Connect with Us

All posts tagged "bilanc"

Sociale 16:06 - 25 Shtator, 2020

Bilanci i 24 orëve/ Tre humbje jete dhe qindra raste të reja me Covid

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë kanë humbur jetën tre persona për shkak të Covid-19. Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë kryer 808...

u infektua me Covid-19 gjatë pushimeve/ Humb jetën mësuesi nga Pogradeci
Shëndeti 16:46 - 24 Shtator, 2020

Bilanci nga Covid-19/ Mbi 100 të infektuar në 24 orë

Bilanci nga Covid-19 paraqet luhatje të lehtë të shifrave të të infektuarve në vendin tonë. Mësohet se në 24 orët e fundit janë konfirmuar si të...

Ministria e Shëndetësisë tregon shkallën e rrezikshmërisë në plazhe/ Apel të fortë qytetarëve
Shëndeti 16:23 - 23 Shtator, 2020

Bilanci i 24 orëve/ Tre viktima dhe qindra të infektuar me Covid-19

Nga 887 testime që janë kryer në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë konfirmuar 121 raste. Gjithashtu mësohet se kanë humbur jetën 3 pacientë....

Bashkëshorti i një punonjëseje pozitiv për Covid/ Pezullohet puna në hipotekën e Pogradecit
Bota 10:14 - 17 Shtator, 2020

Shifrat-Rëndohet bilanci/ Regjistrohen mbi 940 mijë viktima nga Covid në gjithë botën

Që nga fillimi i pandemisë së Covid, në gjithë botën janë regjistruar më shumë se 29.8 milionë të infektuar, ndërsa totali i atyre që kanë humbur...

143 raste të reja me Covid/ Humbin jetën 6 pacientë, shërohen 51
Shëndeti 16:15 - 15 Shtator, 2020

Bilanci nga Covid-19/ Ja sa persona janë konfirmuar pozitivë në 24 orë

Dy persona kanë humbur jetën që nga dita e djeshme në vendin tonë nga Covid-19. Në 24 orët e fundit, me gjithë përpjekjet e mjekëve, e...

29 milion të infektuar me COVID-19 në botë
Shëndeti 17:35 - 13 Shtator, 2020

Bilanc i thellë nga Covid-19 në botë/ Rreth 29 milion të infektuar që nga fillimi i pandemisë

Numri i të infektuarve me COVID-19 në të gjithë botën ka arritur në rreth 29 milion. Shtetet e Bashkuara mbeten vendi me më shumë infeksione, më...

Bota 12:08 - 13 Shtator, 2020

Shifrat-Bota nën “pushtetin” e koronavirusit/ Mbi 920 mijë viktima nga COVID

Numri i viktimave nga koronavirusi në mbarë botën ka kaluar shifrën e 920 mijë. Sipas të dhënave të ‘Johns Hopkins University’ deri tani në mbarë globin...

Bota 18:35 - 11 Shtator, 2020

Gjashtë muaj nga fillimi i pandemisë/ Bilanci i viktimave dhe të infektuarve në gjithë botën

Kanë kaluar gjashtë muaj që kur koronavirusi u etikua si një pandemi nga Organizata Botërore e Shëndetësisë. Më 11 mars, shefi i OBSH-së Dr Tedros Adhanom...

Nga maska, te dezinfektimi dhe qëndruimi në klasë/ Miratohen udhëzimet, çfarë duhet të dijnë nxënësit dhe mësuesit
Shëndeti 16:04 - 9 Shtator, 2020

Bilanc shqetësues nga koronavirusi/ Ja sa raste janë regjistruar që nga dita e djeshme

Një bilanc shqetësues është regjistruar në 24 orët e fundit në vendin tonë, duke qenë se janë konfirmuar 151 raste të reja. Gjatë 24 orëve të...

“Vjeshta do sjellë shtim të rasteve”/ Brataj: Nuk do të ketë izolim, virusi ka ndryshuar sjellje
Shëndeti 20:16 - 2 Shtator, 2020

“Koronavirusi nuk është më agresiv”/ Brataj bën “bilancin”: Ç’po ndodh në Urgjencën Kombëtare!

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, ka komentuar shifrat e larta të infektimeve dhe viktimave nga koronavirusi në muajt e verës në vend. Në një postim...

Shifra shqetësuese në Kosovë/ Tetë viktima dhe 136 raste të reja me Covid-19
Kosova & Rajoni 15:20 - 29 Gusht, 2020

Bilanc shqetësues në Kosovë/ Nëntë viktima në 24 orë

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë kryer 466 në 24 orët e fundit dhe nga këta kanë rezultuar 115 raste pozitive. IKShPK njofton se gjithashtu janë regjistruar 9...

Bilanc shqetësues nga Covid-19/ Ja sa persona janë infektuar në 24 orët e fundit
Shëndeti 16:03 - 25 Gusht, 2020

Bilanc shqetësues nga Covid-19/ Ja sa persona janë infektuar në 24 orët e fundit

154 persona konfirmohen pozitivë me Covid-19 në 24 orët e fundit. Gjithashtu mësohet se kanë humbur jetën nga virusi i padukshëm 5 pacientë. Nisur nga situata...

Ulet numri i të infektuarve në Kosovë/ Regjistrohet bilanc i rëndë viktimash
Kosova & Rajoni 15:26 - 23 Gusht, 2020

Ulet numri i të infektuarve në Kosovë/ Regjistrohet bilanc i rëndë viktimash

111 raste të reja janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë, duke regjistruar një ulje krahasuar me ditët e tjera. Por fatkeqësisht numri i...

Rikthehen shifrat e frikshme në Itali/ Më shumë se një mijë raste të reja në 24 orë
Kosova & Rajoni 08:42 - 23 Gusht, 2020

Koronavirusi shkakton bilanc të rëndë/ Tre vëllezër shqiptarë humbin jetën brenda një muaji

Koronavirusi ka shkaktuar një bilanc të rëndë dhe njëkohësisht të dhimbshëm për famniljen Ymeri. Mësohet se brenda një muaji në këtë familje kanë humbur jetën si...

Bilanc i frikshëm në Kosovë/ 13 viktima në 24 orë, regjistrohen 158 të infektuar
Kosova & Rajoni 15:26 - 20 Gusht, 2020

Bilanc i frikshëm në Kosovë/ 13 viktima në 24 orë, regjistrohen 158 të infektuar

Një bilanc i frikshëm është regjistruar 24 orët e fundit në Kosovë, ku kanë humbur betejën me virusin e padukshëm 13 persona. Instituti Kombëtar i Shëndetit...

Nga maska, te dezinfektimi dhe qëndruimi në klasë/ Miratohen udhëzimet, çfarë duhet të dijnë nxënësit dhe mësuesit
Shëndeti 16:59 - 17 Gusht, 2020

Mbi 100 të infektuar në 24 orë/ Humbin jetën 2 persona

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 501 testime për të dyshuar të prekur nga COVID-19, ndërsa 119 persona janë konfirmuar pozitivë me COVID-19. Shpërndarja gjeografike...

Bilanc shqetësues në Kosovë/ 141 të infektuar dhe 11 viktima në 24 orë
Kosova & Rajoni 16:01 - 16 Gusht, 2020

Bilanc shqetësues në Kosovë/ 141 të infektuar dhe 11 viktima në 24 orë

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë raporton për 141 raste të reja që nga dita e djeshme. Gjithashtu mësohet se kanë humbur betejën me koronavirusin...

Covid-19 në Kosovë/ 193 raste raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:36 - 13 Gusht, 2020

Covid-19 në Kosovë/ 193 raste raste të reja dhe 8 humbje jete në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë janë konfirmuar edhe 193 raste të reja me koronavirus dhe 8 pacientë kanë humbur jetën. Kështu ka bërë të...

Sërish bilanc tragjik nga Kosova/ 16 viktima në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:14 - 6 Gusht, 2020

Sërish bilanc tragjik nga Kosova/ 16 viktima në 24 orë

Kosova vazhdon të regjistrojë shifra të larta të viktimave të infektuarve nga Covid. Këtë të enjte, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike (IKSHPK) njoftoi se gjatë 24...

Shifrat e të infektuarve me tendencë rritjeje/ Konfirmohen mbi 100 raste të reja
Sociale 10:34 - 16 Korrik, 2020

Tre viktima në 24 orë/ Mes tyre një 44 vjeçare pa sëmundje shoqëruese

Vijon të rëndohet bilanci i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. Ministria e Shëndetësisë, bën me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën...

Bota 10:58 - 9 Korrik, 2020

Bilanci/ Mbi 12 milionë të infektuar nga koronavirusi në botë

Mbi 12 milionë njerëz në gjithë botën janë të infektuar me koronavirus, sipas të dhënave të Universitetit John Hopkins. Rreth një e katërta e tyre janë...

Rëndohet bilanci i viktimave/ Humbin jetën tre të infektuar me Covid
Sociale 10:39 - 6 Korrik, 2020

Rëndohet bilanci i viktimave/ Humbin jetën tre të infektuar me Covid

Vijon të rritet numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 3 pesona, një...

Shifrat e 24 orëve të fundit/ Mbi 120 raste të reja, humbin jetën 5 persona
Lajme 11:22 - 30 Qershor, 2020

Rëndohet bilanci/ Humbin jetën 3 persona me Covid, mes tyre një 44-vjeçare

Rëndohet bilanci i viktimave nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, kanë ndërruar jetën tre pacientë mes tyre një...