Connect with Us

All posts tagged "bilanci"

Ekonomi 08:28 - 28 Korrik, 2020

Shtyhet afati i dorëzimit të bilancit të 2019-ës

Tre gushti është afati i fundit të dorëzimit të bilancit të vitit 2019 në tatime, por dhe në Qendrën Kombëtare të Biznesit. Afati fillestar ishte 31...

Kosova & Rajoni 20:39 - 14 Qershor, 2020

Arrin në 1500 numri i të infektuarve me Covid-19 në Kosovë/ 49 raste të reja vetëm sot

Kosova ka regjistruar 49 raste të reja me Covid-19 duke e çuar bilancin total në rreth 1 mijë e 500. Sipas IKSHPK rastet pozitive janë nga:...

Bota 08:47 - 15 Prill, 2020

Ende shumë pyetje të hapura një vit pas djegies së Notre-Dame

Më 15 prill 2019 u dogj katedralja me famë botërore e Parisit Notre-Dame. Prej atëhere ekspertët po merren intensivisht me planet për rindërtimin. Por se kur...

Bota 18:24 - 31 Mars, 2020

Bilanci i shifrave në Itali/ 12.428 viktima dhe 77.635 të shëruar nga koronavirusi

837 persona kanë humbur jetën që nga dita e djeshme në Itali. Mësohet se në total numri i viktimave ka shkuar në 12.428 persona, ndërsa në...

Ekonomi 08:25 - 27 Mars, 2020

Del vendimi zyrtar/ Afati i dorëzimit të bilancit shtyhet deri në 31 korrik

Është publikuar në Fletoren Zyrtare Akti Normativ për shtyrjen e afatit të dorëzimit të bilanceve vjetore, që normalisht është 31 marsi. Afati i ri është 31...

Kosova & Rajoni 18:40 - 25 Mars, 2020

Bilanci në Greqi/ 821 të infektuar me koronavirus dhe 22 viktima

Greqia ka regjistruar vetëm ditën e sotme 78 raste të reja të infektuar me koronavirus. Media e shtetit fqinj “Kathimerini” raporton se në total numri i...

Bota 18:25 - 21 Mars, 2020

Bilanc lufte në Itali/ 793 viktima brenda 24 orëve të fundit

Është rritur frikshëm numri i viktimave në Itali sipasojë e pandemisë së koronavirusit. Vetëm gjatë ditës së sotme, vendi fqinj ka regjistruar 6,557 raste të reja...

Bota 18:27 - 17 Mars, 2020

Rëndohet situata në Itali/ Shkon në 2503 numri i viktimave, 345 të vdekur vetëm sot

Ka shkuar në 2503 numri i viktimave në Itali sipasojë e pandemisë së koronavirusit, ku 345 prej tyre kanë humbur jetën vetëm në 24 orët e...

Kosova & Rajoni 19:20 - 14 Mars, 2020

Shkon në 5 numri i të prekurve me Koronavirus në Kosovë

Ka shkuar në 5 numri i të prekurve nga Koronavirusi në Kosovë. 2 rastet e fundit që kanë rezultuar pozitivë janë një 42-vjeçar dhe një 37...

Bota 18:39 - 14 Mars, 2020

Bilanci i të prekurve në Itali/ Në 24 orë 175 viktima nga koronavirusi

Është rritur sërish nurmi i viktimave nga koronavirusi në Itali. Mësohet se brenda 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 175 persona, duke e dërguar numrin...

Shifra të larta në shtetin fqinj/ 241 raste pozitive me koronavirus në 24 orët e fundit
Sociale 18:40 - 6 Mars, 2020

Rëndohet bilanci nga koronavirusi në Itali/ 197 viktima, rreth 4000 të infektuar

Është rënduar bilanci sipasojë e epidemisë së koronavirusit në Itali. Sipas mediave vendase numri i viktimave ka shkuar në 197, ndërsa deri më sot janë regjistruar...

Sociale 18:40 - 29 Shkurt, 2020

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Itali/ 29 të vdekur, mbi një mijë të infektuar

Ka shkuar në 29 numri i viktimave nga koronavirusi në Itali. Ndërkaq, 1049 persona rezultojnë të infektuar. Mediat inatliane bëjnë me dijes se nga të infektuarit...

Blog 08:27 - 26 Janar, 2020

“Gripi Spanjoll” i 1918-ës, pse pandemia më e madhe në histori vrau 50-100 milionë njerëz

Bilanci i tij tragjik, është disa herë më i madh se ai i të vrarëve gjatë Luftës së Parë Botërore, që ishte në muajt e saj...

Politikë 11:04 - 31 Dhjetor, 2019

Ish-ministri i Ramës bën bilancin e 2019/ Humbëm demokracinë, shtetin, ekonominë dhe shqiptarët

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka bërë sot një bilanc të ndodhive negative që shoqëruan në një viti shqiptarët. Ndërsa numëron një...

Politikë 14:10 - 11 Dhjetor, 2019

Çuçi bën bilancin pas tërmetit/ Mbi 13 mijë banorë jashtë banesave të tyre

Drejtuesi qendror i zyrës Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësisë Natyrore, ministri Bledi Çuçi ka dalë sot para mediave për të bërë bilancin e situatës pas tërmetit të...

Sociale 15:07 - 10 Dhjetor, 2019

Dëmet nga tërmeti/ 6298 objekte të inspektuara në Durrës, 46 të tjera shemben

Zyra për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka bërë një bilanc të punës së deritanishme të bërë nga institucionet për menaxhimin e situatës post-tërmet. Sipas të dhënave...

Lajme 19:50 - 5 Dhjetor, 2019

Voda bën bilancin e punës pas tërmetit/ Shemben 28 objekte të pabanueshme

Në një deklaratë për shtyp, zëvendës ministrja e Brendshme Rovena Voda bëri bilancin e punës së deritanishme për të normalizuar situatën. Voda tha se edhe ditën...

Politikë 14:08 - 5 Dhjetor, 2019

Ministria e Brendshme bën bilancin/ 1183 banesa të shembura dhe mbi 6 mijë shtëpi e pallate të dëmtuara nga tërmeti

Zv. ministrja e Brendshme Rovena Voda ka bërë publik bilancin e të të gjitha dëmeve që janë konstatuar në total nga inspektimet deri mesditën e sotme...

Lajme 19:26 - 4 Dhjetor, 2019

Bilanci i dëmeve nga tërmeti/ Voda: 1735 banesa të pabanueshme, ja sa do të shemben

Zëvendës-ministrja e Brendshme Rovenda Voda nga Bashkia e Durrësit ka bërë publik bilancin e banesave të dëmtuara nga tërmetet e njëpasnjëshme. Voda tha se në Bashkinë...

Politikë 14:02 - 4 Dhjetor, 2019

Ministria e Brendshme bën bilancin/ 5514 shtëpi dhe 558 pallate të dëmtuara rëndë

Zv. Ministrja e Brendshme Rovena Voda, përmes një njoftimi për shtyp, ka publikuar numrin e shtëpive dhe pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit. Sipas...

Kronika 13:48 - 3 Dhjetor, 2019

Publikohen shifrat zyrtare/ Ja bilanci i dëmeve nga tërmeti, zonat më problematike

Zyra Operacionale për Menaxhimin e Fatkeqësive Natyrore ka bërë një bilanc paraprak të dëmeve nga tërmeti i 26 nëntorit. Në një deklaratë për mediat, bëhet e...

Kronika 11:21 - 3 Dhjetor, 2019

Bilanci i ekspertëve në terren/ 1059 shtëpi të shembura në Durrës, ja situata në Tiranë

Tërmeti i 26 nëntorit, sipas verifikimeve që ekspertët kanë bërë në terren, ka shembur totalisht 1183 shtëpi. Dëmet më të mëdha të shtëpive janë në Durrës,...

Sociale 18:12 - 28 Nentor, 2019

Ministria e Shëndetësisë bën bilancin/ Mbi 2 mijë të lënduar kanë marrë shërbim në spitale

Ministria e Shëndetësisë deklaron se ka shkuar në 790 numri i të lënduarve nga tërmeti që kanë marrë trajtim në spitale, nga të cilët 700 vetëm...