Connect with Us

All posts tagged "besimi"

Blog 08:32 - 2 Shkurt, 2020

Pse njerëzit në mbarë botën, po e humbin besimin tek sistemet demokratike

Nga Yascha Mounk & Roberto Foa “The Atlantic” Qytetarët e vendeve me demokraci të qëndrueshme, supozohet të jenë të kënaqur me procesin demokratik.Politikanë apo administrata të...

Blog 09:58 - 22 Tetor, 2019

Pse njerëzit besojnë kaq shumë tek astrologjia?

Nga Christine Smallwood “The New Yorker” * Astrologjia po përjeton aktualisht një lloj bumi, që nuk ishte parë që nga vitet 1970. Ndryshimi nisi me ardhjen...

presidenti i shqiperise , ilir meta
Aktualitet 18:24 - 9 Shkurt, 2019

Cakaj në krye të Ministrisë së Jashtme/ Meta: Bëra detyrën

Presidenti Ilir Meta ka folur sot për mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të Ministrisë së Jashtme. Nga studio e “Zërit të Amerikës”, Meta tha se...

Aktualitet 15:28 - 9 Dhjetor, 2018

Fatmir Mediu flet nga SHBA: Po shkatërrohet besimi në demokraci

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu ka zhvilluar një sërë  takimesh me politikanë  në Kongresin amerikan. Në një postim në rrjetet sociale, Mediu shkruan se Shqipëri...

Aktualitet 11:30 - 1 Dhjetor, 2018

Shokon Kryemadhi/ Flet për sëmundje të rënda, si kolera dhe murtaja

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi po zhvillon një takim me të rinj të kësaj lëvizje politike, ka deklaruar se sot ka dy “sëmundje” të rënda i...

Aktualitet 14:54 - 14 Shtator, 2016

Koordinatori i Bashës s’ka më besim tek e djathta

Aktori i njohur Jul Deda në një status në rrjetet sociale shpreh mungesën e tij të besimit tek politika. Ai ka zgjedhur gjuhën e artit për...

Aktualitet 10:35 - 24 Maj, 2016

Ndryshku politik i PD-së/Pse nuk meret seriozisht opozita e Lulzim Bashës?

PD-ja në gati tre vite drejtim nga Lulzim Basha ende nuk ka filluar te meret seriozisht dhe të besohet në shumicë nga shqiptarët. Një fakt që...

Aktualitet 13:47 - 8 Mars, 2015

4 mënyra për të fituar besimin e të tjerëve

Një nga mënyrat më të mira për të ndërtuar besimin është të bësh një gabim. ‘’Më beso’’ është fjala më e përdorshme sot. Sigurisht që të...