Connect with Us

All posts tagged "betimi"

Lajme 11:49 - 13 Mars, 2020

Betohen para Presidentit tre anëtarët e rinj të Gjykatës së Lartë

Në institucionin e Presidencës është zhvilluar sot ceremonia e betimit të të tre anëtarëve të rinj të Gjykatës së Lartë, z.Sokol Sadushaj, z.Ervin Pupe dhe z.Ilir...

Politikë 12:07 - 28 Shkurt, 2020

Superdekreti që po paralajmëron Presidenti

E kush nuk ka parë reklamat që anunçojnë shfaqjet teatrale dhe trajlerat e filmave në pritje!? Të gjitha synojnë që të ngjallin kuriozitetin e turmës. Është...

Politikë 22:55 - 26 Shkurt, 2020

Gjyqtarët, jo betim te Presidenti/ Neritan Ceka: Njësoj si të martohesh, por mos shkosh te prifti dhe bashkia

Politikani Neritan Ceka, i pranishëm në studion e emisionit “Arena”, në RTV Ora, u shpreh se nuk është dakord që betimi i gjyqtarëve të mos bëhet tek...

Politikë 08:51 - 26 Shkurt, 2020

Video-Gjashtë ditë nga “tubimi për besëlidhje”/ Meta risjell betimin mbi Kushtetutë

Presidenti Ilir Meta vijon t’iu bëjë thirrje qytetarëve t’i bashkohen “tubimit për besëlidhje”, siç e cilëson ai protestën e thirrur në 2 mars. Por, ndërkohë që...

Kryetari i PD, Lulzim Basha gjate nje konference per mediat nga selia blu
Politikë 15:19 - 15 Janar, 2020

Tradhëtia e Lulit/ Ja, video

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka tradhëtuar dhe zhgënjyer demokratët, me vijimin e marrëveshjes me kryeministrin Edi Rama. Tryeza e djeshme zgjedhore, të gjithë demokratët e...

Vetingu 10:02 - 19 Dhjetor, 2019

Betohen në Presidencë tetë anëtarët e SPAK

Ka përfunduar betimi në Presidencë i tetë prokurorëve të parë, të Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, përkatësisht Elida Kaçkini, Enkeleda Millonaj, Edvin Kondili,...

Politikë 15:42 - 5 Dhjetor, 2019

Olsian Çela bën betimin para Kuvendit

Pas votimit nga Parlamenti,  Olsian Çela ka bërë dhe betimin duke marrë kështu zyrtarisht detyrën e kryeprokurorit. Kujtojmë që në garën për kryeprokuror, Çela u votua...

Politikë 22:24 - 18 Nentor, 2019

U betua tek noterja/ Meta se kursen Arta Vorpsin

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisonin “Open” teksa po flitet për anetarët e Gjykatës Kushtetuese, nuk i ka kursyer ironitë për Arta Vorpsin e cila...

Politikë 17:59 - 16 Nentor, 2019

Betimi i Vorpsit para noteres/ Manjani: “Barcaletë juridike! Nuk ndërtohet Parlamenti me ligjet e martesës”

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar me ironi pas betimit të Arta Vorpsit para noteres si anëtare e Gjykatës Kushtetuese. I ftruar në studion...

Politikë 22:09 - 15 Nentor, 2019

“Gjyqtarja që duhet të mbrojë Kushtetutën betohet në kafene”/ Shpërthen Kim Mehmeti

Analisti dhe shkrimtari i mirënjohur i trevës shqiptare të Maqedonisë së Veriut, Kim Mehmeti i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Ekopolitikë” në Ora News e...

Politikë 20:04 - 14 Nentor, 2019

Betohet në Presidencë Marsida Xhaferllari, anëtarja e dytë e Gjykatës Kushtetuese

Pas Elsa Toskës, është betuar mbi kushtetutë para Presidentit edhe Marsida Xhaferllari, e dekretuar nga kreu i shtetit për anëtarë në Gjykatën Kushtetuese. Xhaferllari është plotësimi...

Politikë 19:39 - 14 Nentor, 2019

Ngërçi në Kushtetuese/ Betohet para Presidentit Elsa Toska

Është betuar para Presidentit anëtarja e re e Gjykatës Kushtetuese, Elsa Toska. Toska është plotësimi i vakancës së parë të Kuvendit. Toska zëvendëson  ish-gjyqtarin, z.Vladimir Kristo. Ceremonia...

Aktualitet 19:30 - 3 Prill, 2019

“Betimi” për siglën e PD dhe LSI/ Ish-deputeti demokrat nxjerr zbuluar Ramën

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, në një postim në rrjetet sociale ka komentuar deklaratën e kryeministrit Edi Rama i cili u betua se do të çojë për...

Aktualitet 14:31 - 17 Janar, 2019

Foto-Fillon ceremonia në Presidencë/ Betohen ministrat e rinj

Një ditë pasi Kuvendi miratoi dekretet për emërimin e 7 ministrave të rinj dhe zëvendëskryeministrit Erion Braçe, në këto momente në institucionin e Presidencës po mbahet...

Aktualitet 11:42 - 18 Dhjetor, 2017

Pritet betimi i kryeprokurores së re

Ndërkohë që parlamenti ka zgjedhur sot me 69 vota pro kandidaten Arta Marku për detyrën e kryeprokurores së përkohshme, tashmë pritet betimi i saj. Kryeparlamentari Ruçi...

Aktualitet 13:16 - 14 Shtator, 2017

Betohet të luajë në piano derisa ish-e dashura t’i japë një shanc të dytë

Një muzikant zemërthyer është betuar të luajë në piano pa ndalur në një qendër të qytetit Bristol,Angli derisa dashuria e jetës së tij të kthehej tek...

Aktualitet 16:11 - 30 Gusht, 2017

E plotë- Betohet Shefi i Shtabit të Përgjithshëm të FA/Kush mori pjesë

Në Institucionin e Presidentit u zhvillua sot ceremonia solemne e betimit të Shefit të ri të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të Armatosura të Republikës së...

Aktualitet 23:13 - 24 Korrik, 2017

Ceremonia në Presidencë/Ilir Meta merr detyrën e Presidentit të Republikës së Shqipërisë

Pas betimit në Kuvendin e Shqipërisë si President i Republikës së Shqipërisë, z. Ilir Meta, u drejtua në Presidencë për ceremoninë e marrjes së detyrës. Fillimisht,...

Aktualitet 22:54 - 24 Korrik, 2017

Emrat- Kush e bojkotoi ceremoninë e betimit të Metës/Mes tyre dhe Idrizi

Ne ceremonine solemne ne Parlamentin e Shqiperise, pasditen e kesaj te hene, ku Ilir Meta u betua si Presidenti i vendit, kishte edhe deputete qe munguan....

Aktualitet 22:09 - 24 Korrik, 2017

Nuk pranoi të ishte “Zonjë e parë”/Shikoni si e përshëndeti Monika Metën (Video)

Ilir Meta u betua pasditen e sotme si Presidenti i ri i vendit. Gjatë ceremonisë së betimit dhe inaugurimit, bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi, nuk pranoi...

Aktualitet 21:40 - 24 Korrik, 2017

E “braktisi” në ceremoni/Meta e pranon publikisht: Monika nuk vihet kollaj në rresht

Presidenti Ilir Meta ka komentuar “mungesën” e bashkëshortes së tij, Monika Kryemadhi, gjatë ceremonisë së betimit. Në një intervistë për “Top Story”, nga zyra e tij...

Aktualitet 20:05 - 24 Korrik, 2017

Rama-Berisha shkëmbejnë batuta në ceremoninë e inagurimit të Ilir Metës si President

Teksa pritet që të fillojë ceremonia e betimit të Ilir Metës në Presidencë, në ambientet jashtë saj janë mbledhur pothuajse të gjithë të ftuarit. Kryeministri Edi...

Aktualitet 19:13 - 24 Korrik, 2017

Ministrat e Bashës “bojkotojnë” Metën President/Nuk marrin pjesë në betim

Ilir Meta është betuar pasditen e sotme në Kuvend, duke marrë zyrtarisht detyrën e Presidentit të Republikës. Në seancën e betimit të Metës kanë qenë të...