonget

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi tha se këtë sezon në vendin tonë do të kemi turistë të huaj, ndonëse do të jenë më pak në krahasim...

Sociale 21:45 - 4 Maj, 2020

“Po hartojmë rregulla strikte”/ Klosi: Në fund të majit mund të presim charterat e parë

“Kemi të gjitha mekanizmat në këmbë që në fund të majit të presim charterat e parë”. Kështu ka deklaruar mbrëmjen e sotme ministri i Turizmit Blendi...

Politikë 23:23 - 2 Maj, 2020

“Berberi profesioni më i kërkuar”/ Klosi: Jemi bërë si Parlamenti i ’91-shit

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, ka folur për masat e qeverisë lidhur me situatën e pandemisë në vendin tonë. Aktori Albano Bogdo në emisionin...

Sociale 23:26 - 21 Prill, 2020

“Dasmat janë në pikëpyetje”/ Klosi flet për hapjen e lokaleve dhe restoranteve

Ministri i Turizmit Blendi Klosi, tregoi se këtë verë është shumë e vështirë për të pasur martesa me dasma. Klosi tha se në dasma është e...

Politikë 19:17 - 15 Prill, 2020

Goditja e turizmit/ Klosi zbulon rregulloren për të bërë plazh: Do merret leje te E-albania, s’ka festa

Ministri i Turizmit Blendi Klosi ka deklaruar sot se sektori i turizmit do të jetë më i prekuri nga pandemia e koronavirusit, jo vetëm në vendin...

Ekonomi 16:27 - 11 Mars, 2020

Bizneset në kolaps nga koronavirusi/ Shoqatat e turizmit kërkesë Ramës, Klosit, Denajt e Veliajt

Pas konfirmimit të rasteve të para me koronavirus në Shqipëri, Shoqatat e Turizmit në vendin tonë ATA, ATU dhe ATOA i kanë dërguar një letër kryeministrit...

Politikë 15:24 - 2 Mars, 2020

Klosi me studentët/ Ju do t’i përgatisni programet me aktivitete për turistët

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi zhvilloi një takim me studentët e Masterit Profesional për Menaxhim të Sporteve në Turizëm, të Universitetit të Sporteve,...

Politikë 11:38 - 19 Dhjetor, 2019

Prezantohet tenderi për Aeroportin e ri të Vlorës/ Klosi: Me 31 maj fillojnë punimet

Ministri i Turizmit, Blendi Klosi ka dhënë lajmin për hapjen e garës ndërkombëtare për ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar të Vlorës, duke deklaruar se me date 31...

Sociale 21:53 - 2 Dhjetor, 2019

Blendi Klosi tregon sa do rrinë në hotele qytetarët/ Ja shqetësimi i qeverisë

Ministri i Turizmit dhe Mjedisit Blendi Klosi tha se banorët e prekur nga tërmeti do të qëndrojnë në hotele deri në muajin prill. Klosi deklaroi se...

Sociale 14:43 - 6 Nentor, 2019

Shqipëria del nga harta ndërkombëtare e ‘bregdetit të minuar’/ Klosi: Zonë e pastër dhe e sigurtë lundrimi

Shqipëria nuk do të shënohet më në hartat ndërkombëtare si bregdet i minuar. Vendimi është bërë i ditur gjatë takimit që ministri i Turizmit dhe Mjedisit,...

Politikë 16:56 - 11 Tetor, 2019

Skandali në lumin e Bunës/ Klosi: Kush ndot mjedisin rrezikon burgun

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi ka reaguar pas notës së protestës që Mali i Zi i dërgoi Shqipërisë referuar ndotjeve në lumin Buna. Ndërsa thekson se...

Politikë 15:39 - 27 Shtator, 2019

Klosi: Ja arritëm të kemi një turizëm të qëndrueshëm dhe një rritje të ofertës turistike

Në Ditën Ndërkombëtare të Turizmit Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi theksoi se këtë vit ja dolëm, që jo vetëm të kishim rritje të numrit...

Sociale 20:09 - 1 Shtator, 2019

Hotel Plaza, dyndet nga turistët dhe eventet/ Blendi Klosi, turizëm me një shishe konjak

Turizmi, konsiderohet si sektori që garanton zhvillim të qëndrueshëm ekonomik, duke siguruar punësim, nxitje të ndërmarrjeve të vogla e të mëdha, më shumë të ardhura dhe...

Jamarbër Malltezi, anëtar i kryesisë dhe drejtues i Departamentit për Ambjentin, Pyjet dhe Turizmin në PD
Politikë 15:31 - 3 Gusht, 2019

Protesta për Tomorin/ Malltezi zbardh vendimin e gjykatës

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka reaguar pas vendimit të ministrit Blend Klosi për t’iu bashkuar sot banorëve të Beratit në...

Aktualitet 23:16 - 2 Korrik, 2019

“Na vratë katër veta në bulevard”/ Klosi sherr me Spahon

Ministri i Mjedisit, Blendi Klosi, është përfshirë në një debat të ashpër me nënkryetarin e PD-së, Edmond Spaho. Klosi iu drejtua Spahos duke i thënë se...

Aktualitet 17:28 - 30 Qershor, 2019

“Objektivat janë realizuar”/ Klosi “thumbon” Bashën nga qendra e votimit

Ministri i Mjedisit Blendi Klosi ka votuar dhe ka lënë një koment tijin për mediat rreth procesit të zgjedhjeve të zhvilluara ditën e sotme. Sipas Klosit,...

Aktualitet 16:03 - 3 Qershor, 2019

“Kemi shtrirë dorën e dialogut”/ Klosi zbulon çfarë është e panegociueshme për Ramën

Ministri i Turizmit dhe i Mjedisit, Blendi Klosi, foli rreth situatës politike në vend. Sipas Klosit, mazhoranca i ka shtrirë dorën e dialogut pa kushte opozitës....