Connect with Us

All posts tagged "besa shahini"

'Të pështysh veten në fytyrë'/ Besa Shahini sulmon Vjosa Osmanin
Kosova & Rajoni 16:20 - 17 Mars, 2021

“Të pështysh veten në fytyrë”/ Besa Shahini sulmon Vjosa Osmanin

Presidentja në detyrë e Kosovës Vjosa Osmani ka komentuar mbi korrupsionin dhe krimin në Kosovë.  Ish-Ministrja e Arsimit ka reaguar në rrjetet sociale, duke u shprehur...

Takimet para fushatës elektorale/ Policia arreston bashkëshortin e ish ministres së Ramës
Aktualitet 14:03 - 12 Janar, 2021

Takimet para fushatës elektorale/ Arrestohet bashkëshorti i ish ministres së Ramës

Policia e Kosovës, ka arrestuar disa aktivistë të Parisë Socialdemokrate, të cilët kishin organizuar një aksion simbolik para Policisë. Qëllimi i këtij aksioni të PSD-së, ishte...

Shqipëria nën ujë/ Këlliçi rikujton vitin 2004: Kryeministri socialist harbohej në buzuqe greke
Politikë 16:45 - 12 Tetor, 2020

Besa Shahini refuzon të paraqitet në seancë/ Gjykata pushon çështjen ndaj Këlliçit

Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë ka vendosur të pushojë çështjen ndaj kreut të FRPD-së për “shpifje”. Ky vendim ka ardhur pasi paditësja Besa Shahini, ish-ministre e...

sandër lleshaj
English 15:02 - 27 Shtator, 2020

Sander Lleshaj is on the verge of resignation

The Minister of Interior, Sander Lleshaj, involved recently in many scandals, is on the verge of resignation from his post as Minister. Mr. Lleshaj took office...

Sandër Lleshaj drejt dorëheqjes
Politikë 13:43 - 27 Shtator, 2020

Sandër Lleshaj drejt dorëheqjes

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj i përfshirë në shumë skandale gjatë kohëve të fundit është duke u larguar nga detyra e tij si ministër. Zoti Lleshaj...

Pas dekretimit nga Meta, Besa Shahini i dorëzon zyrtarisht postin Evis Kushit
Politikë 18:33 - 24 Shtator, 2020

Pas betimit tek Meta, Besa Shahini i dorëzon zyrtarisht postin Evis Kushit

Ministrja e re e Arsimit Evis Kushi, ka marrë zyrtarisht detyrën nga paraardhësja Besa Shahini. Shahini i ka dorëzuar stafetën ministres së re, pas betimit para...

Raporti i Dick Marty/ Nesër mblidhet për herë të parë komisioni parlamentar, zbardhen pikat e rendit të ditës
Politikë 14:55 - 24 Shtator, 2020

Kuvendi emëron ministren e re të Arsimit/ Ja sa deputetë votuan pro shkarkimit të Besa Shahinit

Kuvendi ka votuar gjatë seancës së sotme parlamentare shkarkimin e Besa Shahinit si ministre të Arsimit dhe Sportit dhe emërimin në vend të saj të Evis...

Emri i Evis Kushit mbërrin në Presidencë/ Meta ka 7 ditë afat
Aktualitet 15:03 - 17 Shtator, 2020

Emri i Evis Kushit mbërrin në Presidencë/ Meta ka 7 ditë afat për dekretim

Pak ditë më parë u bë i ditur emri i ministres së re të Arsimit, që do të zëvëndësojë Besa Shahinin. Emri që u përzgjodh nga...

Ish-deputetja e PS-së ‘masakron’ Shahinin/ Nuk të pranuan për lëpirjen tënde, mos u fsheh pas ‘racizmit kombëtar’
Politikë 19:52 - 15 Shtator, 2020

Ish-deputetja e PS-së ‘masakron’ Shahinin/ Nuk të pranuan për lëpirjen tënde, mos u fsheh pas ‘racizmit

Ish-deputetja e PS-së, Edlira Haxhiymeri ka sulmuar ashpër Besa Shahinin, pas largimit nga Ministria e Arsimit. Përmes një postimi në rrjetet sociale, ajo shprehet  se Besa...

Spahiu zbulon strategjinë e Ramës/ “Jep dorëheqjen para zgjedhjeve”
Opinione 19:49 - 15 Shtator, 2020

Nga Kreshnik Spahiu/ As “Skënderbeu” s’mund të qeverisë 3 mandate me Mamica!

“Rilindja” u kopjua si slogan nē 2013 si një mënyrē për të rivalizuar, patriotizmin Kuqezi i cili kishte fituar shumë terren në vigjilje të 100 vjetorit...

“Ç'mendim keni për Besa Shahinin?”/ Lindita Nikolla “i del krah”: Drejtoi Ministrinë në kohë të vështira
Politikë 17:37 - 15 Shtator, 2020

Lindita Nikolla “i del krah” Besa Shahinit/ Drejtoi Ministrinë në kohë të vështira

Ish-ministrja e Arsimit Lindita Nikolla ka folur lidhur me largimin e ministres, Besa Shahini teksa është shprehur se Shahini ka pasur vështirësi të integrohet në vendin...

Rama mbledh drejtuesit e qarqeve/ Balla zbardh detaje nga takimi në selinë rozë
Politikë 14:49 - 15 Shtator, 2020

Besa Shahini dha dorëheqje apo u shkarkua nga Rama?!/ Balla: Pak rëndësi ka

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka komentuar ndryshimet në qeveri që ndodhën dje, ku në vend të ministres së Arsimit Besa Shahini...

Nga Mentor Kikia/ Besa nuk u paragjykua, por thjeshtë nuk ishte për atë punë
Opinione 14:42 - 15 Shtator, 2020

Nga Mentor Kikia/ Besa nuk u paragjykua, por thjeshtë nuk ishte për atë punë

Besa Shahini nuk preferoi të ikë në heshtje. Ajo ngacmoi një arsye si arsye, por që nuk mund të jetë arsye. Ajo tha se iku pasi...

“Largimi i Shahinit ishte vendim ekskluziv i Ramës”/ Veliaj: Zgjodhi të bëjë një ndërrim në momentin e fundit
Politikë 23:29 - 14 Shtator, 2020

“Largimi i Shahinit ishte vendim ekskluziv i Ramës”/ Veliaj: Zgjodhi të bëjë një ndërrim në momentin e fundit

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka reaguar pas largimit të Besa Shahinit nga posti i ministres së Arsimit dhe zëvendësimin e saj me deputeten Evis Kushi....

“Në Europë ose në gropë”/ Spiropali i përgjigjet Metës: Shakaxhinjtë e integrimit në muzeun e tranzicionit
Politikë 23:21 - 14 Shtator, 2020

“Nuk mund të shti në fall”/ Spiropali flet për ndryshimet në qeveri pas largimit të Shahinit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhënien me Parlamentin Elisa Spiropali, e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “5 Pyetjet” nga Babaramo, ka folur për largimet në qeveri....

“Vetpersekutimi i Shahinit si e paragjykuar” / Analisti e bën për “ujë të ftohtë”: Groteske dhe e turpshme!
Politikë 22:20 - 14 Shtator, 2020

“Vetpersekutimi i Shahinit si e paragjykuar” / Analisti e bën për “ujë të ftohtë”: Groteske dhe e turpshme!

Analisti Andi Bejtja ka reaguar menjëherë pas deklaratës  së ish ministres Besa Shahini, e cila u shpreh  se ishte fyer dhe paragjykuar nga ish-deputetë dhe eksponentë...

“Thashethemet brenda partisë kishin filluar”/ Shahini zbulon çfarë ndodhi në PS
Politikë 21:46 - 14 Shtator, 2020

“Thashethemet brenda partisë kishin filluar”/ Shahini zbulon çfarë ndodhi në PS

Ish ministrja e Arsimit, Besa Shahini është e ftuar mbrëmjen e sotme në “Open”, ku ka folur për largimin e saj. Mes të tjerave, Shahini ka...

Vrasja e të riut/ Bushati thirrje policisë: Duhet të heqin kapelen dhe të bëjnë paqe
Opinione 21:45 - 14 Shtator, 2020

Nga Andi Bushati/ Besa e tradhtuar

Ka një detaj të vogël, në pamje të parë të papërfillshëm, që tregon më mirë se gjithçka se përse Rama e hoqi qafe, ministren e Srsimit,...

“Tallen me qytetarët për rindërtimin e shtëpive”/ Këlliçi sfidon publikisht bashkinë
Politikë 20:26 - 14 Shtator, 2020

“Humbje e madhe për arsimin”/ Belind Këlliçi tallet keq me Besa Shahinin

Kreu i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka komentuar me tone ironike largimin e Besa Shahnit nga Ministria e Arsimit. Pasi shkatërroi arsimin në Shqipëri, organizoi të parat...

“U premtoj qytetarëve të Korçës se...”/ Përmeti tregon sa mandate synon Bindja Demokratike në këtë qark
Politikë 20:14 - 14 Shtator, 2020

Nga skandalet seksuale në shkolla, tek degradimi i arsimit/ Deputeti “shpërthen” ndaj Shahinit: Udhë e mbarë…

Deputeti i Bindjes Demokratike Andi Përmeti, ka komentuar largimin e Besa Shahinit nga posti i Ministres së Arsimit. Përmes një postimi në rrjetet sociale ai shprehet...

“Kemi disa risi”/ Ministrja Kushi zbulon si do hartohet teza e provimeve të maturës
Politikë 19:07 - 14 Shtator, 2020

Zuri vendin e Besa Shahinit/ Kush është Evis Kushi, deputetja që do të drejtojë ministrinë e Arsimit

Prej disa ditësh CNA.al raportoi se kryeministri Edi Rama do të bënte ndryshime në qeveri dhe fill pas kësaj Besa Shahini tha se do të qëndronte...

Filimi i vitit shkollor/ Besa Shahini takim me drejtuesit e drejtorive dhe zyrave arsimore vendore
Politikë 18:22 - 14 Shtator, 2020

Besa Shahini “dëbohet” nga ministria e Arsimit/ Ja kush është deputetja që do e zëvendësojë

Ashtu siç edhe lajmëroi disa ditë më parë, Besa Shahini është hequr nga posti i ministres së Arsimit. Mësohet se në postin e ministres së Arsimit...

'Të pështysh veten në fytyrë'/ Besa Shahini sulmon Vjosa Osmanin
Politikë 10:44 - 11 Shtator, 2020

“Besa ik sa më parë të lutem”/ Profesori “kryqëzon” Shahinin: Do të kujtohesh si një deshtake  

Deklarata e bërë disa ditë më parë, nga ministrja e Arsimit Besa Shahini, e cila u shpreh se do të largohet nga qeveria, dhe nga Shqipëria,...