Connect with Us

All posts tagged "bledi mane"

Nga Bledi Mane/ Fustanin e Grida Dumës sot po e vesh unë!
Opinione 16:17 - 2 Dhjetor, 2020

Nga Bledi Mane/ Fustanin e Grida Dumës sot po e vesh unë!

Në fillim u larguan gjithë femrat qytetare dhe intelektuale, pas qershorit të vitit të nëmur 1997 vendin e tyre e zunë militantet histerike që pinin kafe...

Gazetari ironizon Presidentin/ Sot ndollemi në Llërmi, nuk ka shpërndarje dekoratash
Opinione 17:37 - 23 Nentor, 2020

Nga Bledi Mane/ Vrite doktorin dhe “p*llohu” me prokurorin!

Xhiku jam, çun me emër në Paskuqan. Para 15 vitesh e lash me barrë nusen time, ajo u tregua burrneshë, e mbajti llafin e më solli...

"Unë president, ti kryeministër"/ Rama i përgjigjet “flakë për flakë” Bashës
Opinione 16:03 - 19 Nentor, 2020

Nga Bledi Mane/ Edvini, Luli dhe Covidi që “ua nguli”

Sokol Olldashi ishte gjallë, gjallë dhe ministër rendi. Policia e Sokolit drejtonte automjetet, policia bashkiake e Edi Ramës udhëzonte miletin këmbësor. 29 nëntori i 2005 përçante...

Ku kishe humbur Blerina Ago?
Opinione 12:44 - 16 Nentor, 2020

Ku kishe humbur Blerina Ago?

Nga Bledi Mane *** U rikthye, u rikthye vajza e hekurt e turizmit të aventurës. Vajza që mori për dore qytetarin e fjetur dhe dembel, pushuesin...

Nga Bledi Mane/ Ogertën po e varrosim çdo ditë!
Opinione 15:57 - 13 Nentor, 2020

Nga Bledi Mane/ Ogertën po e varrosim çdo ditë!

Po ti e rrëmbeve gurin, po e gjuan këtë grua? Akoma jo, çfarë pret? E kemi nxjerrë në mes të katundit, e kemi rrethuar të gjithë,...

E frikshme në Përmet/ 6 ditë rresht shefi i policisë kurohej në komisariat, në gjendje zerioze për jetën
Aktualitet 19:09 - 2 Nentor, 2020

E frikshme në Përmet/ 6 ditë rresht shefi i policisë kurohej në komisariat, në gjendje serioze për jetën

Gazetari Bledi Mane, ka denoncuar një rast të rëndë në komisariatin e policisë së Përmetit, ku është infektuar me koronavirus shefi i këtij komisariati Petrit Gjokaza....

Gazetari ironizon Presidentin/ Sot ndollemi në Llërmi, nuk ka shpërndarje dekoratash
Politikë 11:01 - 25 Tetor, 2020

Gazetari ironizon Presidentin/ Sot ndollemi në Llërmi, nuk ka shpërndarje dekoratash

Prej disa ditësh në media ka plasur skandali për dhënien e nënshtetësisë shqiptare nga Ilir Meta, ku thuhet se e kanë marrë edhe persona me precedent...

Nga Bledi Mane/ Një grua bërtet rrugëve të Tiranës
Aktualitet 16:46 - 1 Tetor, 2020

Nga Bledi Mane/ Një grua bërtet rrugëve të Tiranës

*** Fëshfëritja e gjetheve të tetorit shtangu, të paktët zogj të vjeshtës ngjirën cicërimat, trafiku i rënduar i metropolit fiku semaforët, mileti hoqi maskat nga goja...

Nga Bledi Mane/ Sa "dashnore" ka Edi Rama?
Opinione 14:46 - 20 Shtator, 2020

Nga Bledi Mane/ Sa “dashnore” ka Edi Rama?

*** Ka një kompleks permanent Edi Rama. Një kompleks të koklavitur futur mes kokës së tij dhe ia komandon neuronet në disa prej veprimeve që bën....

Politikë 12:34 - 8 Shtator, 2020

Lufta e seksit/ Tre femrat e “nxehta”, kandidate për deputete

Nga Bledi Mane * Partitë historike dhe më të mëdha politike e kanë kuptuar që lidershipi i tyre i plakur, i lodhur nuk josh më elektorat....

"Më lini të futem pa maskë tek Infektivi"/ Alfred Cako i shkruan Silva Binos pas sulmeve në distancë
Politikë 12:03 - 16 Korrik, 2020

Nga Bledi Mane/ Alfred Çako, paradite rrjep shtetin, pasdite tremb miletin

* Konspiracionisti më i ri dhe më agresiv shqiptar Alfred Çako, njeriu që u bombardon çdo ditë me informacione të cilat shfrenojnë edhe imagjinatën më të...

Garderoba e fitores/ Kush të vesh mor bir, kush të qeth o xhan?
Opinione 19:37 - 9 Korrik, 2020

Garderoba e fitores/ Kush të vesh mor bir, kush të qeth o xhan?

Nga Bledi Mane Fizikisht vetëm një herë e kam takuar në ecejaken e mbrëmjes te Pedonalja e Tiranës dhe ia thashë pa teklif e pa turp:...

Opinione 15:13 - 3 Korrik, 2020

Nga Bledi Mane/ Vajzat e forta nuk vrasin veten

-Klithë dhimbjeje për tre përmetare të shkëlqyera- Ne do ikim bashkë në parajsë të takojmë babin se na mori malli!, kështu i premtuan njëra-tjetrës nëna dhe...

"Me pranga në duar/ Mynyr Konin çojani SPAK-ut"
Opinione 10:42 - 29 Qershor, 2020

“Me pranga në duar/ Mynyr Konin çojani SPAK-ut”

Nga Bledi Mane Mandati si rektor i Universitetit të Tiranës i ka mbaruar qysh në prill por si mjellmë e plakur po këndon të fundit këngë....

Nga Bledi Mane/ Bir Hashim i nënës, kë të qaj më parë?
Opinione 16:47 - 25 Qershor, 2020

Nga Bledi Mane/ Bir Hashim i nënës, kë të qaj më parë?

Zëri i spikeres së lajmeve të BBC mund ta plaste ekranin e sheshtë të televizorit tim: -Në Brazil çdo një minutë vdes një person nga virusi…...

Opinione 16:54 - 15 Qershor, 2020

Nga Bledi Mane/ Lereni Moikom Zeqon të vdesë!

Mbrëmë kur ti barkderr te vila jote në Gjirin e Lalëzit po i kërkoje kuzhinierit personal të tjerë karkaleca deti dhe verë të bardhë Prosecco, edhe...

Opinione 16:49 - 3 Qershor, 2020

Nga Bledi Mane/ Kronikë e një përdhunimi të paralajmëruar në Babrru…

I dëgjuat ju klithmat e mia? Po rënkimet e dhimbjeve, gjakun që spërkati dyshemenë e periferisë e patë? Ishte fundpranvere e një viti më parë dhe...

Opinione 11:35 - 28 Maj, 2020

Nga Bledi Mane/ Kitara e ndryshkur e Aleksandër Gjokës

1. Parmbrëmë pak pas mesnate, Sali Berisha u zgjua nga gjumi qullë në djersë. Ca prej një ëndrre acaruese që po shikonte me artistë, ca prej...

Politikë 11:54 - 19 Maj, 2020

Me brisk në dorë kundër Ismail Kadaresë

Nga Bledi Mane-Public Enemy Kujtove se është prej tallashi dhe iu lëshove këto ditë për ta rrëzuar me eskavatorin tënd virtual? Dështove e më pas rrëmbeve...

Opinione 17:39 - 17 Maj, 2020

Nga Bledi Mane/ Fotografia e vetmisë së madhe!

Në orën 4.30 të mëngjesit ndërsa fadroma e parë iu afrua ish godinës së Teatrit, asnjë kryetar i partive opozitare përveç Monika Kryemadhit nuk shkoi urgjent...

Opinione 13:47 - 1 Maj, 2020

Nga Bledi Mane/ Doktoreshë Najada Çomo më fal!

1.Sa vjet ke që e njeh vdekjen? Je takuar me të qindra herë në pavijon. Ke debatuar me të në dhomën e pacientit, e ke sulmuar...

Opinione 20:30 - 29 Prill, 2020

Nga Bledi Mane/ Kungujt e Edi Ramës

Pasditen e 25 prillit të vitit 1990, në Zyrat e Policisë Popullore të Tiranës u paraqit për të bërë kallëzim penal një djalosh i gjatë dhe...

Mbajtja e maskës e detyrueshme/ Muka pyet Ramën: Cila është evidenca shkencore?
Opinione 14:26 - 26 Prill, 2020

Nga Bledi Mane/ Shkencëtari nga Skrapari

Ka qenë dikur një kancelar në Fakultetin e Mjekësisë (sot Universiteti i Mjekësisë) i cili kishte pikë të dobët një student. Kancelari e mbante afër studentin,...