Connect with Us

All posts tagged "bisnese"

Kronika 16:38 - 21 Gusht, 2019

AKU vijon aksionin/ Bllokon 4 subjekte, gjobiten me 6.1 milionë lekë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur sot me 6.1 milionë lekë gjobë dhe iu ka ndërprerë aktivitetin katër subjekteve në Lushnje, Fier dhe Durrës. “Nga kontrollet...

Sociale 16:13 - 19 Gusht, 2019

Ushtronin aktivitet pa licencë/ AKU bllokon tre subjekte në Vlorë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 3 subjekte  në Vlorë pasi ushtronin aktivitet pa licencë dhe pa kushte higjeno-sanitare. Ato janë gjobitur gjithashtu në total me...

Sociale 20:51 - 14 Gusht, 2019

AKU me “dorë të hekurt”/ Mbyll katër biznese, gjobiten 11 të tjerë

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka mbyllur 4 biznese  në Tiranë e Fier pasi zhvillonin aktivitetin e tyre në kundërshtim me ligjin. Sipas njoftimit subjektet rezultuan se...

kryeministri edi rama ne konference
Politikë 19:21 - 2 Gusht, 2019

Luftë informalitetit/ Rama paralajmëron bizneset

Asnjë tolerim për bizneset, të cilat nuk lëshojnë kupon tatimor për konsumatorët! Kështu shprehet kryeministri Edi Rama përmes një postimi në rrjetet sociale teksa ka ripërsëritur...

Aktualitet 15:56 - 25 Korrik, 2019

Tregtonin produkte të skaduara/ AKU gjobit dhe mbyll tre biznese

AKU ka gjobitur me 900 mijë lek të rinj tre subjekte në Korçë, Fier dhe Shkodër si dhe ka bllokuar dy prej tyre, për shkak se...