Connect with Us

All posts tagged "berat"

Kronika 14:10 - 26 Shkurt, 2021

Po digjte mbeturinat/ Humb jetën tragjikisht 69-vjeçari nga Berati

Një 69-vjeçar nga Berati ka humbur jetën tragjikisht. Mësohet se 69-vjeçari, Asqeri Lybeshari, ka qenë duke djegur mbeturinat në tokën e tij dhe është asfiksuar nga...

Katër maternitete në ndërtim/ Manastirliu inspekton punimet në Berat: Gati brenda vitit
Aktualitet 12:07 - 26 Shkurt, 2021

Katër maternitete në ndërtim/ Manastirliu inspekton punimet në Berat: Gati brenda vitit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu ka inspektuar punimet për ndërtimin e maternitetit të ri në Berat, një investim i investim i qeverisë shqiptare....

Politikë 09:18 - 26 Shkurt, 2021

Rama krah Nasip Naços në Berat/ Kemi përballë sfidën jetësore

Kryeministri Edi Rama, ka zhvilluar një takim me qytetarët në Berat, duke diskutuar për projektet e nisura në këtë qytet. Krah tij shfaqet edhe Nasip Naço,...

Aktualitet 08:38 - 26 Shkurt, 2021

Covid i merr jetën një tjetër mjeku në Shqipëri

Një tjetër mjek ka humbur jetën si pasojë e Covid 19. Mjeku i ekografisë në Berat, Gëzim Lamaj u nda nga jeta në moshën 63 vjeçari...

Sociale 10:43 - 25 Shkurt, 2021

Sot fillon vaksinimi për mjekët dhe infermierët në Berat

Ditën e sotme pritet të fillojë vaksinimi për bluzat e bardha edhe në qytetin e Beratit. Vaksinimi do të bëhet në hollin e pallatit të kulturës...

Po digjnin mbeturinat/ Shkumbohen nga flakët 80 rrënjë ullinj e qif në Berat
Kronika 16:33 - 24 Shkurt, 2021

Po digjnin mbeturinat/ Shkumbohen nga flakët 80 rrënjë ullinj e qif në Berat

Një zjarr masiv ka rënë mesditën e sotme në lagjen “Uznovë” në qytetin e Beratit. Pronarët e tokave kanë qenë duke djegur mbeturinat, por zjarri u...

"Tapë" në timon, jashtë fashës orare/ Arrestohet 38 vjeçari në Berat
Kronika 10:24 - 24 Shkurt, 2021

“Tapë” në timon, jashtë fashës orare/ Arrestohet 38 vjeçari në Berat

Nga specialistët e Sektorit për Qarkullimin Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit V. C., 38 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin jashtë fashës orare të...

Vetingu 13:00 - 21 Shkurt, 2021

“Drejtësia e Beratit” në Vetting/ Nga prokurori i dehur tek gjyqtarët me biznese

Vetingu po konsiderohet si procesi që iu nxjerr “ të palarat” gjyqtarëve dhe prokurorëve. Skandaleve në aspektin profesional dhe atë pasuror nuk ju kanë shpëtuar as...

Politikë 20:12 - 20 Shkurt, 2021

Meta ngelet me 5 vetë në Berat

Presidenti Ilir Meta ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme fushatën elektorale për LSI. Meta sot ka qenë në Berat, me disa të rinj atje që...

Aksident i rëndë në Berat/ Makina përplas të moshuarën
Kronika 16:46 - 20 Shkurt, 2021

Aksident i rëndë në Berat/ Makina përplas të moshuarën

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Berat 100 metra larg Spitalit Rajonal. Një automjet raportohet se ka aksidentuar një këmbësore, 67 vjeçare,...

Lefteri që kaloi në çdo parti do të bëhet kryebashkiak
Politikë 19:34 - 17 Shkurt, 2021

Lefteri që kaloi në çdo parti do të bëhet kryebashkiak

Deputeti Lefter Maliqi, ka folur sot për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, pasi është angazhuar të bëjë fushatë por ende nuk dihet se për kë parti,...

Kronika 10:06 - 17 Shkurt, 2021

I gjendet 6.1 kg lëndë narkotike në shtëpi/ Arrestohet 34 vjeçari në Berat

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Berat, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e prodhimit...

Aktualitet 16:29 - 16 Shkurt, 2021

Akuzohet për shpërdorim detyre/ Zyrtari i lartë i Kadastrës ndiqet penalisht

Pas arrestimit të drejtorit të Agjencisë së Kadastrës Berat Ervin Nelaj, një tjetër zyrtar është në ndjekje penale për “shpërdorim detyre”. Çështja penale në ngarkim të...

Fiks Fare/ “Bën shumë nxehtë”, hidhen në “kosh” 3 milionë USD për sheshin kryesor në Berat
Denoncim 21:38 - 15 Shkurt, 2021

Fiks Fare/ “Bën shumë nxehtë”, hidhen në “kosh” 3 milionë USD për sheshin kryesor në Berat

Rilindja Urbane në Berat ka zgjatur vetëm 6 vite. Sheshi kryesor “Teodor Muzaka” po ribëhet nga e para, pasi projekti i parë ishte “shumë i nxehtë”....

Kronika 09:03 - 15 Shkurt, 2021

Organizonte lojëra fati, nëpërmjet celularit/ Arrestohet berberi në Berat

Organizonte lojëra fati, nëpërmjet celularit, në ambientet e punës, arrestohet në flagrancë pronari i berberhanes. Sekuestrohet një aparat celular. Nga specialistët e Seksionit për Krimet u...

U kap duke transportuar 5 sirianë kundrejt përfitimit/ Arrestohet 35 vjeçari nga Korça
Kronika 13:27 - 13 Shkurt, 2021

Fshehën të ardhurat dhe kishin punonjës të pasiguruar/ Procedohen 4 persona në Skrapar

Nga specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik u proceduan penalisht 4 shtetas për veprat penale “Fshehja e të ardhurave”, dhe “Punësim i paligjshëm”. Filloi procedimi penal...

Arrestohen tre persona/ Policia jep detajet
Kronika 11:13 - 13 Shkurt, 2021

Organizoi një takim kulturor në kundërshtim me masat anticovid/ Gjobitet zyrtari në Berat

Vijojnë kontrollet intensive nga Policia e Qarkut Berat, për monitorimin e zbatimit të masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Organizoi një takim kulturor në...

Kronika 10:08 - 13 Shkurt, 2021

Aksident në Berat/ Furgoni i kompanisë “Erzeni” përfundon në kanalin me ujë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Kuç-Samaticë, Berat. Një furgon i kompanisë “Erzeni” që transporton produktet e qumshtit ka dalë jashtë...

Lista e LSI/ Beratin e kryeson kandidati i Irfanit dhe disa të tjerë
Politikë 19:59 - 12 Shkurt, 2021

Lista e LSI/ Beratin e kryeson kandidati i Irfanit dhe disa të tjerë

Largimet e njëpasnjëshme të Nasip Naços, Lefter Kokës dhe disa drejtuesve lokalë nga Korça, në Fier, Vlorë, Elbasan, Durrës e Shkodër, kanë shkundur themelet në LSI....

Organizoi takime në periudhë pandemie/ Gjobitet Blendi Klosi
Politikë 13:06 - 12 Shkurt, 2021

Organizoi takime në periudhë pandemie/ Gjobitet Blendi Klosi

Ministri i Turizmit Blendi Klosi është gjobitur  me 5 milion lekë gjobë për shkak se organizoi takime në situatë pandemia. Përmes një njoftimi, Policia e Kuçovës...

“LSI është rrënuar nga Kryemadhi”/ Rahovica: Në Berat nuk ekziston më kjo parti
Politikë 18:55 - 8 Shkurt, 2021

“LSI është rrënuar nga Kryemadhi”/ Rahovica: Në Berat nuk ekziston më kjo parti

Ish deputeti i LSI-së i bashkuar me PS vetëm pak kohë më parë, Gledion Rehovica ka bërë akuza të forta në lidhje me ish partinë e...

Tjetër humbje për bluzat e bardha/ Covid i merr jetën mjekut nga Berati
Sociale 22:34 - 6 Shkurt, 2021

Tjetër humbje për bluzat e bardha/ Covid i merr jetën mjekut nga Berati

Mjeku i njohur Josif Dena në Berat ka humbur jetën si pasojë e Covid-19. Doktori ishte infektuar prej disa ditësh, ndërsa nuk mundi që të mposhte...

Politikë 08:38 - 5 Shkurt, 2021

“Ngushëllohet” Alizoti/ Humbja e zgjedhjeve do të ishte më shumë tragjedi për Shqipërinë, se sa për PD-në

I deleguari politik i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit,Tomorr Alizoti teksa fliste për zgjedhjet e 25 prillit, ka gjetur edhe “ngushëllimin” për humbjën e tyre....