Connect with Us

All posts tagged "bledi mane"

"Më lini të futem pa maskë tek Infektivi"/ Alfred Cako i shkruan Silva Binos pas sulmeve në distancë
Politikë 12:03 - 16 Korrik, 2020

Nga Bledi Mane/ Alfred Çako, paradite rrjep shtetin, pasdite tremb miletin

* Konspiracionisti më i ri dhe më agresiv shqiptar Alfred Çako, njeriu që u bombardon çdo ditë me informacione të cilat shfrenojnë edhe imagjinatën më të...

Garderoba e fitores/ Kush të vesh mor bir, kush të qeth o xhan?
Opinione 19:37 - 9 Korrik, 2020

Garderoba e fitores/ Kush të vesh mor bir, kush të qeth o xhan?

Nga Bledi Mane Fizikisht vetëm një herë e kam takuar në ecejaken e mbrëmjes te Pedonalja e Tiranës dhe ia thashë pa teklif e pa turp:...

Opinione 15:13 - 3 Korrik, 2020

Nga Bledi Mane/ Vajzat e forta nuk vrasin veten

-Klithë dhimbjeje për tre përmetare të shkëlqyera- Ne do ikim bashkë në parajsë të takojmë babin se na mori malli!, kështu i premtuan njëra-tjetrës nëna dhe...

"Me pranga në duar/ Mynyr Konin çojani SPAK-ut"
Opinione 10:42 - 29 Qershor, 2020

“Me pranga në duar/ Mynyr Konin çojani SPAK-ut”

Nga Bledi Mane Mandati si rektor i Universitetit të Tiranës i ka mbaruar qysh në prill por si mjellmë e plakur po këndon të fundit këngë....

Nga Bledi Mane/ Bir Hashim i nënës, kë të qaj më parë?
Opinione 16:47 - 25 Qershor, 2020

Nga Bledi Mane/ Bir Hashim i nënës, kë të qaj më parë?

Zëri i spikeres së lajmeve të BBC mund ta plaste ekranin e sheshtë të televizorit tim: -Në Brazil çdo një minutë vdes një person nga virusi…...

Opinione 16:54 - 15 Qershor, 2020

Nga Bledi Mane/ Lereni Moikom Zeqon të vdesë!

Mbrëmë kur ti barkderr te vila jote në Gjirin e Lalëzit po i kërkoje kuzhinierit personal të tjerë karkaleca deti dhe verë të bardhë Prosecco, edhe...

Opinione 16:49 - 3 Qershor, 2020

Nga Bledi Mane/ Kronikë e një përdhunimi të paralajmëruar në Babrru…

I dëgjuat ju klithmat e mia? Po rënkimet e dhimbjeve, gjakun që spërkati dyshemenë e periferisë e patë? Ishte fundpranvere e një viti më parë dhe...

Opinione 11:35 - 28 Maj, 2020

Nga Bledi Mane/ Kitara e ndryshkur e Aleksandër Gjokës

1. Parmbrëmë pak pas mesnate, Sali Berisha u zgjua nga gjumi qullë në djersë. Ca prej një ëndrre acaruese që po shikonte me artistë, ca prej...

Politikë 11:54 - 19 Maj, 2020

Me brisk në dorë kundër Ismail Kadaresë

Nga Bledi Mane-Public Enemy Kujtove se është prej tallashi dhe iu lëshove këto ditë për ta rrëzuar me eskavatorin tënd virtual? Dështove e më pas rrëmbeve...

Opinione 17:39 - 17 Maj, 2020

Nga Bledi Mane/ Fotografia e vetmisë së madhe!

Në orën 4.30 të mëngjesit ndërsa fadroma e parë iu afrua ish godinës së Teatrit, asnjë kryetar i partive opozitare përveç Monika Kryemadhit nuk shkoi urgjent...

Opinione 13:47 - 1 Maj, 2020

Nga Bledi Mane/ Doktoreshë Najada Çomo më fal!

1.Sa vjet ke që e njeh vdekjen? Je takuar me të qindra herë në pavijon. Ke debatuar me të në dhomën e pacientit, e ke sulmuar...

Opinione 20:30 - 29 Prill, 2020

Nga Bledi Mane/ Kungujt e Edi Ramës

Pasditen e 25 prillit të vitit 1990, në Zyrat e Policisë Popullore të Tiranës u paraqit për të bërë kallëzim penal një djalosh i gjatë dhe...

Opinione 14:26 - 26 Prill, 2020

Nga Bledi Mane/ Shkencëtari nga Skrapari

Ka qenë dikur një kancelar në Fakultetin e Mjekësisë (sot Universiteti i Mjekësisë) i cili kishte pikë të dobët një student. Kancelari e mbante afër studentin,...

Opinione 15:34 - 9 Prill, 2020

Nga Bledi Mane/ 15 shuplaka të merituara që na dha Covid-19

Nga Bledi Mane-Public Enemy 1-Qurret nuk shfryhen në rrugë ndërsa gishtat me qurre nuk fshien te shtylla 2-Edhe lekët që ke vjedhur, edhe eurot që ke...

Opinione 14:11 - 7 Prill, 2020

“Ky është arkivoli i Gëzim Krujës? As lule, as kurora por një flamur jeshil me gërma arabe”

Nga Bledi Mane Humoristin e njohur shkodran e përcollën dje mes panikut të virusit dhe fyerjes kulturore. Kortezhi i përmortshëm nuk kishte muzikë funebre ndërsa xhenazeja...

Opinione 15:03 - 30 Mars, 2020

Nga Bledi Mane/ Një koronavirus me dy kolera

Te lindja jote ata silleshin si bakterje e ndyrë nëpër koridorët e maternitetit. Pastaj të ndoqën nga pas në shtëpi dhe kur ti pije qumështin e...

Sociale 15:04 - 21 Mars, 2020

Nga Bledi Mane/ Edhe kështu shërohet Atdheu!

Ti nxitove sot të gjeje hapur para orës një të drekës furrën e bukës apo marketin e ushqimeve, ndërsa ata përpiqeshin të zbusnin dhimbjet e plagës...

Opinione 12:15 - 17 Mars, 2020

Nga Bledi Mane/ Edhe ti ke ikur nga mendorja?

Ditar nga Burgu 313, janar 2002 Dritarja e qelisë pa xhama. Shiu i janarit përplaset mbi kangjellat e ndryshkura dhe pështyn batanijet tona. Jemi 6 të...

Opinione 14:32 - 13 Mars, 2020

Nga Bledi Mane/ Ku jeni, pse fshiheni o gangsterët shqiptarë?

1.-Po iki, i psherëtiu nata në vesh mëngjesit dhe u tret e gjitha. Dita ia bëri me sy diellit, mali u zgjua nga rrezet e para,...

Opinione 15:53 - 11 Mars, 2020

Nga Bledi Mane/ E dashur infermiere, i dashur doktor…

1./Fundnëntorin e vitit të kaluar kur toka u drodh nën këmbët tona ju nuk rrëmbyet palltot e ngrohta të stinës por veshët përparëset e bardha, i...

Opinione 11:57 - 10 Mars, 2020

Nga Bledi Mane/ Katranovirusët…

Pa gdhirë ende dita kur nxirrja e natës fillon të zbehet në ngjyrë gri, nuk shfaqet rezja e parë e diellit por dëgjohen vajtimet e kobshme...

Opinione 14:54 - 8 Mars, 2020

Nga Bledi Mane/ Vagina nga dola unë, duhej të mbyllej!

1./Sperma e babait u lëshua si e çmendur drejt kanaleve ku e priste e qeshur veza e nënës. Ndërsa rënkimet e të dyve nuk rreshtnin, brenda...

Opinione 15:16 - 3 Mars, 2020

“Faqekuqi, bukëshkelur”/ Bledi Mane tregon zemërgjerësinë e Henri Çilit ndaj Ervin Salianjit

Nga Bledi Mane-Public Enemy 1.Furgoni i linjës së Korçës ndaloi te oborri i Fakultetit Ekonomik në juglindje të Tiranës. Pasagjerët e djersitur zbritën me rradhë, i...