Connect with Us

All posts tagged "besim"

Politikë 22:58 - 23 Tetor, 2020

Mbeti jashtë listës/ Gurakuqi injoron Komisionin “Nishani-Ruli”: Kam besimin e Bashës

Pasditen e sotme sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi publikoi emrat e vlerësuar nga komisioni për kandidatët që do të jenë pjesë e listës...

“Nuk besoj te SPAK”/ Alibeaj: Afera e inceneratorëve ndër skandalet më të mëdha
Politikë 20:32 - 21 Tetor, 2020

“Nuk besoj te SPAK”/ Alibeaj: Afera e inceneratorëve ndër skandalet më të mëdha

Ish-deputeti demokrat, Enkelejd Alibeaj, e cilëoi aferën e inceneratorëve si një nga skandalet më të më të mëdha të qeverisë Rama. Ai tregoi se deri më...

“Kam më shumë besim te Haga se teknikët shqiptarë”/ Pashaj për detin: Është problem Gjiri i Sarandës
Politikë 20:25 - 20 Tetor, 2020

“Kam më shumë besim te Haga se teknikët shqiptarë”/ Pashaj për detin: Është problem Gjiri i Sarandës

“Më shumë besim kam te teknikët e gjykatës së Hagës, që bazohen te e drejta ndërkombëtare, sesa te teknikët që do të përbëjnë grupin shqiptar”. Kështu...

Nard Ndoka e thotë troç/ S’kam besim te Basha, nuk ia lejoj vendin tim
Politikë 23:32 - 14 Tetor, 2020

Nard Ndoka e thotë troç/ S’kam besim te Basha, nuk ia lejoj vendin tim

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, lidhur me aleatin e tij dhe kryetarin e opozitës Lulzim Bashën....

Gjekmarkaj paralajmëron Bashën/ Nëse nuk krijon besim te qytetarët, do ndëshkohesh
Politikë 18:54 - 12 Tetor, 2020

Gjekmarkaj paralajmëron Bashën/ Nëse nuk krijon besim te qytetarët, do ndëshkohesh

Analisti Agron Gjekmarkaj dha kritika për votimin e kandidatëve të Partisë Demokratike në Tiranë. Gjekmarkaj tha se priste më shumë reagim në Tiranë, ndërsa kërkoi që...

Bushati në Globsec: Kemi nevojë të rikthejmë besimin tek organizmat dhe rendi ndërkombëtar!
Politikë 11:41 - 8 Tetor, 2020

Bushati në Globsec: Kemi nevojë të rikthejmë besimin tek organizmat dhe rendi ndërkombëtar!

Në Bratislavë ka nisur punimet forumi Globsec, një platformë në të cilën përsonalitete nga e gjithë bota diskutojnë kryesisht mbi sfidat e sigurisë. Në këtë forum...

“Është spekuluar me pandeminë”/ Ish ministri i Shëndetësisë kritika Komitetit Teknik
Politikë 19:51 - 3 Tetor, 2020

“Policia si mushkonjë që të pi gjakun”/ Ish-ministri Solis: Lleshaj bën atë që i thotë Rama

Ish-ministri i Shëndetësisë Leonard Solis ka kritikuar ashpër punën e Policisë së Shtetit, tek e cila la të nënkuptohet se nuk ka më besim. Solis tha...

Kuriozitete 15:22 - 14 Shtator, 2020

Studimi: Të punosh në një marrëdhënie është më mirë se të gjesh personin e duhur

Që në moshë të re, shumica prej nesh kemi dëgjuar se duhet të gjejmë personin e duhur. Sidoqoftë, kjo është provuar disi e gabuar sipas një...

Duhet ta ketë çdo femër/ "Aksesori" që mban Meghan Markle për të qenë e suksesshme
Showbizz 15:59 - 13 Shtator, 2020

Duhet ta ketë çdo femër/ “Aksesori” që mban Meghan Markle për të qenë e suksesshme

Meghan Markle është një nga personazhet e cila me fjalimet e saj ka frymëzuar ndjekës të tërë të ‘Kensington’. Një vit më parë, ajo bashkëpunoi me...

Përtej shkencës, vaksina e Covid-19 është një çështje besimi
Blog 09:10 - 13 Shtator, 2020

Përtej shkencës, vaksina e Covid-19 është një çështje besimi

Nga Etienne Lefebvre “Les Echos” Ajo që ndodhi ishte një zbritje e hidhur me këmbë në tokë. Të gjithë e dëgjuam lajmin, se janë pezulluar testet...

Jozefina Topalli zbulon marrëveshjen e fshehtë të Ramës, Metës dhe Bashës/ Ja cili është qëllimi i tyre
Politikë 18:26 - 12 Shtator, 2020

“Nuk hesht”/ Topalli “bën për ujë të ftohtë” Bashën: Largoi thuajse gjithë historinë e PD

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli është shprehur mosbesuese ndaj nismës së Partisë Demokratike për reformim të brendshëm. Topalli tha se një debat e tillë u nis edhe përpara...

Pse ka një rënie globale të besimit në Zot?
Blog 22:52 - 3 Shtator, 2020

Pse ka një rënie globale të besimit në Zot?

Nga Ronald F. Inglehart Në vitet e para të shekullit XXI, feja dukej se ishte në rritje. Rënia e komunizmit dhe e Bashkimit Sovjetik, la pas...

Sociale 12:02 - 3 Korrik, 2020

Nga veshja, sjellja deri tek mosfestimi i ditëlindjes/ Kush janë Dëshmitarët e Jehovait dhe çfarë besojnë ata

Ngjarja e rëndë në Tiranë, ku u gjetën të pajeta nëna dhe vajza e saj ka tronditur mbarë opinionin publik. Vajza tjetër e familjes ndodhet në...

Abuzimi me fëmijët/ Godole: Mentaliteti në Shqipëri si para 30 vjetësh
Politikë 22:55 - 1 Korrik, 2020

Abuzimi me fëmijët/ Godole: Mentaliteti në Shqipëri si para 30 vjetësh

Jonila Godole, drejtore e Institutit për Demokraci, Media dhe Kulturë, foli për abuzimet seksuale dhe gjuhën e urrejtjes që vijon të jetë një problem në vendin...

Meta “godet” Gjykatën e Hagës/ “Ngritja e saj ishte e padrejtë dhe e sforcuar”
Politikë 21:25 - 29 Qershor, 2020

Meta “godet” Gjykatën e Hagës/ “Ngritja e saj ishte e padrejtë dhe e sforcuar”

Presidenti Ilir Meta, la të kuptojmë pak minuta më parë se nuk i beson  Gjykatës Speciale të Hagës, teksa po fliste për aktakuzat ndaj Hashim Thaçit...

Tregojnë “gjithçka” rreth fatit tuaj/ Sa të besueshme janë letrat tarot
Life Style 11:00 - 28 Qershor, 2020

Tregojnë “gjithçka” rreth fatit tuaj/ Sa të besueshme janë letrat tarot

Tarot është arti përmes të cilit lexohet e ardhmja e një personi nëpërmjet letrave , të cilat janë interpretuar imazhet dhe simbolet për t’u përshkruar. Për...

Lufta e Dytë Botërore përfundoi 75 vjet më parë/ Ç’mund të na mësojë ajo mbi luftën kundër koronavirusit
Shëndeti 18:26 - 26 Qershor, 2020

“Covid! Kthesa nis nga besimi”

Nga Erion Dasho: Sot situata e COVID po përjeton rritje në shumë vende dhe rajone të botës, ndër to edhe në Shqipëri. Por megjithë ngjashmërinë në...

“PD është marrë peng”/ Hajdari: Demokratët e vjetër nuk kthehen se kanë humbur besimin
Politikë 23:09 - 24 Qershor, 2020

“PD është marrë peng”/ Hajdari: Demokratët e vjetër nuk kthehen se kanë humbur besimin

Deputetja dhe bashkëkryetarja e Komisonit të Reformës Zgjedhore, Rudina Hajdari, ka folur për tentativat e Lulzim Bashës për të rikthyer në gjirin e PD-së demokratët e...

Politikë 17:19 - 15 Qershor, 2020

“Unë dua të garoj”/ Andi Përmeti besimplotë: Do ja dalim të ndryshojmë sistemin

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, ka folur për situatën politike në vend dhe për debatin për Reformën Zgjedhore. Përmeti thotë se e vetmja mënyrë për...

“Të gjithë kryeministrat shqiptarë kanë shitur interesin kombëtar”/ Spartak Ngjela paralajmëron arrestime të bujshme
Politikë 21:16 - 1 Qershor, 2020

Ngjela e thotë troç/ “Nuk kam besim te Reforma Zgjedhore”

“Nuk kam besim te Reforma Zgjedhore”. Kështu deklaroi mbrëmjen e sotme avokati Spartak Ngjela, teksa komentoi tryezën e Këshillit Politik dhe takimet e krerëve të partive...

Sociale 20:31 - 10 Maj, 2020

Besoni dhe falenderoni Perëndinë

Pavarësisht një parashikimi të trishtë, deri makabër për pasojat nga infektimi me koronavirus nëpër botë, fatmirësisht, po shohim se kurba treguese e të infektuarve dhe vdekjeve,...

Bota 14:33 - 5 Prill, 2020

Në kohën e krizës së koronavirusit, gjermanët i besojnë Merkelit

CDU dhe CSU kanë shënuar rritje masive në sondazhe, qeverisë po i jepet besimi maksimal. Një shenjë, se në kohë krize demokracia në Gjermani funksionon mirë,...

“Koronavirusi nuk ka kaluar”/ Mjeku Halim Kosova: Duhet të kemi vigjilencë maksimale
Politikë 16:11 - 9 Shkurt, 2020

PD bashkëpunim me SHBA/ Halim Kosova zbulon projektin

Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Shqipërisë Halim Kosova deklaron se Komisioni për Etikën dhe Pastërtinë e Figurës, që ai drejton, është një garanci serioze për integritetin...