Connect with Us

All posts tagged "Bledi Cuci"

Ekonomi 15:57 - 24 Prill, 2020

Bujqësia në kohën e koronavirusit/ Çuçi tregon sektorin që ka hasur vështirësi 

Ministri i Bujqësisë Bledi Çuçi thote se sektori i bujqësisë është sektori që ka funksionuar më së miri në këtë situatë që po kalon vendi për...

Sociale 16:18 - 5 Shkurt, 2020

Rreth dy muaj pas tërmetit tragjik/ Qeveria ende pa një shifër të banesave që do rindërtohen

Ditën e sotme qeveria tregoi shifrën e saktë të faturës së dëmeve të tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi 51 viktima. Ministri fuqiplotë për menaxhimin e...

Sociale 18:26 - 3 Dhjetor, 2019

Çuçi takon grupin e ekspertëve që bëjnë vlerësimin e banesave/  250 persona nga Sukthi janë akomoduar në hotele 

Drejtuesi qendror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Fuqiplotë Bledi Çuçi inspektoi pasditen e së martës punën e grupeve të verifikimit të dëmeve...

Politikë 13:45 - 5 Nentor, 2019

Çuçi kundër Ligjit të dekriminalizmit/ Është antikushtetues

Ministri i Bujqësisë, Blendi Çuçi e ka quajtur ligjin e dekriminalizimit, antikushtetues. Sipas Çucit, ky dekriminalizmimi është një ligj shumë i fortë antikushtetues në opinionin e...

Kronika 14:10 - 12 Shtator, 2019

Abuzimi 300 milionësh i Ministrisë së Bujqësisë/ Prokuroria nis hetimet

CNA.al ka denoncuar përmes disa shkrimeve të njëpasnjëshme një skandal ku është përfshirë Ministria e Bujqësisë. Në një tender të zhvilluar nga Ministria e Bujqësisë, fitues...

Lajm i Rekomanduar 15:50 - 10 Shtator, 2019

Skandali 300 milion i Blendi Çuçit/ Prokuroria s’ka sy, as veshë

Prej disa ditësh, CNA.al ka raportuar një investigim në lidhje me një tender të zhvilluar në Ministrinë e Bujqësisë. Një tender me një vlerë rreth 1.6...

Politikë 17:15 - 9 Shtator, 2019

Bledi Çuçi përfshihet në skandal/ Zbulohet një tjetër aferë e tij

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik në rrjetet sociale denoncimin e një qytetari i cili shkruan se Gjergji Rova, bashkëshorti i kryetares së qarkut Gjirokastër,...

Lajm i Rekomanduar 13:10 - 6 Shtator, 2019

Ministri i Ramës abuzim 300 milionësh/ Prokuroria hesht për skandalin

Heshtja është  “ilaçi” më i mirë që ka gjetur Prokuroria e Përgjithshme dhe ajo e Tiranës ndaj denoncimit të skandaleve dhe akteve korruptive. Prokuroria as denjon...

Lajm i Rekomanduar 12:15 - 4 Shtator, 2019

Thellohet skandali i Bledi Çuçit/ Tender 1.5 miliardë për 2 muaj punime

Ministria e Bujqësisë është përfshirë në një skandal, ku 300 milionë lekë nga taksat e shqiptarëve hidhen në xhepat e korrupsionit, si abuzim i një skeme...

Aktualitet 00:53 - 3 Korrik, 2019

Zirkon Disha kryqëzon ministrin e Ramës/ Keni konflikt interesi me Soros

Aktivisti Zirkon Disha i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora i tha ministrit të Bujqësisë Bledi Çuçi, se nuk do komentonte deklaratën e Presidentit për...

Aktualitet 15:53 - 8 Maj, 2019

Bledi Çuçi i vërsulet Niko Peleshit

Lufta brenda llojit, por edhe hakmarrja primitive ndaj paraardhësve nuk po ndalet në Qeveri. Sot, ka qenë Bledi Çuçi njeriu, i cili është ministri i radhës...

Aktualitet 15:41 - 1 Shkurt, 2019

“100 fshatrat”/ Rama nxjerr shifrën e planifikuar për këtë projekt

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural në Shqipëri, Bledi Çuçin ishin sot në fshatin Roshnik të Beratit në kuadër të...

qeveria e shqiperise
Aktualitet 15:41 - 3 Janar, 2019

Faktet-Socialistët në minorancë/Rama 3, qeveri e Mjaft, G-99 dhe bashkisë Tiranë dje

Qeveria Rama tre konfiguroi një kabinet ndryshe nga ai që kryeministri kishte pasur këto 5 vite. Mandatin e parë i bezdisur nga hajdutët dhe të paaftët...

Aktualitet 21:39 - 25 Janar, 2018

Çuçi: Protesta është një manifestim politik, ka një krizë…

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherazi anëtar i Komisionit të Ligjeve, Bledi Çuçi, i ftuar në emisionin “Real Story” në Vizion Plus, e ka quajtur protestën...

Aktualitet 22:42 - 24 Tetor, 2017

Klodiana Lala: Deputeti Bledi Çuçi ka fotografuar dëshminë e ish-oficeres

E ftuar në emisionin  “Opinion”, gazetarja Klodiana Lala ka bërë disa deklarata tronditëse, ku ka thënë se nga Italia kanë ardhur disa fashikuj voluminozë që provojnë...

Aktualitet 10:12 - 14 Shkurt, 2017

President nga radhët e PD?/ Çuçi: Nuk pranojmë asnjë kandidaturë

I ftuar në emisionin “Debati në Channel One”, të gazetarit Roland Qafoku, për të bërë analizën e punës 4-vjeçare të punës së tij, ministri për Çështjet...

Aktualitet 16:22 - 23 Nentor, 2016

Po u bë bytha guzhiniere dihet ç’do gatuajë!/ Nga Denion Meidani

Sipas prognozes te z. Çuçi, Shqiperia nuk eshte gati per elemente qe e demokratizojne sado pak proçesin e perzgjedhjes se kandidateve ne sistemin tone elektoral. Ai,...

Aktualitet 17:39 - 28 Korrik, 2016

Ministrat kot të Edi Ramës/Cilët janë anëtarët e kabinetit që po “harrohen” se mbajnë poste

Pothuajse çdo kabinet qeveritar ka pasur poste apo ministra që vegjetonin, ose thjesht ishin emëruar në një pozicion dhe nuk mbahen mend për gjë. Kësaj nuk...

Politikë 22:00 - 24 Prill, 2014

Reforma territoriale, Fino: Thirrje opozitës për të dhënë kontributin e saj

Komisioni i reformës administrative territoriale do të nisë punën ditën e hënë. Kjo është bërë e ditur në një konferencë për shtyp nga deputeti Bashkim Fino...

Politikë 10:06 - 23 Prill, 2014

Çuçi: Reforma territoriale do udhëhiqet nga kritere profesionale

Ministri Për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi është takuar sot me ambasadorin e OSBE-së Florian Rauning, të cilin e ka siguruar se reforma territoriale nuk ka lidhje...

Politikë 12:15 - 25 Mars, 2014

Reforma territoriale, ministri Çuçi takim në Shkodër

Ministri Për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi ka zhvilluar takimin e radhës për hartimin e reformës administrativo-territoriale në Shkodër. Çuçi e cilësoi bojkotin e opozitës, për motive...

Politikë 13:39 - 24 Mars, 2014

Çuçi: Reforma territoriale, duhet të nisë nga qarku i Kukësit

Ministri i Shtetit për Çështjet Vendore, Bledi Çuçi ka vijuar turin e konsultimeve publike për Reformën Administrativo-Territoriale. Ai është u ndalur sot në Kukës. Çuçi ritheksoi...

Politikë 11:18 - 23 Mars, 2014

Çuçi: Opozita të dalë nga izolimi

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Bledi Çuçi i ka bërë thirrje opozitës të dale nga izolimi dhe ti bashkohet reformës territoriale. Apeli i Çuçit erdhi...