Connect with Us

All posts tagged "biznes"

Cilat shenja të zodiakut do të jenë financiarisht me fat vitin e ardhshëm
Horoskopi 19:00 - 31 Dhjetor, 2020

Cilat shenja të zodiakut do të jenë financiarisht me fat vitin e ardhshëm

Dashi Ju po filloni fuqishëm ketë vit që nga fillimi i vitit duke u përfshirë në  projekte të medha, te cilat do tju sigurojnë stabilitet financiar...

Ushtronin lojërat e fatit/ Policia procedon penalisht 3 shtetas
Kronika 11:36 - 9 Dhjetor, 2020

Ushtronin lojërat e fatit/ Policia procedon penalisht 3 shtetas

Komisariati numër 4 i Policisë në Tiranë ka arrestuar pronarin dhe një punonjës të një lokali, pasi dyshohet se zhvillonin lojëra fati në ambientin e biznesit...

Krimi në Elbasan/ Si u shndërrua biznesi i lojërave të fatit në arenë përplasjesh mes fisit Çapja dhe Çela
Kronika 22:23 - 2 Dhjetor, 2020

Krimi në Elbasan/ Si u shndërrua biznesi i lojërave të fatit në arenë përplasjesh mes fisit Çapja dhe Çelaj

Lulëzimi i krimit në Elbasan ka filluar para shumë vitesh dhe vazhdon edhe sot. Ngjarja e fundit ka ndodhur para disa javësh ku dy të rinj...

Aktualitet 11:13 - 30 Nentor, 2020

Kujdes me kasat!/ Si po perplaset kompania private me bizneset dhe tatimpaguesit

Kompania Dev. al e cila është përfolur dhe është akuzuar shumë për lidhje të forta me qeverinë, për miliona euro të marra nga tenderat sekretë, tani...

Pandemia dhe biznesi i kanabisit në Shqipëri
Kronika 20:53 - 23 Nentor, 2020

Pandemia dhe biznesi i kanabisit në Shqipëri

Pandemia “Covid-19” nuk e ndaloi kultivimin e kanabisit. Gjatë 8 muajve të parë të vitit 2020, tendenca për kultivimin e kanabisit ka qenë në rritje. Të...

Vizita e Bashës tek biznesi në Tiranë/ Nuk i lë radhë për të folur menaxheres
Politikë 10:56 - 23 Nentor, 2020

Vizita e Bashës tek biznesi në Tiranë/ Nuk i lë radhë për të folur menaxheres

Kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi mëngjesin e sotëm vizitoi një biznes të produkteve bazë të konsumit, në Tiranë. Takimi u transmetua si “live” në orën...

Politikë 10:11 - 23 Nentor, 2020

Basha viziton biznesin në Tiranë/ I bën thirrje qytetarëve të konsumojnë produkte shqiptare

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha mëngjesin e sotëm ka zhvilluar një takim me një biznes të produkteve bazë të konsumit në Tiranë. Teksa menaxherja e...

Denoncim 09:58 - 6 Nentor, 2020

Taulant Balla nuk e shpëton dot Irfan Hysenbelliun/ Bëmat që nuk fshihen

Irfan Hysenbelliu është një nga pronarët kryesorë të mediave në Shqipëri, të cilat i përdor për klientelizëm dhe “beteja” me qeverinë duke i shërbyer asaj kur...

Burokracia shtetërore, prej një viti nuk mbyll dot biznesin e tij
Denoncim 22:45 - 22 Tetor, 2020

Burokracia shtetërore, prej një viti nuk mbyll dot biznesin e tij

Ernest Mata, ka denoncuar në “Stop” se ka mbi një vit, që kërkon të çregjistrojë biznesin e tij ushqimor. Ai thotë, se i ka shlyer të...

Basha: E vërteta do triumfojë! Lufta e UÇK-së nuk barazohet me krimet e Millosheviçit
Politikë 21:10 - 22 Tetor, 2020

Plani i PD-së për biznesin/ Basha: Shqiptarët paguajnë më shumë me Edi Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka shpërdoruar paratë e shqiptarëve në këto shatë vite qeverisje. Kryedemokrati Basha...

Policia dhe RENEA aksion në Laç/ Arrestohet pronari i një biznesi, disa të shoqëruar
Kronika 09:21 - 21 Tetor, 2020

Policia dhe RENEA aksion në Laç/ Arrestohet pronari i një biznesi, disa të shoqëruar

Policia e Shtetit ka ushtruar gjatë natës një aksion në Laç për lojërat e fatit. Bëhet me dije se në aksion kanë marrë pjesë edhe forcat...

Politikë 09:13 - 20 Tetor, 2020

Video-“Biznesi i vogël, pre i skemës vrastare të taksave”/ Basha publikon denoncimin: Fitimi as nuk mendohet

Kreu i PD, Lulzim Basha ka publikuar video-denoncimin e një pronari të një restoranti në Tiranë i cili thotë se ka rënë pre e skemës së...

Balla në mbrojtje të inceneratorëve/ Basha po i vë gjobë kompanisë, nuk ka për parim plehrat
Politikë 16:29 - 19 Tetor, 2020

Balla në mbrojtje të inceneratorëve/ Basha po i vë gjobë kompanisë, nuk ka për parim plehrat

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla, sulmoi ashpër kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha për deklaratat e bëra ditët e fundit për inceneratorët. Balla...

Aktualitet 12:27 - 19 Tetor, 2020

“Rritja pak rrogën”/ Rama batuta me biznesmenin: Ule pak barkun, po pate vullnet bën çudira

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një vizitë në një pikë grumbullimi të fruta-perimeve në Fushë-Krujë. Teksa inspektoi nga afër investimet, Rama nuk i kurseu as...

Horoskopi i financave/ Si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë gjatë javës së fundit të Dhjetorit
Horoskopi 11:34 - 18 Tetor, 2020

Horoskopi i financave/ Si do të jetë marrëdhënia juaj me paratë këtë javë

Dashi Gjatë javës mund të shijoni para, një dokument financiar ose të merrni një material tjetër – përfitim financiar. Ndiqni me kujdes informacionin që merrni nga...

Horoskopi javor 26 Tetor-01 Nëntor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për ju përsa i përket punës
Horoskopi 10:56 - 5 Tetor, 2020

Horoskopi për ditën e sotme/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë

Dashi Shkoni shpejt në destinacionin tuaj sot, është dita juaj dhe gjithçka do të realizohet sipas pritjeve tuaja. Ju mund të mos merrni më shumë, por...

A do kemi një paketë të tretë ekonomike?/ Rama: Nëse do mbyllemi sërish...
Politikë 18:25 - 4 Tetor, 2020

A do kemi një paketë të tretë ekonomike?/ Rama: Nëse do mbyllemi sërish…

Kryeministri Edi Rama, ka treguar pak minuta më parë nëse do të kemi sërish një paketë të tretë ekonomike për biznesin. Teksa u pyet nga një...

Tabaku zbret në terren/ Bizneset dhe qytetarët të lodhur me propagandë boshe
Politikë 13:41 - 4 Tetor, 2020

Tabaku zbret në terren/ Bizneset dhe qytetarët të lodhur me propagandë boshe

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka zhvilluar takime me bizneset në njësinë 3 ku ka dëgjuar shqetësimet e qytetareve. Sipas Tabakut, bizneset dhe qytetarët kërkonin...

Politikë 15:42 - 1 Tetor, 2020

Basha i shqetësuar për ekonominë/ Shqipëria po zhytet gjithnjë e më thellë në krizë

Kryetari i PD, Lulzim Basha thotë se Shqipëria po zhytet gjithnjë e më thellë në krizë ekonomike dhe shëndetësore. Sipas tij, qeveria s’ka asnjë plan se...

“Po kopjon ç’të mundet nga opozita”/ Tabaku tregon frikën e Ramës
Politikë 15:29 - 27 Shtator, 2020

“Po kopjon ç’të mundet nga opozita”/ Tabaku tregon frikën e Ramës

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka reaguar pas premtimeve të bëra nga kryeministri Edi Rama për uljen e taksës për biznesin e vogël. Sipas Tabakut,...

“Kanë ardhur inspektorët për akullore?” Rama batuta në Vlorë: PD-ja si hudhër
Politikë 12:58 - 27 Shtator, 2020

“Kanë ardhur inspektorët për akullore?”/ Rama batuta në Vlorë: PD-ja si hudhër

Kryeministri Edi Rama inspektoi disa biznese sot në Vlorë për t’u komunikuar vendimin e qeverisë se do të çlirohen nga taksat, tatim fitimi, TVSH-ja dhe vizitat...

Kronika 11:45 - 13 Shtator, 2020

Ryshfet nga bizneset për t’i shpëtuar nga gjobat/ Lihet në burg inspektori i Tatimeve

Gjykata e Posaçme ka caktuar masën e sigurisë “arrest në burg” për Erjon Trungin, inspektor i Tatimeve. Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “korrupsion pasiv...

Teknologji 14:35 - 31 Gusht, 2020

Ndalimi i aplikacionit nga Trump/ Kina vendos rregulla të reja për shitjen e Tik Tok

Kina duket se po përpiqet të shesë TikTok tek një kompani amerikane duke futur rregulla të reja që mund të lejojnë Pekinin të vërë veton për...