Connect with Us

All posts tagged "biotech"

EMA i hap dritën jeshile fabrikës së Pfizer-Biontech në Gjermani/ Do prodhojë 250 mln vaksina deri në qershor
Shëndeti 22:05 - 26 Mars, 2021

EMA i hap dritën jeshile fabrikës së Pfizer-Biontech në Gjermani/ Ja sa vaksina do prodhojë deri në qershor

Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka dhënë certifikimin për prodhimin e vaksinës së BioNTech-Pfizer në Marburg. Fabrika gjermane është thirrur të bashkëpunojë intensivisht në prodhimin e...

Vaksina me një dozë e kompanisë Johnson & Johnson merr mbështetjen e ekspertëve
Bota 20:08 - 27 Shkurt, 2021

Vaksina me një dozë e kompanisë Johnson & Johnson merr mbështetjen e ekspertëve

Një panel këshillimor ekspertësh i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave (FDA) votoi të premten në favor të autorizimit të vaksinës me një dozë ndaj COVID-19...

EMA miraton me urgjencë vaksinën J&J/ Shkon në katër numri i vaksinave autorizuara në Evropë
Bota 13:30 - 26 Shkurt, 2021

EMA miraton me urgjencë vaksinën J&J/ Shkon në katër numri i vaksinave autorizuara në Evropë

Rregullatori i barnave në Bashkimin Evropian pritet që të rekomandojë për përdorim urgjent vaksinën e koronavirusit Johnson & Johnson në fillim të muajit tjetër. Lajmin e...

Sociale 09:49 - 22 Shkurt, 2021

Studimi nga Izraeli/ Vaksina e BioNTech pengon transmentimin e virusit

Ende nuk duket fundi i pandemisë. Por ka shpresa pas studimit nga Izraeli mbi transmentimin e virusit pas vaksinimit me vaksinën e BioNTech. Studimet e fundit...

Sa efektive është Pfizer pas marrjes së dozës së dytë?/ Ministri izraelit nxjerr shifrat
Bota 14:48 - 21 Shkurt, 2021

Sa efektive është Pfizer pas marrjes së dozës së dytë?/ Ministri izraelit nxjerr shifrat

Vaksina antiCovid-19 e bërë nga Pfizer dhe BioNTech është jashtëzakonisht e efektshme pas marrjes së dozës së dytë, deklaroi sot Ministria izraelite e Shëndetësisë. “Vaksina është...

Shëndeti 20:33 - 26 Janar, 2021

Këndvështrim mbi vaksinën

Nga: Megi Nasto Të flasësh sot rreth proçesit të vaksinimit kundër COVID-19 është një temë shumë delikate. Është diskutimi më i gjerë shkencor dhe jo shkencor...

Një tjetër shtet nis vaksinimin kundër Covid/ Zbulohet ku u bë injeksioni i parë
Bota 15:59 - 15 Dhjetor, 2020

Një tjetër shtet nis vaksinimin kundër Covid/ Zbulohet ku u bë injeksioni i parë

Fushata e imunizimit kundër koronavirusit nisi edhe në Kanada. Një grua e moshuar ishte e para që mori vaksinën e Pfizer dhe BionTech në Kebek. Kanadaja,...