Connect with Us

All posts tagged "Besnik Cani"

Lajme 19:18 - 4 Mars, 2020

Zbardhen vendimet e KLP/ Prokurorja që arrestoi Rexhep Rrajën komandohet ndihmës-magjistrate në ILD

Zbardhen vendimet e marra në mbledhjen e sotme të Këshillit të Lartë të Prokurorisë. KLP ka miratuar një ndryshim në nenin 3, të pikës 3 të...

Lajme 14:14 - 4 Mars, 2020

KLP me 10 anëtarë/ Largohet Besnik Cani, Olsian Çela drejt hapjes së garës

Prokurori Besnik Cani nuk do të jetë më anëtar i Këshillit të Lartë të Prokurorisë. Në mbledhjen e kësaj të mërkure KLP ka shpallur vakancën për...

Vetingu 12:47 - 18 Shkurt, 2020

“Mungesë të burimeve financiare”/ Komisioneri Publik kërkon shkarkimin e Besnik Canit

Anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani ka dalë para Kolegjit të Posaçëm të Apelimit pasi Komisioneri publik ka kërkuar shkarkimin nga detyra të...

Kronika 11:23 - 11 Shkurt, 2020

Anëtari i KLP-së kërkon pezullimin e gjykimit ndaj tij/ KPA vendos sot

Është mbajtur sot seanca për anëtarin e KLP, Besnik Cani pranë Kolegjit të Posaçëm të Apelimit. Në këtë proces Cani, përfaqësohet nga avokati Eduard Halimi, i...

Vetingu 10:18 - 8 Janar, 2020

Besnik Cani kërkon shtyrjen e seancës në KPA/ Zbulohet arsyeja

Shtyhet seanca dëgjimore në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për anëtarin e KLP, Besnik Cani. Mësohet se Cani ka kërkuar shtyrje të seancës në KPA duke...

anetaret me probleme
Aktualitet 11:21 - 24 Shkurt, 2019

KLP lehtë e shantazhueshme/ 7 nga 11 anëtarë të konstatuar me probleme

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ishte institucioni i parë i sistemit të ri që “prodhoi” Reforma në Drejtësi. Mirëpo nga 11 anëtarë të KLP, 7 prej...

prokurori besnik cani ne vetting
Aktualitet 15:05 - 8 Shkurt, 2019

Komisioneri Publik ankimon vendimin/ Këshilltari i Arta Markut në “filter”

Komisioner Publik ka ankimuar vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, i cili vendosi rikonfirmimin në detyrë të prokurorit Besnik Cani. Me datë 27 nëntor Komisioni...

prokurori besnik cani ne vetting
Aktualitet 20:11 - 28 Janar, 2019

Rivlerësimi i prokurorit Besnik Cani/ Zbulohet skandali i KPK

Me datë 27 nëntor Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, i udhëhequr nga Olsi Komici, me relator Lulzim Hamitaj dhe anëtare Brunilda Bekteshi, votoi unanimisht për konfirmimin...

prokurori besnik cani ne vetting
Aktualitet 12:01 - 27 Nentor, 2018

Kaloi vetting-un/ Rikonfirmohet në detyrë prokurori Besnik Cani

Prokurori Besnik Cani ka kaluar me sukses Vettingun, duke u rikonfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Aktualisht ai është prokuror i komanduar në...

Aktualitet 10:25 - 23 Nentor, 2018

Vettingu/ Prokurori i Elbasanit del para KPK-së

Prokurori  i Prokurorisë së Elbasanit, aktualisht prokuror i komanduar në Prokurorinë e Përgjithshme në Tiranë, Besnik Cani është marrë në dëgjesë nga Komisioni i Pavarur i...

sokol hysenaj
Aktualitet 09:06 - 17 Gusht, 2018

Vettingu rinis vrullshëm/ Pasuria e 4 prokurorëve të fundit, vilat, makinat e armët

Ramadan Troci, Shpëtim Kurti, Bujar Hoti dhe Besnik Cani janë katër prokurorët e fundit nga grupi i parë prioritar prej 57 prokurorësh dhe gjyqtarësh, të cilët...

Aktualitet 09:10 - 5 Janar, 2018

Kryeprokurorja Marku bën lëvizjen e radhës/ Ja kë emëron këshilltar në kabinetin e saj

Një tjetër lëvizje është bërë nga kryeprokurorja e përkohshme Arta Marku në organin e akuzës. Mësohet se Arta Marku ka emëruar këshilltar në kabinetin e saj...