Connect with Us

All posts tagged "besjan pesha"

Politikë 11:41 - 27 Janar, 2020

A po i vendosin gjobë biznesit, Thurja dhe Organizata Politike?

Dje në Tiranë u bashkuan disa organizata neomarksiste me një formë nga më të neveritshmet dhe të pështirat të tranzicionit politik në Shqipëri. U bashkuan dy...

Besjan PEsha, Pano Soko, Endri Shabani
Opinione 11:31 - 27 Janar, 2020

Sqarim i editorit pse reaguam dhe po flasim ndaj nismës “Thurje”

City News Albania (cna.al), një agjensi lajmesh prej gati 6 vitesh në treg, prej disa ditësh ka sjellë një seri materialesh lidhur me nismën “Thurje”, një...

Opinione 20:14 - 26 Janar, 2020

Çthurja e neo marksistëve/Si gënjejnë Endri Shabani dhe hajduti Besjan Pesha

Pjesë e një organizimi të qartë me profil neo komunist. Më një stil marksistësh të rinj dhe me organizime kundër binznesit qëndron Nisma Thurje e Besjan...

Denoncim 19:07 - 25 Janar, 2020

A e di Mirush Kabashi që Besian Pesha është një super hajdut?

Ikona e skenës dhe ekranit shqiptar, i veçanti dhe magjiku Mirush Kabashi, prej disa kohësh është angazhuar në një levizje. Aty ku së bashku me disa...

besjan pesha: do te shkoj ne gjykate
Aktualitet 12:30 - 24 Mars, 2019

Fotoja e fëmijës në ekranin e mitingut të PS/ Babai: Do t’i çoj në gjykatë

Përdorimi i fëmijëve për fushatë elektorale apo qëllime politike, është i kundërligjshëm. Por, për kryeministrin Edi Rama dhe kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj, kjo nuk ka...

Aktualitet 23:48 - 23 Janar, 2018

Akuza e forte e biznesmenit: Besjan Pesha i kerkoi mikut tim 200 mije dollare

Biznesmeni Besnik Sula, e ka akuzuar Besian Peshen aktivistin e shoqerise civile per korrupsion kur ky  i fundit drejtonte AKBN. Ne nje lidhje telefonike ne emisionin...

Aktualitet 22:52 - 29 Dhjetor, 2017

Ja pse duhet shtetëzuar ARMO

Aktivisti dhe bashkëderjtuesi i “Nisma Thurje”, Besjan Pesha, ka reaguar pas protestës së punëtorëve të rafinerisë së naftës në Ballsh. Me anë të një postimi në...

Opinione 20:04 - 19 Gusht, 2015

Cfarë do bëni?

Nga Besjan PESHA E kam me ju që nxirrni bukën e gojës duke u rropatur rrugëve me ato arkat e shëmtuara të rrushit apo fiqve mbartur...