Connect with Us

All posts tagged "biznesmeni"

Kronika 22:00 - 31 Janar, 2020

Policia zbardh ngjarjen/ Si u përplas biznesmeni dhe u la në kanal

Policia jep detajet e para për gjetjen e biznesmenit Murat Duriçi në një kanal në Bulqizë gjatë mbrëmjes së sotme. Blutë bëjnë me dije se 53-vjeçari...

Sociale 22:40 - 17 Janar, 2020

Biznesmeni Samir Mane i jep fund mjerimit të familjes Kurti në Bulqizë

Në nëntor të vitit 2019 emisioni “Fiks Fare” në bashkëpunim me “Fundjava Ndryshe”, sollën historinë e trishtë të familjes Kurti të cilët jetonin në kushte tejet...

Denoncim 23:12 - 15 Janar, 2020

“Stop” nga Gjirokastra/ Policia e Shtetit në shërbim privat të biznesmenit që grabiti vëllain

Pak kohë më parë emisioni “Stop” transmetoi rastin e grabitjes së 30 milionë dhrahmive të të ndjerit Hajro Buzheri nga vëllai i tij, Islam Buzheri. Ky...

Kronika 18:22 - 9 Janar, 2020

Ekzekutimi i biznesmenit në Rrëshen/ Zbardhen lëvizjet e autorit para dhe pas krimit të rëndë

Të tjera detaje kanë në dritë në lidhje me ekzekutimin e 47 vjeçarit Kastriot Reçi. Mësohet se vrasësi i Reçit, mëngjesin e 7 janarit, ka zbritur...

Kronika 09:02 - 6 Janar, 2020

Vrasja e biznesmenit/ Zbardhen të tjera detaje

Të tjera detaje kanë dalë në dritë në lidhje me vrasjen biznesmenit Guxim Gjuriqi në Tropojë. 47-vjeçari është vrarë mbrëmë me armë zjarri rreth orës 23:32....

klodiana lala
Kronika 22:15 - 21 Nentor, 2019

U shkarkua nga KPA/ Klodiana Lala zbardh lidhjet e Besnik Muçit me biznesmenin e inkriminuar

Gazetarja Klodiana Lala, e qenë prezent mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ka zbuluar një fakt të ri, lidhur mbi rrëzimin e vërtet të besnik Muçit...

Kronika 08:35 - 4 Nentor, 2019

Dy vjet më parë iu grabit biznesi/ Hajdutët “mësyjnë” sërish biznesmenin

Banesa e një biznesmeni në Sarandë ka rënë pre e grabitjes, nga persona ende të paidentifikuar mbrëmjen e djeshme. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në lagjen...

Kronika 09:48 - 2 Nentor, 2019

Vrau biznesmenin për një kalë/ Gjykata jep vendimin për Eduart Xhezon

Gjykata e Vlorës ka lënë në burg Eduart Xhezo, i cili akuzohet për vrasjen e biznesmenit Arben Beqiraj. Ngjarja ndodhi në muajin gusht të këtij viti...

Kronika 14:32 - 23 Tetor, 2019

Deklarata “bombë” e Klodiana Lalës/ Kush është biznesmeni shqiptar që mbron bosin e mafies turke

Ditën e sotme, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka dalë sot në një deklaratë për mediat, ku bëri të ditur se një...

Kronika 16:58 - 13 Shtator, 2019

Zhdukja e DVD-ve që ‘fundosin’ biznesmenin/ Prokuroria thellon skandalin

Shfaqja e pamjeve filmike në procesin ndaj Suel Çelës ishte një ndër veprimet e fundit, përpara se prokuroria të shpallte pretencën për biznesmenin dhe miqtë e...

Kronika 18:35 - 9 Shtator, 2019

Zbulohet identiteti i vërtetë i pronarit të jahtit të braktisur në Shëngjin

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz....

Kronika 11:38 - 5 Gusht, 2019

Kanos me jetë biznesmenin korçar/ Arrestohet 37-vjeçari

Një biznesmen në Korçë është kanosur me jetë ndërsa policia raporton se e ka arrestuar personin që dyshohet se ka kryer kanosjen. Sipas njoftimit të policisë,...

Kronika 08:08 - 5 Gusht, 2019

Atentati në Vlorë/ Ndërron jetë biznesmeni, me gjashtë plumba në trup

Arben Beqiraj biznesmeni i cili u plagos pasditen e djeshme në plazhin e Vlorës ka ndërruar jetë. Beqiraj u plagos në lokalin e tij,  nga një...

Aktualitet 17:53 - 5 Maj, 2019

Itali/ Humb jetën pas aksidenti biznesmeni shqiptar

Ka humbur jetën pas aksidentit biznesmeni shqiptar në Itali. 28-vjeçari shqiptar, Manuel Qehaj  u përfshi në një aksident rrugorë ditën e premte vetëm pak metra larg...

Aktualitet 16:51 - 25 Mars, 2019

Rrëfehet Dalanaj/ Zbulon emrin e biznesmenit që e pagoi për trafikun e drogës

Rrëfehet Dalanaj/ Zbulon emrin e biznesmenit që e pagoi për trafikun e drogës Skafisti i arrestuar për transportimin e 700 kilogramëve kanabis nga Shqipëria në Greqi,...

Aktualitet 09:19 - 13 Janar, 2019

Foto/ Kush është biznesmeni që u grabit mbrëmjen e djeshme në Durrës

Janë zbuluar fotot e biznesmenit që u grabit mbrëmjen e djeshme në qytetin e Durrësit. Elton Kelmendi është një biznesmen që merret me tranport ndërkombëtar mallrash....

Aktualitet 13:57 - 7 Janar, 2019

Grabitet dhe dhunohet kambisti në qendër të Tiranës

Një kambist është grabitur dhe dhunuar në rrugën Mine Peza në Tirënë paraditen e sotme rreth 100 metra larg komisariatit numër 3. I dëmtuari është  pronari...

Aktualitet 09:25 - 28 Nentor, 2018

U kap në Kakavijë me dokumente false/ Lirohet biznesmeni shkodran

Lulzim Kulla, biznesmeni shkodran që u bë i njohur pas atentatit me tritol, të cilit iu krye 6 muaj më parë, është liruar nga Gjykata e...

pse hesht per skandalin
Aktualitet 20:41 - 1 Tetor, 2018

Mashtrimi me 740 milion lekë/ Prokuroria padit biznesmenin dhe punonjëset e bankës

Tre punonjëse banke dhe një biznesmen akuzohen nga Prokuroria, se nëpërmjet mashtrimit i kanë marrë shtetsasit Ardian. D 740 milion lekë të vjetra. Bëhet fjalë për...

Aktualitet 11:09 - 19 Shtator, 2018

Dhunohet biznesmeni në Tiranë

Biznesmeni i një rrjeti të gjerë fast food dhe restorantesh në Tiranë është dhunuar rëndë nga disa persona ende të paidentifikuar. Ngjarja ndodhi në mesnatë pranë...

Kronika 09:10 - 5 Qershor, 2018

Ekzekutimi i biznesmenit/ Zbardhen të tjera detaje, ja pistat e hetimet

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në qytetin e Vlorës, ku një 29-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri. Viktima është Vasil Dervishaj, ndërsa...

Aktualitet 12:48 - 3 Qershor, 2018

Biznesmeni i pastrimit të parave/ Laborator kanabisi dhe pasuri miliona euro

Vladimir Çilotaj i shpallur në kërkim nga Prokuroria e Fierit për pastrim parash, rezulton një emër i njohur për drejtësinë. Vladimir Çilotaj në 10 maj të...

Aktualitet 15:55 - 23 Prill, 2018

Arrestohen dy rrëmbyesit serbë të biznesmenit shqiptar

Ivan S. 43 vjeç nga Beogradi dhe Zoran J. 48 vjeç nga Kurshumlija janë arrestuar dje për rrëmbimin e biznesmenit të pasurive të patundshme nga Prishtina...