Connect with Us

All posts tagged "berisha"

Politikë 11:34 - 12 Janar, 2021

Vaksinat anti Covid në Shqipëri/ Berisha: Sekrete, skarcitet apo fallco?!

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me vaksinen anti Covid që ka mbërritur në Shqipëri. Berisha thotë se Rama nxorri vaksinën në kundershtim flagrant me...

‘Nuk e lexuam fare menunë’/ Berisha tregon skandalin e trefishtë të biftekut të florinjtë
Politikë 23:31 - 11 Janar, 2021

‘Nuk e lexuam fare menunë’/ Berisha zbulon skandalin e trefishtë të biftekut të florinjtë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar menjëherë pas deklaratave të nënkryetarit të Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku, i cili u justifikua për darkën në Dubai, se ishte...

Video/ Librazhdi në prag kolere nga uji i pijshëm i ndotur!
Denoncim 17:20 - 11 Janar, 2021

Video/ Librazhdi në prag kolere nga uji i pijshëm i ndotur!

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili ngre shqetësimin me ujin e pijshëm në Librazhd. Ai shkruan se në rubineta...

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Berisha: Duhet të zbatohet, ka ndikimi pozitive
Politikë 14:10 - 9 Janar, 2021

“Klodian Rasha kapi “Shqiponjat” duke shpërndarë drogë”/ Berisha tregon të pathënat për vrasjen e të riut

Ish kryeministri Sali Berisha nuk ka kursyer akuzat ndaj drejtorit të Përgjithshëm të Policia, Ardi Veliu lidhur me vrasjen e Klodian Rashës. Sipas Berishës, mbrapa revoles...

E plotë/ Si e shkatërroi LSI-në aleanca me Berishën, 30 figurat që e braktisën në 11 vjet nga Xhufi, Klosi, Brokaj, Legisi tek Koka, Bitri, Gjoni dhe Nasip Naço
Politikë 19:06 - 7 Janar, 2021

Si e shkatërroi LSI-në aleanca me Berishën, 30 figurat që e braktisën në 11 vjet nga Xhufi, Klosi, Brokaj, Legisi tek Koka, Bitri, Gjoni dhe Nasip Naço

Nga Adriatik Doci Rënia e Lëvizjes Socialiste për Integrim nga pol i tretë në një parti e braktisur nga 30 figura kryesore dhe që sipas sondazheve...

“Na trego që t’ka ngel fije burrnie”/ Blushi tregon sërish forcën ndaj ligjit me lokalin në Korçë
Aktualitet 09:39 - 6 Janar, 2021

Blushi nuk pyet për Covid/ Lokali vazhdon punën duke shkelur rregullat “me të dyja këmbët”

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital i cili përmes fotos tregon se “Pub Republika” në pronësi të vajzës së ben Blushit, Natali...

Presidenti bllokon investimet në Vlorë/ Rama: Të qash e të qeshësh! Duhet të presim Ilir Metën
Aktualitet 15:14 - 4 Janar, 2021

Rama sot në Vlorë/ Qytetari “i nxjerr bojën”, tregon fotot e gjendjes së rrugëve jashtë ERTV

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa foto nga rajoni numër 5 i qytetit të Vlorës, ku duket gjendja e mjerueshme e rrugëve. Sipas mesazhit të...

“Po presim 2021 si vit shpëtimi”/ Berisha uron “gjerë e gjatë” shqiptarët
Sociale 16:32 - 31 Dhjetor, 2020

“Po presim 2021 si vit shpëtimi”/ Berisha uron “gjerë e gjatë” shqiptarët

Ish kryeministri Sali Berisha ka uruar të gjithë shqiptarët për Vitin e Ri, 2021. Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, Berisha uron gëzime, shëndet,...

Rastet me Covid/ Berisha zbulon urdhrin që Rama i ka dhënë ish kunatës
Politikë 13:24 - 31 Dhjetor, 2020

Vaksina anti Covid në Shqipëri/ Berisha tregon fajtorët për mungesën e saj

Ish kryeministri Sali Berisha thotë se për mungesën e vaksinës anti Covid nuk e ka fajin Bashkimi Europian por korrupsioni dhe vjedhja. Sipas Berishës, me sulmet...

“Mosmirënjohje e turpshme ndaj miqve të Shqipërisë”/ Berisha ‘bën për ujë të ftohtë’ Ramën
Politikë 15:25 - 29 Dhjetor, 2020

Shitja e detit/ Berisha sjell faktet dhe ‘degjeneron’ Ramën: Ja si po gënjen

Ish- kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas deklaratave të kreut të qeverisë Rama lidhur me çështjen e detit mes Shqipërisë dhe Greqisë. Berisha thotë se dekreti i...

English 11:36 - 25 Dhjetor, 2020

Exclusive photo-video/ The police close Ben Blushi’s pub in Korça

Last night after 20:30, the whole of Albania was quarantined due to restrictive measures taken by the Technical Committee of Experts. However, in the “Pub Republika”...

Politikë 11:24 - 25 Dhjetor, 2020

Ramën do e rrëzojë Edi Rama!

Në emisionin “Opinion” të Blendi Fevziut, dje u shfaq kryeministri Rama në një rrëfim ndryshe, në një stil tjetër në atë që ai e zotëron. Kur...

Aktualitet 09:26 - 25 Dhjetor, 2020

Foto-video ekskluzive/ Policia mbyll lokalin e Ben Blushit

Mbrëmjen e djeshme, pas orën 8:30 gjithë Shqipëria ishte futur në karantinë për shkak të masave kufizuese të marra nga Komitetit Teknik i Ekspertëve. Mirëpo, në...

Politikë 10:48 - 24 Dhjetor, 2020

Intrigat e Bashës/ Kush është “banda” mediatike që sulmon demokratët

Ish presidenti Bujar Nishani në një postim të tijin në rrjetet sociale ka treguar një fakt që CNA.al e ka raportuar në vitin 2017 ku ka...

E cilësoi shefen e OMN, bashkëpunëtore të Ramës/ Tërhiqet Berisha, kërkon ndjesë publike
Politikë 21:27 - 22 Dhjetor, 2020

E cilësoi shefen e OMN, bashkëpunëtore të Ramës/ Tërhiqet Berisha, kërkon ndjesë publike

Pak ditë me parë i sh- kryeministri Sali Berisha, ngriti akuza ndaj shefes së ONM Genoveva Calavera, duke thënë se është bashkëpunëtore të kryeministrit Edi Rama....

Rastet me Covid/ Berisha zbulon urdhrin që Rama i ka dhënë ish kunatës
Politikë 15:09 - 21 Dhjetor, 2020

Rastet me Covid/ Berisha zbulon urdhrin që Rama i ka dhënë ish kunatës

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë një thirrje për mediat lidhur me raportimin e lajmeve për numrin e rasteve të të infektuarve dhe viktimave nga Covid-19....

Politikë 14:24 - 18 Dhjetor, 2020

Rama mungoi në fjalimin e Vjosa Osmanit në Kuvend/ Berisha bën komentin epik

Ish kryeministri Sali Berisha zhvilloi sot një takim me presidenten në detyrë të Kosovës, Vjosa Osmani. Në një prononcim për mediat, Berisha deklaroi se kryeministri Edi...

E cilësoi shefen e OMN, bashkëpunëtore të Ramës/ Tërhiqet Berisha, kërkon ndjesë publike
Politikë 18:47 - 16 Dhjetor, 2020

Ministria e Brendshme në dorë të Çuçit/ Berisha del me reagimin e fortë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar poëmes një postimi në rrjetet sociale ku del kundër propozimit të Ramës, që ministri aktual i Bujqësisë, Bledi Çuçi, të marrë...

Video/ Të ndaluarit nga protesta, 15 veta në një qeli, rrezikojnë infektimin
Denoncim 17:04 - 15 Dhjetor, 2020

Video/ Të ndaluarit nga protesta, 15 veta në një qeli, rrezikojnë infektimin

Ish-kryeministri, Berisha, ka publikuar disa pamje nga qelitë e paraburgimit në komisariatet e Tiranës, ku mbahen të izoluar të rinjtë që morën pjesë në protestën për...

Rama reagon për protestat/ Iliri dhe Saliu ta harrojnë se e kthejnë prapë Shqipërinë për përsheshin e tyre
Politikë 13:03 - 12 Dhjetor, 2020

Rama reagon për protestat/ Iliri dhe Saliu ta harrojnë se e kthejnë prapë Shqipërinë për përsheshin e tyre

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ashpër pas akteve të dhunës të regjistruara në protestat e ditëve të fundit. Në një postim në rrrjetet sociale, Rama thekson...

Dëmtimet në aksin rrugor Vlorë-Sarandë/ Berisha: Salillari e ka rikonstruktuar në 2015, ka punuar si i do qejfi
Politikë 13:24 - 11 Dhjetor, 2020

30 vjetori i themelimit të PD/ Berisha bën bilancin, shkruan gjerë e gjatë për arritjet

Ish kryeministri Sali Berisha ka uruar 30 vjetorin e themelimit të Partis Demokratike. Përmes një postimi të gjatë në rrjetet sociale, Berisha shprehet se PD lindi...

Protesta/ Damir Fazlliç ‘degjeneron” Bashën: “Forrest Gump-i” i Ballkanit rrin fle gjumë!
Politikë 22:57 - 10 Dhjetor, 2020

Protesta/ Damir Fazlliç ‘degjeneron” Bashën: “Forrest Gump-i” i Ballkanit rrin fle gjumë!

Damir Fazlliç, një nga biznesmenët më të përfolur gjatë kohës kur PD ishte në pushtet, dhe ish mik i Bashës, ka ironizuar këtë të fundit pas...

Dorëheqja e Lleshajt/ Baton Haxhiu përplaset me Berishën: Vendos prangat dhe dorëzohu
Politikë 21:49 - 10 Dhjetor, 2020

Dorëheqja e Lleshajt/ Baton Haxhiu përplaset me Berishën: Vendos prangat dhe dorëzohu

‘Lleshaj është ministri i tretë që shkarkohet nga Baton Stanishiqi!’. Kjo ishte deklarata e ish kryeministrit Sali Berisha përmes një statusi në rrjetet sociale. Sipas Berishës,...