Connect with Us

All posts tagged "Bild"

Rama negociator për bisedimet Turqi-Greqi/ Merkel inkurajon kryeministrin
Politikë 22:36 - 13 Janar, 2021

Rama “politikan i javës”/ Merkel “i jep zemër” në ndërmjetësimin Turqi-Greqi

Disa ditë më parë mediat greke aluduan se kryeministri Edi Rama po bën rolin e ndërmjetësuesit për të shuar konfliktin mes Greqisë dhe Turqisë. Këto aludime...

“Fajin e ka Ismail Qemali!”/ Ish-ministri: Boll ja hëngrët meritat Edit
Politikë 20:16 - 19 Gusht, 2020

“Nuk ka Korona Ballkanike!”/ Rama për BILD: Nëse dikush ka luajtur kartat e gabuara, duhet të paguajë

Kryeministri Edi Rama, ka dhënë një intervistë për gazetën gjermane BILD, ku ka folur pwr situatwn e koronavirusit. Duke u ndalur tek rritja e shifrave Rama...

Politikë 20:57 - 7 Maj, 2020

Tërhoqi padinë ndaj Bild/ Rama sqaron çfarë e “bindi”: Kurseva ca të holla

Kryeministri Edi Rama ka folur lidhur me tërheqjen e padisë së tij ndaj gazetës “Bild”. Rama thotë se takimi me shefat editorialistë të gazetës ishte takim...

Politikë 11:30 - 23 Prill, 2020

Rama tërhoqi padinë ndaj “Bild”/ Bardhi: E dinte se do dilnin në dritë fakte të tjera mafioze

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar lidhur me tërheqjen e padisë të kryeministrit Edi Rama ndaj gazetës Bild. Sipas Bardhit,Rama e dinte që...

Sulmi ndaj mediave/ Paloka i nxjerr videon Ramës: S’mund të paguajmë më për tekat e tij
Politikë 18:03 - 22 Prill, 2020

Tërheqja e padisë ndaj “Bild”/ Paloka: Rama e pranoi vjedhjen, radha e gjyqësorit të ndëshkojë përgjegjësit

Nënkryetari i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar sërish lidhur me tërheqjen e padisë nga kryeministri Edi Rama ndaj gazetës gjermane “Bild”, e cila publikoi audiopërgjimet...

Politikë 22:15 - 21 Prill, 2020

Rama tërhoqi padinë/ Gazetari i “Bild”: Mori vendim të mençur, po ndjekim gjurmët e parave

Gazetari i medias gjermane “Bild” Peter Tiede ka folur mbrëmjen e sotme lidhur me padinë e kryeministrit Edi Rama për përgjimet e blerjes së votave. Rama...

Politikë 20:35 - 12 Prill, 2020

Tërheqja e Ramës nga gjyqi me “Bild”/ Berisha: Pranoi de facto akuzat dhe fajësinë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar për lajmin se kryeministri Edi Rama është tërhequr nga padia ndaj gazetës gjermane “Bild” dhe gazetarit Peter Tiede për përgjimet e...

Politikë 18:05 - 12 Prill, 2020

“Iku si frikacak i kapur në flagrancë”/ Rama tërhiqet nga gjyqi me “Bild”

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani shkruan se kryeministri Edi Rama është tërhequr nga padia ndaj gazetës gjermane “Bild” dhe gazetarit Peter Tiede. Përmes ironisë Manjani...

Politikë 09:53 - 29 Janar, 2020

“As SPAK nuk ka ç’ti bëjë më”/ Ish-ministri zbulon kush e shkatërroi dosjen 184

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani deklaron se personat që shkatqërruan dosjen 184, e cila flet për shit-blerjen e votave në Dibër, janë...

Opinione 21:24 - 21 Janar, 2020

“Bild na ka borxh një shpjegim”, Nano: Pse u fshi artikulli për Lulzim Bashën

“Bild” na ka borxh një shpjegim”. Kështu u shpreh në monologun e tij në “Provokacija” Mustafa Nano. Moderatori iu referua artikullit të gazetës prestigjoze gjermane për...

Politikë 22:12 - 20 Janar, 2020

Investigimi për lobimin rus të Bashës/ Bushati: Ja pse e ka fshirë “Bild” artikullin

Analisti Andi Bushati foli për artikullin e gazetës gjermane “Bild”, e cila kishte bërë një investigim sesi kreu i opozitës Lulzim Basha i kishte paguar 675.000...

Politikë 11:49 - 20 Janar, 2020

Shkrimi i BILD për lobimin rus/ Balla: Basha genjeu shqiptarët, e qartë si drita e diellit

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla është pyetur lidhur me fshirjen e artikullit për lobimin rus të kreut të PD, Lulzim Basha në gazetën...

Politikë 10:02 - 20 Janar, 2020

Lumturohet drejtoresha e Lulit/ BILD hoqi lajmin

Gazeta gjermane BILD ka fshirë shkrimin e publikuar ditën e djeshme, ku paraqitej një hulumtim i thelluar lidhur me çështjen e lobimit të Partisë Demokratike. Drejtoresha...

Politikë 21:07 - 19 Janar, 2020

Investigimi i “Bild” për lobimin rus/ Reagon Taulant Balla

Pas zbardhjes së lobimit rus të Lulzim Bashës nga gazeta gjermane “Bild”, ka reaguar kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së Taulant Balla. Balla, i cili disa...

Politikë 20:18 - 19 Janar, 2020

“Bild” zbardh lobimin rus të Bashës/ 675,000 euro për mos-hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE

Gazeta gjermane “Bild”, e cila gjatë vitit 2019 shigjetoi qeverinë shqiptare për vjedhjen e votave dhe u kërcënua për hedhje në gjyq nga kryeministri Edi Rama,...

Politikë 16:35 - 10 Gusht, 2019

PD i përgjigjet Ramës dhe Lleshajt/ Rai 3, armik i jashtëm, si VOA e Bild

Sekretari i Përgjithëm i PD-së, Gazmend Bardhi ka reaguan përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me akuzat e kryeministrit Edi Rama dhe Sandër Lleshaj, ndaj...

Aktualitet 15:25 - 10 Korrik, 2019

Ahmetaj komenton përgjimet/ Janë probleme tranzicioni

Ish-ministri i Financave, Arben Ahmetaj ka komentuar sot përgjimet e publikuara nga gazeta gjermane Bild, në lidhje me dosjet 184 dhe 339. I ftuar në rubrikën...

Aktualitet 15:38 - 30 Qershor, 2019

Përgjimet nga dosjet 339 dhe 184/ Ngjela zbulon kush ia dha BILD-it

Përgjimet nga dosjet hetimore 339 dhe 184 të cilat u publikuan nga Bild, kanë thelluar më tej përplasjet politike. Sipas avokatit Spartak Ngjela, përgjimet janë publikuar...

Aktualitet 14:37 - 28 Qershor, 2019

Kërcënoi me gjyq gazetarin gjerman/ Reporterët pa kufij “dënojnë” Ramën

Pas publikimit të përgjimeve të dosjes 339 dhe 184, nga gazetari i “Bild”, Peter Tiede, kryeministri Rama e kërcënoi gazetarin, se do të përballet me pasoja...

Aktualitet 14:20 - 26 Qershor, 2019

Përgjimet e publikuara nga Bild/ Damian Gjiknuri justifikon pazaret

Kreu i PS-së për qarkun e Vlorës, Damian Gjiknuri, ka folur për herë të parë lidhur me përgjimet e publikuara nga e përditshmja gjermane Bild mbi...

kryeministri edi rama konference
Aktualitet 14:00 - 15 Maj, 2019

“Shqipëria në dorë të gangsterëve”/ LSI kërkon dorëheqjen e Ramës

Nënkryetar i LSI, Luan Rama, ka dalë sot në një konferencë për mediat ku ka reaguar lidhur me shkrimin e publikuar në gazetën gjermane “Bild” ku...

Imoralisti Ylli Manjani/ Një pyetje publike për ish-ministrin e Ramës
Aktualitet 11:53 - 15 Maj, 2019

“Vend kaotik, në duar gangsterësh”/ Manjani reagon pas shkrimit të gazetës gjermane

Një ditë më parë, në media u publikua një shkrim i gazetës gjermane “Bild”,  kushtuar Shqipërisë, duke e konsideruar vendin tonë si në “shtet kaotik në...

Aktualitet 17:11 - 13 Prill, 2018

Gazeta gjermane Bild tallet me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka vijuar me sulmet ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha shprehet se protesta e...