Connect with Us

All posts tagged "BKH"

Politikë 16:26 - 27 Shkurt, 2020

Gara për kreun e BKH/ Përzgjidhen katër nga tetë kandidatët

Përzgjidhen katër nga tetë kandidatët për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Mësohet se katër kandidatët e përzgjedhur janë Ervin Hoxhaj, Aida Veziaj, Artur Beu, Idajet...

Lajme 10:17 - 26 Shkurt, 2020

Gara për kreun e BKH/ Nisin intervistat me kandidatët

SPAK nis sot intervistat me kandidatët për drejtimin e Byrosë Kombëtare të Hetimir. Mësohet se ditën e sotme, do të pyeten katër kandidatë, ku secili do...

Lajme 10:59 - 18 Shkurt, 2020

Gara për kreun e BKH/ Kandidatët i nënshtrohen “filtrit” të radhës

Tetë kandidatët që kanë kaluar deri tani fazat për drejtor të Byrosë Kombëtare të Hetimit, do t’i nënshtrohen testit të Poligrafit. Sipas News24, ky test do...

Lajme 10:49 - 14 Shkurt, 2020

Vijon gara për kreun e BKH/ Kualifikohen 8 kandidatë

Vijon gara për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Komisioni i Përzgjedhjes për Drejtorin e BKH-së ka përfunduar vlerësimin e testit të aftësive fizike, testit të...

ambasada amerikane ne shqiperi
Lajme 09:22 - 12 Shkurt, 2020

Gara për kreun e BKH drejt përmbylljes/ Ambasada amerikane tregon fazën finale për kandidatët

Ambasada amerikane ka reaguar teksa faza e përzgjedhjes së kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit është drejt përfundimit. Sipas Ambasadës faza e radhës do të jetë...

Politikë 12:36 - 5 Shkurt, 2020

A po kërkon Fatmir Xhafaj të kapë BKH-në dhe Gardën e Republikës?!

Fatmir Xhafaj është njeriu që drejtoi Reformën në Drejtësi në Shqipëri. Një faktor politik, që tashmë ka kaluar në hije, por që ka një aktivitet mjaft...

Politikë 12:01 - 5 Shkurt, 2020

Foto+Video/ Një vilë që kërkon pronarin ose Anti-KÇK-në

Javën e kaluar qeveria shpalli paketën e saj Anti-KÇK pas një paralajmërimi disa mujor nga kreu i qeverisë, se ajo duhet të kishte filluar që vitin...

Lajme 10:18 - 5 Shkurt, 2020

Nis faza tjetër e kualifikimit të kandidatëve të BKH/ Nesër në testim fizik

Nesër pritet të nisë faza tjetër e kualifikimit të kandidatëve për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Sipas News 24, kandidatët për BKH nesër do t’i...

Kronika 11:40 - 4 Shkurt, 2020

Çertifikimi i ekspertëve për BKH/ Rrumbullaku: 2020, viti i sfidave të mëdha

Është zhvilluar sot ceremonia e çertifikimit të ekspertëve të poligrafit të SHÇBA për Byronë Kombëtare të Hetimit. Gjatë fjalës së tij në këtë aktivitet, Drejtori i...

Lajme 10:33 - 3 Shkurt, 2020

Nga Ardi Veliu tek kandidati për kreun e BKH/ Lista e zyrtarëve të policisë që do të kalojnë në sitën e vettingut

Komisioni i jashtëm i vlerësimit do të shqyrtojë këtë javë zyrtarët e lartë në Policinë e Shtetit, përfshirë edhe Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit...

Vetingu 10:33 - 31 Janar, 2020

Mbyllen aplikimet për kreun e BKH/ Publikohen emrat e 40 kandidatëve

Ndërsa një ditë më parë është mbyllur gara për kreun e BKH, mësohet se 40 persona kanë kandiduar për pozicionin e Drejtorit të Byros Kombëtare të...

Lajme 18:26 - 24 Janar, 2020

Kriteret/ Ambasada amerikane thirrje të rëndësishme: Bëni përpara dhe aplikoni për kreun e BKH

Ambasada amerikane ka publikuar një njoftim të rëndësishëm lidhur me zgjedhjen e kreut të Byrosë Kombëtare të Hetimit Përmes një postimi në ‘Facebook’ Ambasada i ka...

Kronika 12:54 - 24 Janar, 2020

Zbulohen pesë kandidatët për drejtues të “FBI”-së shqiptare

Gjashtë ditë përpara mbylljes së afatit për të aplikuar, mësohet se janë 5 kandidatë për drejtorin e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Ibrahim Disha, Artan Shkëmbi, Gjovalin...

Lajme 10:20 - 22 Janar, 2020

Ngrihet Komisioni për kreun e BKH/ Mes aplikantëve 3 shqiptarë që jetojnë në SHBA

Ngrihet Komisioni për vlerësimin e aplikantëve për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit. Komisioni i vlerësimit kryesohet nga kreu i SPAK, Arben Kraja. Pjesë e këtij...

Politikë 13:49 - 10 Janar, 2020

Reforma në Drejtësi/ Ambasada e SHBA bën thirrjen e fortë: Aplikoni për pozicionin e Drejtorit të Byrosë Kombëtare të Hetimit (BKH)

Ambasada e SHBA në Tiranë ka bërë një apel të fortë për prokurorët dhe punonjësit e Policisë së Shtetit dhe asaj gjyqësore, për t’u bërë pjesë...

Kronika 09:58 - 10 Janar, 2020

“Do të veprojë si FBI”/ Hapet gara për drejtuesin e BKH

Është hapur sot gara për drejtuesin e BKH, Byronë Kombëtare të Hetimit. Drejtuesi i SPAK ka bërë njoftimin për hapjen e aplikimeve në faqen e ëebit...

bashkeshortja e gjyqtarit te administratives drejt SPAK
Kronika 13:41 - 6 Janar, 2020

Nesër hapet gara për kreun e BKH/ Kushtet për t’u bërë hetues i “FBI”-së shqiptarë

Nesër pritet që të hapet gara për drejtuesin e Byrosë Kombëtare të Hetimit, BKH, të njohur ndryshe si FBI-ja shqiptare. Një nga emrat e lakuar deri tani...

Kronika 11:29 - 29 Dhjetor, 2019

Pas SPAK “ndez motorët” Byroja Kombëtare e Hetimit/ Zbulohet kandidati i parë

Pas ngritjes së Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, e njohur ndryshe si SPAK, tashmë pritet që të “ndezë motorët” edhe Byroja Kombëtare...

Politikë 20:13 - 24 Nentor, 2019

Paketa antikorrupsion e Ramës/ Manjani ‘zbërthen’ përmbajtjen: Fundi i sundimit të ligjit

Ish ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas paralajmërimit të kryeministrit Rama për krijimin e Paketës Speciale AntiKÇK. Në një kohë kur ndodhemi në një...

Vetingu 18:16 - 18 Nentor, 2019

Çfarë po e bllokon Vetting-un në Shqipëri?

“Reforma më e madhe gjyqësore që nga rënia e komunizmit, një shembull i mirë për pjesën tjetër të shteteve të Ballkanit Perëndimor që janë në procesin...

Lajm i Rekomanduar 15:13 - 3 Shtator, 2019

SPAK dhe sfidat që e presin

Shumë qytetarë shqiptarë që akoma ose e kanë të pamundur të largohen, ose akoma janë tek mëdyshjet e fundit se “ky vend nuk bëhet”, kanë kthyer...

Kryesore 09:21 - 27 Gusht, 2019

Video-Goditje korrupsionit në nivelet më të larta/ Mesazhi i fortë i ambasadës së SHBA

Ambasada e SHBA në Tiranë vijon të jetë një mbështetëse dhe promovuese e fortë e Reformës në Drejtësi. Ndërsa disa ditë më parë publikoi një video,...

Aktualitet 20:18 - 24 Qershor, 2019

Nisma e BE-së/ Negociata pas zgjedhjeve të 30 qershorit, por pa Ilir Metën

Java e fundit para zgjedhjeve të 30 qershorit, ka nisur intensive për komunitetin ndërkombëtar në Tiranë. Gjithçka duket se është stimuluar nga vendimi i Kolegjit Zgjedhor,...