Connect with Us

All posts tagged "Besnik mustafaj"

Miratimi i Kodit Zgjedhor/ Mustafaj: Pasojat janë shumë të dëmshme, do shtyhen negociatat
Politikë 18:17 - 29 Tetor, 2020

Miratimi i Kodit Zgjedhor/ Mustafaj: Pasojat janë shumë të dëmshme, do shtyhen negociatat

Ish- ministri i jashtëm, Besnik Mustafaj, e sheh si pengesë të hapjes së negociatave votimin e Kodit Zgjedhor në Kuvend, ndonëse presidenti Ilir Meta kishte kërkuar...

A po përgatitet Basha të delegjitimojë komisionin Ruli-Nishani?
Politikë 18:06 - 26 Tetor, 2020

A po përgatitet Basha të delegjitimojë komisionin Ruli-Nishani?

Kjo është një foto e komisionit të përzgjedhjes së kandidatëve të PD për deputetë, i cili është paraqitur nga Lulzim Basha si një risi, jo vetëm...

Çfarë do ndodhë me Klevis Balliun dhe të skualifikuarit?/ Besnik Mustafaj zbulon skenarin
Politikë 18:51 - 8 Tetor, 2020

Çfarë do ndodhë me Klevis Balliun dhe të skualifikuarit?/ Besnik Mustafaj zbulon skenarin

Në zgjedhjet që u zhvilluan ditën e djeshme në qarkun e Korçës u skualifikuan disa kandidatë të Partisë Demokratike. Demokratët e Pogradecit eleminuan nga lista Klevis...

“Jam shumë i shqetësuar për atë që do të ndodhë nesër”/ Besnik Mustafaj paralajmëron “tërmet” në politikë
Politikë 18:30 - 8 Tetor, 2020

Skualifikimet në qarkun e Korçës/ Mustafaj: Kjo degë do rifreskim të përfaqësimit

CNA.al raportoi ditën e djeshme për refuzimin masiv të Klevis Balliut në Pogradec, ku gati 80% e strukturës së degës së PD-së votoi kundër djalit të...

Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD
Politikë 18:42 - 1 Tetor, 2020

Besnik Mustafaj kritikon Bashën/ S’duhet të hiqte dorë nga qeveria teknike, Rama mund të përçajë opozitën

Ish-ministri i Jashtëm, njëkohësisht anëtari i Komisionit të Përzgjedhjes së Kandidaturëve për deputet në Partinë Demokratike, Besnik Mustafaj, pretendon se kryeministri Edi Rama e ka të...

Mustafaj pesimist për ndryshimet kushtetuese/ Nuk do arrihet marrëveshje e kënaqshme
Politikë 18:45 - 17 Shtator, 2020

Mustafaj pesimist për ndryshimet kushtetuese/ Nuk do arrihet marrëveshje e kënaqshme

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, është shprehur pesimist për një marrëveshje mes palëve politike për ndryshimet kushtetuese në Këshilin Politik. Mustafaj tha se Komisioni i Reformës...

“Kur ngatërron hapjen me shqyerjen”/ Ish-kreu i PD-së mesazh të fortë “shokut Besnik”: Misioni juaj ka mbaruar
Politikë 18:35 - 17 Shtator, 2020

Lista e kandidatëve të PD/ Mustafaj: Në fund të muajit do dalim me emra konkretë

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj, i cili aktualisht është anëtar i komisionit të vlerësimit të përzgjedhjes së kandidaturave për deputetë në PD, ka folur sot për...

“Shahini nuk po ikën me nder”/ Mustafaj: La një imazh katastrofik!
Politikë 17:29 - 10 Shtator, 2020

“Shahini nuk po ikën me nder”/ Mustafaj: La një imazh katastrofik!

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka komentuar vendimin e ministers së Arsimit, Besa Shahini e cila do ta largohet nga qeveria dhe nga Shqipëria. Sipas Mustafajt,...

Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD
Politikë 18:41 - 11 Gusht, 2020

Listat për deputetë/ Mustafaj del kundër Rulit: Berisha ka dhënë kontribut të çmuar në PD

Pak ditë më parë Genc Ruli kërkoi largimin e ish-kryeministrit Sali Berisha nga listat e kandidatëve për deputetë të Partisë Demokratike. Në një intervistë për mediat,...

“Shahini nuk po ikën me nder”/ Mustafaj: La një imazh katastrofik!
Politikë 17:56 - 11 Gusht, 2020

Covid jashtë kontrollit/ Paralajmëron ish ministri: Po shkojmë drejt një katastrofe të vërtetë

Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka qenë i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion”, në News 24, ku mes të tjerave ka folur për situatën...

Sikur Luli dhe Ruli të mos kandidonin Berishën?!
Politikë 12:15 - 8 Gusht, 2020

Sikur Luli dhe Ruli të mos kandidonin Berishën?!

Një komision formal në selinë e Republikës së Re të Luli Bashës, e ngritur sipas një akeme, anglo-amerikano-gjermane, që të justifikojë humbjen dhe stuhinë që do...

Satire Politike 09:43 - 21 Korrik, 2020

Fakti/ Poezia e Besnik Mustafajt për zgjedhjet e Lulzim Bashës

Besnik Mustafaj, i cili njihet si shkrimtar, politikan, dikur ambasador dhe ministër i Jashtëm, i larguar nga “qeveria Berisha”, në kulmin e diplomacisë shqiptare. Po ashtu,...

Politikë 13:19 - 19 Korrik, 2020

Ish-ministri i Jashtëm rikthehet në PD/ Pjesë e grupit përzgjedhës të kandidatëve për deputet

Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj do të jetë një nga anëtarët e komisionit përzgjedhjes te kandidaturave për deputetë në PD. Mustafaj ka deklaruar se ai...

“Shahini nuk po ikën me nder”/ Mustafaj: La një imazh katastrofik!
Politikë 17:36 - 16 Korrik, 2020

Mustafaj: Opozita të nxjerrë njerëzit në rrugë nëse Rama zhbën marrëveshjen

Ish-ministri i PD-së, Besnik Mustafaj ka folur në studion e Neës24 për situatën politike dhe marrëveshjen zgjedhore. Sipas tij, faktori ndërkombëtar është shumë i qartë, por...

“Kur ngatërron hapjen me shqyerjen”/ Ish-kreu i PD-së mesazh të fortë “shokut Besnik”: Misioni juaj ka mbaruar
Politikë 15:07 - 7 Korrik, 2020

“Kur ngatërron hapjen me shqyerjen”/ Ish-kreu i PD-së mesazh të fortë “shokut Besnik”: Misioni juaj ka mbaruar

Ish-kreu i degës së PD-së në Kukës, Ibsen Elezi ka reaguar në lidhje me një deklaratë të bërë nga Besnik Mustafaj, në lidhje me hapjen e...

Besnik Mustafaj tregon bisedat me Bashën/ Rikthimi i të larguarve nga PD, jo për ofiqe por për hapje gare
Politikë 17:38 - 6 Korrik, 2020

Besnik Mustafaj tregon bisedat me Bashën/ Rikthimi i të larguarve nga PD, jo për ofiqe por për hapje gare

Besnik Mustafaj ka folur për hapjen e Partisë Demokratike duke zbuluar edhe disa biseda personale me kreun e PD, Lulzim Basha lidhur me këtë proces. Mustafaj...

“Kur ngatërron hapjen me shqyerjen”/ Ish-kreu i PD-së mesazh të fortë “shokut Besnik”: Misioni juaj ka mbaruar
Politikë 17:56 - 11 Qershor, 2020

Mustafaj kritika të forta Ramës/ E ka zhytur shtetin në borxhe, ndërkombëtarët nuk kanë më besim tek Shqipëria

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Besnik Mustafaj i ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion” në “News 24”, ku ka folur në lidhje me Reformën Zgjedhore,...

Politikë 23:32 - 18 Maj, 2020

Analistët i kundërvihen Ramës/ Shembja e Teatrit Kombëtar provokim për të gjithë

Shembja e ndërtesës historike të Teatrit Kombëtar nga qeveritarët socialistë rriti më shumë tensionet shoqërore dhe politike në Shqipërinë e dërrmuar nga pandemia dhe tërmeti. Drejtuesi...

Politikë 19:37 - 27 Shkurt, 2020

“Takimi i Ramës me ministrin rus reflektoi tension”/ Mustafaj: Shkoi krejt i papërgatitur

Ish-ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj foli për takimin e kryeministrit Edi Rama në cilësinë e kreut të OSBE me ministrin e Jashtëm rus, Sergey Lavrov. Mustafaj...

mustifaj komenton parlamentin
Politikë 18:27 - 27 Shkurt, 2020

“Do shkoj në shesh në 2 mars”/ Mustafaj tregon kur lëkundet pozicioni i Metës si President

Ish ministri i Jashtëm i PD, Besnik Mustafaj, deklaroi pasditen e sotme se do të dalë në shesh në 2 mars të kërkojë mbrojtjen e opinionit...

Politikë 17:52 - 5 Shkurt, 2020

Mustafaj kritikon paketën Anti-KÇK/ “Rama po kërkon të bëjë spektakël”

Ish ministri i Jashtëm, Besnik Mustafa,j i cilësoi antikushtetuese operacionet në kuadër të Anti-KÇK-së, për të cilat thotë se kryeministri Edi Rama po i bën për...

“Kur ngatërron hapjen me shqyerjen”/ Ish-kreu i PD-së mesazh të fortë “shokut Besnik”: Misioni juaj ka mbaruar
Politikë 17:49 - 30 Janar, 2020

Vrasja e Jan Prengës/ Besnik Mustafaj bën deklaratën e fortë: Shteti i implikuar me krimin

Analisti Besnik Mustafaj i ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në News 24, teksa ka komentuar vrasjen e Jan Prengës, u shpreh se kemi një shtetet jo vetëm...

mustifaj komenton parlamentin
Politikë 14:07 - 10 Janar, 2020

Marrja e Presidencës së OSBE/ Mustafaj: Pa mbështetjen e Berishës nuk do të realizohej

Ish Ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj, ka deklaruar se marrja e Presidencës së OSBE-së, shënon pa dyshim një afirmim me rëndësi të Shqipërisë si kontributore në...