Connect with Us

All posts tagged "beteje"

Shëndeti 15:48 - 1 Maj, 2020

Beteja me Covid-19/ Mbi 1 milion persona në gjithë botën mundin koronavirusin

Mbi një milion pacientë në botë janë shëruar nga koronavirusit, në bazë të të dhënave të Universitetit John Hopkins në Shtetet e Bashkuara. SHBA regjistron numrin...

Shëndeti 13:21 - 26 Prill, 2020

7 të shëruar në 24 orë/ 3 infermiere fitojnë betejën me virusin

7 persona janë shëruar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu bën me dije se 3 prej tyre janë infermiere...

Lajme 12:06 - 5 Prill, 2020

“Absurditet i madh”/ Manjani: Kur të infektohet gjysma e popullsisë, betejën do ta ketë rifituar majmuni

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka komentuat situatën e krijuar nga koronavirusi në gjithë botën. Sipas Manjanit, në 3.5 muaj bota ka të njohur vetëm...

Shëndeti 12:58 - 1 Prill, 2020

“Do të jetë një betejë afatgjatë”/ OBSH: Të vazhdojnë masat e forta kundër COVID-19

Pavarësisht përmirësimeve të mëdha në vende si Kina dhe Koreja e Jugut, Organizata Botërore e Shëndetësisë tha të martën se pandemia e koronavirusit është shumë larg...

Politikë 21:34 - 24 Mars, 2020

Meta optimist për betejën me koronavirusin/ “Shqipëria i ka mundësitë ta mbajë nën kontroll krizën”

Presidenti i Republikës Ilir Meta beson se Shqipëria i ka të gjitha mundësitë që të mbajë nën kontroll krizën e koronavirusit, ndryshe nga Italia fqinje që...

Opinione 14:23 - 10 Mars, 2020

Apeli i fortë i mjekut/ Edhe ne pensionistët jemi gati për betejën me koronavirusit

Apel për një front të përbashkët Nga PROF. DR. Isuf Kalo Në këto ditë kur pan demia e virusit Covid19 i shtriu kthetrat edhe në vendin...

Aktualitet 18:51 - 20 Maj, 2019

Tërheqja e Salvador Kaçaj/ Patozi: Në çdo betejë qëndrojnë ata që kanë këllqe

Kordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, ka folur pas qarkullimit të lajmit për tërheqjen nga gara të kandidatit të “Bindjes…” për Bashkinë e Lezhës, Salvador Kaçaj....

Aktualitet 20:35 - 18 Prill, 2019

“Betejë për jetë a vdekje”/ Berisha sulmon ashpër Ramën

Ditën e sotme në Lulzim Basha, mblodhi Kryesinë e PD-së ku parashtroi edhe tre kushte për të marrë pjesë në zgjedhje. Në lidhje me këto foli...

Aktualitet 21:33 - 30 Mars, 2019

Mero Baze kundër qeverisë/ S’ka plan beteje me krimin

Gazetari Mero Baze, ka komentuar ngjarjet e fundit kriminale, ku shkruan se ministri i Brendshëm bëri gjënë më minimale me shkarkimin e drejtorit të policisë në...

Aktualitet 18:44 - 23 Mars, 2019

Oferta e Ramës për PD/ Bardhi: Nuk jemi në betejë për pushtet

Ditën e sotme, kryeministri, Edi Rama gjatë fjalës së tij në Kongresin e PS-së, i bëri thirrje opozitës të marrë pjesë në zgjedhjet lokale dhe nëse...

Aktualitet 19:15 - 7 Dhjetor, 2018

Basha kërcënon Ramën/ Beteja nuk ka mbaruar

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka qenë i pranishëm gjatë mbrëmjes së sotme banorëve të Astirit, të cilër prej disa kohësh janë duke protestuar kundër...

Aktualitet 22:00 - 15 Nentor, 2018

Meta kërcënon Ramën/ “Beteja nuk është e thjeshtë”

Mosdekretimi i Sandër Lleshit në postin e ministrit të Brendshëm, theksoi luftën mes Ramës dhe Metës, e pranuar kjo vetë nga Kryeministri. I ftuar në “Open”...

Aktualitet 21:17 - 8 Maj, 2018

Berisha përsëri në betejë, pse?/ Flet ish-kryeministri

Ish-kryeministri Sali Berisha, është i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “360 gradë” të Artur Zhejit, ku po trajtohet tema, “Berisha përsëri në betejë,...

Politikë 10:24 - 4 Prill, 2018

Kryemadhi “kërcënon” Ramën: Beteja sapo ka filluar…

Pas dhunimit të deputetit të Partisë Demokratike, Edmond Spaho dhe përplasjes së opozitës me policinë, ka reaguar dhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi....

Aktualitet 18:05 - 26 Janar, 2018

Trump betejë nga Forumi i Davosit me dy gazetat presticioze amerikane

Presidenti amerikan, Donald Trump i hodhi poshtë njoftimet e gazetave “New York Times” dhe “Washington Post” sipas së cilave ai kishte dashur ta shkarkonte prokurorin e...

Aktualitet 17:47 - 21 Tetor, 2017

Mbledhja e Këshillit të Mandateve/ Mazhoranca dhe opozita betejë për prangat ndaj Tahirit

Që prej disa orësh mbledhja e Këshillit të Mandatëve vijon punën e saj me dyer të mbyllura për çështjen e ish-ministrit Tahiri. Burimet për “Report Tv”...

Aktualitet 22:47 - 10 Tetor, 2017

Të rinjtë demokratë, 4 orë e gjysmë betejë me Bashën

Të rinjtë e FRPD-së, prej më shumë se 4 orë e gjysmë po zhvillojnë një mbledhje me kryedemokratin Lulzim Basha, të cilët e kanë vënë atë...

Aktualitet 18:11 - 21 Gusht, 2017

BETEJA PËR STRUGËN, BETEJË PËR ATDHEUN

Azgan HAKLAJ Vota unike e shqiptarëve të Maqedonisë shërbim ndaj Kombit. Shqiptarët kanë hyrë në Mijëvjeçarin e Tretë, si një komb, të cilit historia i ka...

Aktualitet 22:04 - 10 Korrik, 2017

Patozi tregon vendimin e tij: Unë do ta vazhdoj betejën, do ta çliroj PD nga rrëmbimi në mes të ditës

Në fund të intervistës së tij në ReportTv, Astrit Patozi u tregua mjaft i prerë, ndërsa tha se ai nuk do të ndalej dhe do ta...

Showbizz 22:00 - 28 Janar, 2017

Madonna fiton betejën për birësimin e …

Ka treguar edhe këtë rradhë shpirtin e saj human. Këngëtarja e famshme Madonna ka fituar më në fund betejën për të birësuar dy binjakë katër vjecarë...

Aktualitet 11:32 - 22 Maj, 2016

Faktet/ Beteja Tahiri-Veliaj për kontrollin në PS

Edhe pse forcë politike në qeverisje, në Partinë Socialiste ka nisur beteja se kush do të marrë kontrollin e saj pas largimit të Kryeministrit dhe Kreut...

Showbizz 21:40 - 21 Nentor, 2015

50 Cent dhe Rick Ross gati për betejë

50 Cent dhe Rick Ross kanë qenë rivalë për më shumë se gjashtë vjet dhe ky rivalitet nuk duket se është gati të ndryshojë. Vetëm ketë...

Bota 11:06 - 9 Prill, 2015

Afganistan, betejë në zyrën e prokurorit të përgjithshëm

Persona të armatosur me uniforma ushtarake kanë sulmuar zyrën e prokurorit të përgjithshëm në provincën veriore të Afganistanit, Balkh, sipas zyrtarëve lokalë. Dëshmitarët thanë për BBC-në...