Connect with Us

All posts tagged "Bindja Demokratike"

Politikë 09:22 - 9 Tetor, 2019

Andi Përmeti rendit arsyet/ Pse duhet ndryshuar sistemi zgjedhor, ja çfarë ofron Bindja Demokratike

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti është shprehur se sistemi zgjedhor që ka sot Shqipëria është më i keqi i mundshëm, dhe ndryshimi i tij është...

Lajm i Rekomanduar 11:34 - 17 Gusht, 2019

Dy “Arditë” të tjerë humbën jetën dje në Tiranë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar në lidhje me ngjarjen tragjike që ndodhi një ditë më parë në Tiranë, ku dy...

Politikë 14:42 - 10 Gusht, 2019

“Arroganca u ka zënë sytë”/ Leonard Olli “shuplakë” dyshes Rama-Veliaj

Anëtari i Partisë Bindja Demokratike, Leonard Olli, e ka quajtur një marrëzi  dhe turp shtetëror memorialin për ushtarët turq. Sipas tij, për marrëzi të tilla nuk...

Politikë 13:59 - 2 Gusht, 2019

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Topollaj: Letra e aleatëve vërteton gabimin e rëndë të PD

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar me anë të një shkrimi në rrjetet sociale lidhur me letrën që aleatët e kreut...

Aktualitet 14:05 - 16 Korrik, 2019

Bindja Demokratike dërgon në Kolegj Zgjedhor ankimet për 30 qershorin

Nëse nuk hap kutitë, Rama pranon se ka vjedhur zgjedhjet BINDJA DEMOKRATIKE dorëzoi sot në Kolegjin Zgjedhor ankimimet e saj për procesin e 30 qershorit, duke...

Aktualitet 13:45 - 5 Korrik, 2019

Bindja Demokratike dorëzon në KQZ ankimimin për zgjedhjet e 30 qershorit

Topollaj: Hap kutitë, ose pranoje! BINDJA DEMOKRATIKE ankimoi sot procesin elektoral të 30 qershorit në të gjitha ato zona zgjedhore, ku ajo konkurroi me kandidatë për...

Aktualitet 16:48 - 4 Korrik, 2019

Bindja Demokratike u sulmua nga të dyja palët/ Topollaj zbardh skenaret

Një prej anëtarëve të bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, i rikonfirmuar si këshilltar bashkiak në Tiranë, ka komentuar zgjedhjet e 30 qershorit. Sipas Topollajt,...

Aktualitet 14:29 - 4 Korrik, 2019

Andi Përmeti akuza Metës/ Nxiti konfliktin civil

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti ka folur sot në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit. I ftuar në emisionin 7 pa 5, në Vizion Plus,...

Aktualitet 11:39 - 4 Korrik, 2019

Bindja që bindi e vetme

Askush nuk do ta besonte, për më tepër e sulmuan e anatemuan, vazhdojnë ta sulmojnë, por Bindja Demokratike bindi e vetme në zgjedhjet e qershorit. Bindi...

Aktualitet 13:10 - 3 Korrik, 2019

Janë shtuar vota, kemi disa CD/ Bindja Demokratike kallëzon penalisht 30 qershorin

Është regjistruar kallëzimi i parë penal për parregullsitë e procesit zgjedhor të 30 qershorit. Ka qenë kandidati i Bindjes Demokratike për Kurbinin, Edmon Piroli ai që...