Connect with Us

All posts tagged "Bindja Demokratike"

Nga Astrit Patozi/ Në çdo rast, e kemi rrugën bashkë
Politikë 17:20 - 27 Qershor, 2020

Nga Astrit Patozi/ Në çdo rast, e kemi rrugën bashkë

Kjo është një ftesë e veçantë, që ka parasysh specifikisht ata që mendojnë si ne, se Shqipëria ka nevojë ulëritëse për ndryshimin, i cili mund të...

“Basha në anën e gabuar të historisë”/ Patozi i “vë vizën” kryedemokratit
Politikë 18:28 - 25 Qershor, 2020

“Basha në anën e gabuar të historisë”/ Patozi i “vë vizën” kryedemokratit

Kreu i Bindjes Demokratike Astrit Patozi, ishte i ftuar pasditen e sotme në një intervistë në Report tv ku ka folur për situatën politike dhe marrëveshjen...

Politikë 17:48 - 6 Mars, 2020

Propozimi për Sistemin Zgjedhor/ Topollaj i përgjigjet Bashës për platformën e vonuar të PD-së

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka prezantuar sot platformën për ndryshimin e sistemit Zgjedhor. Sipas Bashës plani i PD fillon me një Reformë zgjedhore tërësore...

Politikë 16:36 - 7 Shkurt, 2020

Propagandë me “Anti-KÇK-në”/ Përmeti: Nuk kishim nevojë për këtë teatër

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti, i ftuar në “45 Minuta” në Report Tv, ka komentuar operacionin “Anti KÇK”. Duke e konsideruar më shumë se punë,...

Politikë 09:05 - 31 Janar, 2020

“Deputetët socialistë kundër Ramës”/ Përmeti tregon të pathënat e politikës

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti i ftuar në “Dita ime” në A2 CNN, ka komentuar ligjin e propozuar nga qeveria për censurën ndaj mediave. Sa...

Vrasja e Hekuran Billës/ Gjykata lë në burg Viktor Markun
Kronika 12:24 - 22 Janar, 2020

“Gjobitën” 50 mijë euro kandidatin e “Bindjes Demokratike”/ Gjykata jep vendimin për dy shijaksit

Gjykata e Durrësit ka konfirmuar masën e sigurisë “arrest me burg” për Lulzim Zallën dhe Klodjan Estrefi, të dyshuar se kanë “gjobitur” me 50 mijë euro...

Politikë 09:25 - 10 Janar, 2020

“Bindja Demokratike u sulmua egërsisht”/ Topollaj: Ja pse Basha dhe Rama janë njësoj

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj është rikthyer pas në kohë, ndërsa ka publikuar një intervistë televizive të dhënë kohë më parë në...

Politikë 16:38 - 9 Janar, 2020

“PD dhe PS janë avokatët e sistemit zgjedhor” / Patozi “dush të ftohtë”, Ramës dhe Bashës

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka komentuar debatin rreth sistemit zgjedhor. Sipas tij, sistemi aktual zgjedhor nuk po mbrohet vetëm nga Partia Socialiste por edhe...

Politikë 11:24 - 24 Tetor, 2019

Nga Astrit Patozi/ Propozimet e Bindjes Demokratike për një Reformë të thellë Zgjedhore

Shqipëria po vuan prej kohësh pasojat e një qeverisje të papërgjegjshme dhe të korruptuar, të cilës i është mbivendosur një krizë e thellë politike përfaqësimi, për...

Politikë 09:22 - 9 Tetor, 2019

Andi Përmeti rendit arsyet/ Pse duhet ndryshuar sistemi zgjedhor, ja çfarë ofron Bindja Demokratike

Deputeti i Bindjes Demokratike, Andi Përmeti është shprehur se sistemi zgjedhor që ka sot Shqipëria është më i keqi i mundshëm, dhe ndryshimi i tij është...

Lajm i Rekomanduar 11:34 - 17 Gusht, 2019

Dy “Arditë” të tjerë humbën jetën dje në Tiranë

Anëtari i Bordit Drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar në lidhje me ngjarjen tragjike që ndodhi një ditë më parë në Tiranë, ku dy...

Politikë 14:42 - 10 Gusht, 2019

“Arroganca u ka zënë sytë”/ Leonard Olli “shuplakë” dyshes Rama-Veliaj

Anëtari i Partisë Bindja Demokratike, Leonard Olli, e ka quajtur një marrëzi  dhe turp shtetëror memorialin për ushtarët turq. Sipas tij, për marrëzi të tilla nuk...

Politikë 13:59 - 2 Gusht, 2019

Zgjedhjet e 13 tetorit/ Topollaj: Letra e aleatëve vërteton gabimin e rëndë të PD

Anëtari i bordit drejtues të Bindjes Demokratike, Fabian Topollaj, ka reaguar me anë të një shkrimi në rrjetet sociale lidhur me letrën që aleatët e kreut...

Aktualitet 14:05 - 16 Korrik, 2019

Bindja Demokratike dërgon në Kolegj Zgjedhor ankimet për 30 qershorin

Nëse nuk hap kutitë, Rama pranon se ka vjedhur zgjedhjet BINDJA DEMOKRATIKE dorëzoi sot në Kolegjin Zgjedhor ankimimet e saj për procesin e 30 qershorit, duke...

Aktualitet 13:10 - 3 Korrik, 2019

Janë shtuar vota, kemi disa CD/ Bindja Demokratike kallëzon penalisht 30 qershorin

Është regjistruar kallëzimi i parë penal për parregullsitë e procesit zgjedhor të 30 qershorit. Ka qenë kandidati i Bindjes Demokratike për Kurbinin, Edmon Piroli ai që...

Aktualitet 11:21 - 30 Qershor, 2019

Kandidati i PS në Shijak terror në qendrat e votimit / Elton Arbana intimidon zgjedhësit

Bindja Demokratike ka denoncuar se më Bashkinë e Shijakut, kandidati i Partisë Socialiste, Elton Arbana, një prej protagonistëve kryesorë të përgjimeve të Bild nga ku rezultonte...

Aktualitet 10:41 - 30 Qershor, 2019

Opozitari i vetëm përballë Ramës/ Patozi ka një mesazh të fortë për qytetarët

Kordinatori  i Bindjes Demokratike Astrit Patozi ka votuar pranë  qendrës së votimit të vendosur në shkollën “Lidhja e Prizrenit” në Tiranë. Astrit Patozi, i cili është...

Aktualitet 13:49 - 28 Qershor, 2019

Valbona Sakollari një alternativë e re për Durrësin/ Ja çfarë premton për qytetarët

Kandidatja e Bindjes Demokratike për Bashkinë e Durrësit, Valbona Sakollari është shprehur sot se Durrësi vijon të vuajë të njëjtat propbleme prej vitesh, problematika të cilat...

Aktualitet 08:42 - 27 Qershor, 2019

Thirrja e Bashës për bojkot/ Skënderi: Jo luftë, vota i “thyen turinjtë” qeverisë

Kandidati i Bindjes Demokratike për Tiranën, Arben Skënderi, i cili është edhe një nga ish-bashkëpunëtorët e ngushtë të kreut të PD-së, Lulzim Basha, ka komentuar sot...

Aktualitet 10:10 - 25 Qershor, 2019

Investime fiktive në Durrës/ Sakollari: Ata që kanë vjedhur do të paguajnë

Kandidatja e BINDJES DEMOKRATIKE për bashkinë e Durrësit, Zj. Valbona Sakollari ka folur “pa doreza” përsa i përket investimeve të mëdha që po bëhen në Durrës...

Aktualitet 14:48 - 3 Qershor, 2019

Foto-Tërmeti në Korçë/ Kandidati i Bindjes Demokratike akuza qeverisë 

Kandidati i BINDJES DEMOKRATIKE për Bashkinë e Kolonjës, Fatjon Feka ka qenë sot pranë banorëve të fshatit Qafzezë, të prekur nga tërmetet e ditëve të fundit....

Aktualitet 17:19 - 2 Qershor, 2019

Sondazhi/ Kandidati i Bindjes Demokratike kryeson në Dibër

Kandidati i Bindjes Demokratike në Bashkinë e Dibrës, Shkëlzen Qoka, kryeson sondazhet. Qoka deri tani rezulton të ketë grumbulluar 53% të votave në raport me rivalin...

Aktualitet 09:41 - 2 Qershor, 2019

NGA ASTRIT PATOZI/ VOTO BINDJEN TËNDE MË 30 QERSHOR!

Për ne të gjithë, Shqipëria është e para. Për secilin nga përfaqësuesit tanë, qyteti i tij është i pari. BINDJA DEMOKRATIKE është sot në shërbim të...