Connect with Us

All posts tagged "BITCOIN"

Aktualitet 15:03 - 12 Qershor, 2019

“Qytetarët po mbushin çantat me para”/ Bankomati “Bitcoin” prishet në mes të stacionit

Çudia ka ndodhur në një bankomat “Bitcoin” në një stacion metroje në Londër i cili nisi të lëshonte monedha prej 20 paund para udhëtarëve. Sipas videos të publikuar nga...

Life Style 10:40 - 10 Shkurt, 2019

Mbreti i bitcoin humb jetën pa lënë fjalëkalimet: 150 milionë dollarë të humbura

Mendoni se çfarë do të ndodhte nëse një xhaxha i pasur vdes pa i thënë askujt ku i ka depozituar sendet e tij. Personi i cili...

Aktualitet 18:27 - 29 Qershor, 2018

Bitcoin, monedha dixhitale pëson rënie drastike

Për monedhën dixhitale e njour si Bitcoin vazhdon greminën. Të premten, çmimi i monedhës së gjeneruar nga kompjuteri sërish ra poshtë, nën $ 6,000. Në platformën...

Ekonomi 08:16 - 26 Qershor, 2018

Bitcoin prek minimumin e vitit/ Ja pse vazhdon rënia

Bitcoin nuk përbën më lajm, por një valë e re e shitjeve gjatë së premtes e ka çuar kriptovalutën më të famshme, në nivelet më të...

Kronika 12:55 - 30 Maj, 2018

Pastrim parash me Bitcoin/ Sekuestrohen shuma të mëdha eurosh, zbardhen detajet e operacionit

Sektori i Anti-Krimit Ekonomik dhe Prokuroria e Tiranës, kanë vënë nën hetim pesë persona, të cilët akuzohen për pastrim parash në vlerën e 1 milion eurove....

Aktualitet 10:49 - 5 Shkurt, 2018

Shfryrja e një flluske të paralajmëruar/ Tregtarët e Bitcoin në Shqipëri përballen me humbjen

DrragosWarrior, edhe pse emri duket sikur ka dalë nga personazhet e filmave vizatimorë, është pseudonimi që një i ri nga Tirana përdor në një nga faqet...

Aktualitet 22:40 - 29 Nentor, 2017

Bitcoin tani ka vlerë më të madhe se McDonald’s dhe Disney

Çdo Bitcoin ka vlerë 9,721 dollarë, gjë që e bën më të vlefshëm se IBM, McDonald’s dhe Disney, sipas The Guardian. Aktualisht, një Bitcoin i vetëm...

Aktualitet 16:11 - 29 Nentor, 2017

Financial Times: Rreziku i kolapsit, Bitcoin i afrohet 10 mijë dollarëve

Disa nga platformat më të mëdha të tregut kanë vendosur kufizime në veprime pas rritjes me 850% të çmimit në më pak se një vit… Këtë...

Aktualitet 14:30 - 15 Shtator, 2017

Kina mbyll platformën e tregtimit të Bitcoin/ Ekspertët: “Është një flluskë”

Kina ka shtrënguar frenat ndaj Bitcoin-it. Menjëherë pas njoftimit të autoriteteve financiare, BTC Kina, platforma më e madhe e këmbimit të kriptomonedhave, ka njoftuar pezullimin e...