Connect with Us

All posts tagged "Besim Hajdarmataj"

Kronika 16:25 - 31 Dhjetor, 2019

Dosja/ Besim Hajdarmataj mesazhe dhe udhëtime me avion me personin që i mbylli dosjen për bixhozin në Laç

Komisioneri Publik, me rekomandim të përfaqësuesve të Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit të Vetingut, i ka kërkuar disa ditë më parë Kolegjit të Posaçëm të Apelimit shkarkimin...

Politikë 14:23 - 16 Tetor, 2019

Top-i si marjonetë e Ramës dhe Vjollcës për fëlliqësira

Një vëzhgim i thjeshtë dhe me një sy të vëmendshëm, me pak kujdes e kupton lehtësisht se “Top Channel”, Televizioni Kombëtar, është kthyer në një marionetë...

besim hajdarmataj ne spak
Aktualitet 20:10 - 17 Korrik, 2019

Video-Nga Shullazi tek hetimi i zyrtarëve të lartë/ Çfarë tha Hajdarmataj  në KLP

Prokurori i Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj u la jashtë SPAK-ut nga KLP. Kjo e fundit nuk e bën publik pikëzimin dhe emrat e relatorëve që...

Aktualitet 12:46 - 16 Korrik, 2019

Hajdarmataj dhe Prela jashtë SPAK-ut/ Zbardhen emrat e prokurorëve antikorrupsion

KLP ka përzgjedhur 15 prokurorët që do të jenë pjesë e  SPAK-ut. Prezantimi është bërë nga kreu i KLP, Gentjan Ibrahimi, i cili ka thënë se...

Aktualitet 12:09 - 14 Korrik, 2019

Hajdarmataj, Prela dhe Imeraj, në errësirën e KLP/ SPAK i dyshimtë me prokurorë gjobaxhinj?

Të premten që shkoi, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, ka përfunduar intervistat me kandidatët për SPAK. Përgjatë pesë ditëve, 22 kandidatët dolën para KLP, për t’u...

Aktualitet 12:04 - 28 Qershor, 2019

Prokurorët e skandaleve/ SPAK dështon ende pa u ngritur

Ngritja e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion, është kthyer në kryefjalën e politikanëve, të cilët kërcënojnë njëri tjetrin me hetime. Njëherësh SPAK-u shihet dhe si shpresë nga...

Aktualitet 17:18 - 27 Qershor, 2019

Nga Krimet e Rënda, në tryezën e KLP-së/ SPAK “bashkon” Hajdarmatajn dhe Prelën

Këshilli i Lartë i Prokurorisë, në vijim të procesit të vlerësimit të kandidatëve për prokuror në Prokurorinë e Posaçme, ka njoftuar se nga data 08.07.2019 deri...

Aktualitet 21:37 - 18 Maj, 2019

Deklarata e fortë e Hajdarmatajt/ “Dako s’duhet thirrur në Prokurori”

Për pesë ora rrjesht kryebashkiaku i Durrësit Vangjush Dako, është marrë në pyetje në Prokurorinë e Krimeve të rënda nga prokurorët Dritan Prenci dhe Vladimir Mara....

Aktualitet 11:42 - 6 Prill, 2019

“Krimet e Rënda në luftë me Policinë”/ Donika Prela ndjek Hajdarmatajn

Prokuroria e Krimeve të Rënda, vijon të jetë në “luftë” me Policinë. Situata ka mbetur e njëjtë si në kohën kur ish-kreu i Prokurorisë për Krime...

Aktualitet 11:00 - 24 Shkurt, 2019

Një i pastrehë në SPAK/ Si ka ndryshuar pasuria e Hajdarmatës në 14 vite

27 prokurorë kanë aplikuar për të qenë pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Një strukturë, kjo që ka ngjallur shpresë për drejtësi në opinionin publik. Gjithsesi...

saimri tahiri, krimet e renda
Aktualitet 11:21 - 26 Janar, 2019

Blofi i Krimeve të Rënda/ Saimir Tahiri gjunjëzon Prokurorinë

Në Tetor të vitit 2017 me shumë bujë nga Prokuroria për Krime të Rënda nisën hetimet për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Mbarë opinioni publik ndoqi...

Aktualitet 11:18 - 22 Janar, 2019

Ditë e zezë për Donika Prelën/ Nga përballja me dy prokurorët “rebelë”, tek pasuria e dyshimtë

Drejtuesja e komanduar e Prokurorisë së Krimeve të Rënda Donika Prela, duket se sot do të ketë ditën më të rëndë në organin e akuzës. Nga...

Mbledhja e Keshillit te Larte te Prokurorise
Aktualitet 11:36 - 21 Janar, 2019

“Internimi” i Çelës dhe Hajdarmatajt/ KLP “shuplakë” Arta Markut

KLP ka  vlerësuar sot,  rastin e dy prokurorëve Besim Hajdarmataj dhe Olsian Çela, të cilët, pas vendimit të Gjykatës Administrative kërkojnë rikthimin tek Prokuroria e Krimeve...

Aktualitet 16:00 - 27 Dhjetor, 2018

Transferimet e prokurorëve/ Besim Hajdarmataj mposht Arta Markun

Gjykatat Administrative ka pranuar paditë e dy ish-drejtuesve të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Olsian Çelës e Besim Hajdarmatajt ndaj Kryeprokurore së Përgjithshme, Arta Markut, për...

Aktualitet 12:50 - 7 Nentor, 2018

Hajdarmataj përplaset me Markun/ Kërkon rikthimin te Krimet e Rënda

Prokurori Besim Hajdarmataj ka kërkuar përjashtimin e gjyqtarit Avni Sejdiu, i fundit ky që është duke shqyrtuar  padinë e tij kundër Prokurores se Përgjithshme Arta Marku....

Aktualitet 15:54 - 25 Tetor, 2018

Besim Hajdarmataj padit kryeprokuroren Arta Marku

Pas transferimit në krye të Gjykatës së Pogradecit urdhër të cilin e konsideroi të paligjshëm, Prokurori Besim Hajdarmataj  ka paditur Prokuroren e Përgjithshme të Përkohshme Arta...

Aktualitet 16:57 - 21 Shtator, 2018

Marku e degdisi në Pogradec/ PD në mbrojtje të Hajdarmatajt

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i  ftuar në studion e lajmeve në Fax news, ka dalë në mbrojtje të prokurorit Besim Hajdarmataj, i cili ditën...

kryeprokurorja arta marku
Aktualitet 23:19 - 20 Shtator, 2018

Hetimi disiplinor për 10 prokurorët/ A ka folur Arta Marku me Ramën?

Arta Marku ditën e sotme urdhëroi nisjen e hetimeve disiplinore për 10 prokurorët të cilët refuzuan dosjen “Shullazi”. Prokurorët për të cilët ka nisur hetimi janë:...

donika prela ne vetting
Aktualitet 20:01 - 20 Shtator, 2018

Hetimet për prokurorët që refuzuan “Shullazin”/ Ardi Veliu takim me Donika Prelën

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu ka zhvilluar një takim me kryeprokuroren, Donika Prela. Takimi është zhvilluar në orën 17:00 të pasdites së...

Aktualitet 17:04 - 20 Shtator, 2018

Kush është Besim Hajdarmataj, prokurori që “internoi” Arta Marku

Prokurori Besim Hajradmataj mori drejtimin e Krimeve të Rënda, pas një peridhe të gjatë si prokuror, në vitin 2016. I emëruar nga ish-kryeprokurori Adriatik Llalla, Hajdarmataj...

Aktualitet 16:18 - 20 Shtator, 2018

Refuzuan dosjen “Shullazi”/ Arta Marku hetim disiplinor për 10 prokurorë

Kryerokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku, ku urdhëruar hetim disiplinorë për 10 prokurorët, të cilët kanë refuzuan hedhjen e shortit në procedimin penal, në gjykim,...

Aktualitet 10:17 - 11 Shtator, 2018

Vijon “telenovela” Shullazi/ Avokatët kundër Hajdarmatajt

Vijon të shtyhet për të disatën herë gjyqi ndaj Shullazit. Këtë herë mësohet se shkak është bërë  mungesa e prokurorit Besim Hajdarmataj dhe mungesa e raportit...

Aktualitet 16:49 - 31 Gusht, 2018

I sekuestroi telefonat/ Artan Hoxha “dush të ftohtë” Besim Hajdarmatajt

Gazetari investigativ Artan Hoxha nga studio e lajmeve në Report TV, ka rikthyer në vëmendje çështjen e sekuestrimit të telefonave të tij rreth dy vite më...