Connect with Us

All posts tagged "bill klinton"

Dëshmia e vajzës së abuzuar/ Bill Clinton ka qenë në ishullin e orgjive të miliarderit Jeffrey Epstein
Bota 21:52 - 31 Korrik, 2020

Dëshmia e vajzës së abuzuar/ Bill Clinton ka qenë në ishullin e orgjive të miliarderit Jeffrey Epstein

Bill Clinton ka qëndruar në vilën e Jeffrey Epstein, në ishullin privat në Karaibe, të miliarderit pedofil, sepse “i kishte një borxh”… Kështu thuhet në një...

Bota 20:41 - 6 Mars, 2020

Skandali seksual kur ishte president/ Bill Klinton rrëfehet për aferën me Monica Lewinsky

Ish-Presidenti i SHBA, Bill Klinton, ka rrëfyer për herë të parë në një dokumentar për “Daily Mail” për lidhjen e tij me Monica Lewinsky. Clinton zbulon...

Blog 10:51 - 19 Tetor, 2019

Xhonson, Klinton, Nikson dhe tani Trump/ Historia e presidentëve që iu nënshtruan “impeachment”-it

Mbetet për t’u vendosur, nëse presidenti amerikan Donald Trump do t’i nështrohet procedurave të shkarkimit (impeachment), por duket se gjërat po shkojnë në atë drejtim. Ky...

Blog 08:44 - 8 Tetor, 2019

Pse teoritë e komplotit, janë shumë të rrezikshme për politikën e një vendi

Nga Quassim Cassam “Newstatesman” * Pak orë pasi financieri amerikan, Xhefri Ejpshtein, u gjet i vdekur në qelinë e tij në burg në muajin, Donald Trump,...

Bota 20:28 - 14 Tetor, 2015

Rikthehet makthi i Hillary Clinton, ish e dashura e Bill: Kam një sekret që do ta zbuloj shumë shpejt

Në vitin 1992 rrezikoi që të shkatërronte fushatën elektorale të Bill Clinton, duke zbuluar se ishte dashnorja e tij, ndërsa tani ka vënë në shënjestër të...