Connect with Us

All posts tagged "Beograd"

Kosova & Rajoni 19:25 - 22 Janar, 2020

Bisedimet e paqes/ I dërguari i posaçëm i Trump vizitë në Prishtinë e Beogradë

Ambasadori amerikan në Berlin, Richard Grenell, i dërguar i posaçëm i presidentit Donald Trump për bisedimet e paqes ndërmjet Kosovës dhe Serbisë do të qëndrojë të...

Politikë 15:41 - 15 Janar, 2020

“Anullo vajtjen në Beograd”/ Tritan Shehu apel Ramën

Ish-deputeti i PD Tritan Shehu, në 25 vjetorin e  Masakrës së Reçakut, ka lëshuar një apel ndaj kryeministrit Edi Rama. “Sot në përvjetorin e Reçakut një...

Politikë 13:12 - 5 Janar, 2020

Thirrjet kundër shqiptarëve në Beograd/ Tritan Shehu nxjerr pamjet: Pres reagimin e OSBE-së

Ish deputeti demokrat, Tritan Shehu, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me protestat e serbëve në Beograd, kundër shqiptarëve, ndërsa sulmuan dhe ambasadën...

Politikë 20:00 - 3 Janar, 2020

Sulmi ndaj Ambasadës së Malit të Zi, në Beograd/ Reagon Cakaj

Sulmi ndaj Ambasadës së Malit të Zi, në Beograd, është dënuar ashpër nga Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj. Me anë...

Politikë 14:46 - 3 Janar, 2020

“Nuk shkohet kështu drejt BE”/ LSI: Të dënohen sulmuesit e ambasadës në Beograd

Lëvizja Socialiste për Integrim ka reaguar ndaj sulmit që i është bërë ambasadës së Malit të Zi në Beograd. LSI e dënon me forcë këtë ngjarje...

Kosova & Rajoni 15:55 - 26 Dhjetor, 2019

“Kurti, fenomen në politikë”/ Ngjela: Beogradi dhe Tirana i tremben Vetëvendosjes

Avokati Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me situatën politike në Kosovë, ku ende nuk është arritur një marrëveshje midis Vetëvendosjes dhe LDK-së për të krijuar...

Kultura 21:02 - 24 Nentor, 2019

Korçarët sfidojnë në zemër të Serbisë, me “Doktor Shusterin” (Foto)

Një tjetër projekt shqiptar ka marrë  sukses ndërkombëtar dhe këtë herë në zemër të Serbisë. Bëhet fjalë për shfaqen “Doktor Shuster”, një prodhim i Dushan Kovaçeviç,...

Politikë 22:38 - 22 Tetor, 2019

“Argati i Beogradit”/ Berisha akuzë të rëndë presidentit Thaçi

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar presidentin e Kosovës Hashim Thaçi, si argat i Beogradit. Sipas Berishës Vuçi, shkoi në Samitin e Berlinit për të shitur...

Kosova & Rajoni 09:27 - 29 Gusht, 2019

Foto e rrallë/ Flamuri shqiptar dhe ai serb bashkë në mes të Beogradit

Një foto e rrallë po bën së fundi xhiron e rrjetit. Bëhet fjalë për një foto të bërë në Beograd, ku shikohen bashkë flamuri i Shqipërisë...

Aktualitet 11:52 - 18 Korrik, 2019

Alarm për bombë në aeroport/ Evakuohen 130 pasagjerë

Një alarm për bombë ka sjellë panik në aeroportin e Beogradit, mëngjesin e sotëm. Mësohet se pas alarmit për bombë janë evakuuar 130 pasagjerë dhe pesë...

Aktualitet 15:20 - 13 Prill, 2019

Tensione në Beograd para protestave masive

Prej muajsh qytetarët serbë protestojnë për më shumë demokraci në vend. Njeriu i fortë i Serbisë, presidenti Aleksander Vuçiç ende nuk tregon gatishmëri për bisedime. Gazetat...

Aktualitet 14:59 - 8 Mars, 2019

SHBA: Të vazhdojnë bisedimet Kosovë-Serbi

Zëvendës sekretari amerikan i Shtetit, David Hale, u bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë të ndërpresin provokimet dhe të rihapin bisedimet për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre....

haradinaj kunder deklaratave te vucic
Aktualitet 22:15 - 23 Shkurt, 2019

Ramush Haradinaj: Serbëve po u vjen fundi…

Aplikimi i 40 serbëve për tu bërë ushtarë të Kosovës për kryeministrin, Ramush Haradinaj, do të thotë se shantazhit dhe instrumentalizmit të serbëve të Kosovës nga...

presidenti serb aleksander vucic
Aktualitet 09:09 - 20 Janar, 2019

“Vuçiç largohu”/ Protesta masive në Beograd

Me mijëra qytetarë serbë protestuan në rrugët e Beogradit kundër sundimit autokratik të presidentit të tyre Aleksandër Vuçiç. Kjo protestë erdhi si pasojë e tubimit të...

Aktualitet 08:53 - 17 Janar, 2019

Putin sot në Beograd/ Mitrovica “pushtohet” nga flamujt dhe shkrimet ruse

Në ditën kur presidenti rus Vladimir Putin pritet të vizitojë Beogradin, në veri të Mitrovicës janë vendosur gjithandej flamuj të Rusisë, fotografi të presidentit Putin, si...

sali berisha me gazetare
Aktualitet 21:32 - 12 Janar, 2019

Mosdekretimi i Cakajt/ Berisha:Argatet e Beogradit u goditën rëndë

Ish kryeministri, Sali Berisha në një intervistë për televizionin ALBSE, i pyetur rreth vendimit të presidentit Ilir Meta për mos dekretimin e kandidaturës së Gent Cakaj....

Aktualitet 17:45 - 23 Dhjetor, 2018

Politikat e Vuçiç/ Sërish protesta në Beograd

Mijëra veta morën pjesë në një protestë në Beograd kundër politikave të presidentit Aleksandër Vuçiç dhe kërkuan që t’i jepet fund dhunës politike si dhe raportim...

Aktualitet 16:05 - 18 Tetor, 2018

Foto-Artan Hoxha bëhet nostalgjik/ Ishte ngjarje historike

Gazetari Artan Hoxha  është shprehur se e ka marrë malli për një ndeshje historike , si ajo që është luajtur në stadiumin  JNA (Jugoslovenske Narodne Armije)...

Aktualitet 20:08 - 3 Tetor, 2018

“Gazetarët deformuan ngjarjen”/ Pjerin Ndreu i përvishet mediave

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu ka reaguar, pasi u tha se ai ishte arrestuar në Beograd. Në një postim në rrjetet sociale Ndreu ka shkruar...

Aktualitet 20:26 - 15 Shtator, 2018

“Hajde në Beograd jep eksperiencën me qofte”/ Aktori turpëron Mirela Kumbaron

Aktori Neritan Liçaj ka treguar se si ruhen në Serbi vlerat historike dhe si fortesa e Begoradit qëndron ashtu siç ka qenë dhe jo siç ka...

Aktualitet 18:36 - 9 Qershor, 2018

Dialogu Serbi-Kosovë/ Ja çfarë sugjeron ambasadori amerikan në Beograd

Përfshirja e Shteteve të Bashkuara në dialogun midis Prishtinës dhe Beogradit do të varet nga “faktorë të tjerë”, tha të shtunën ambasadori amerikan në Beograd, Kyle...

Aktualitet 19:37 - 6 Qershor, 2018

Marrëveshja Kosovë-Serbi/ Reagon Ambasada e SHBA në Beograd

Ambasada e SHBA-ve në Beograd ka zbuluar se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë propozuar plan për marrëveshjen detyruesee mes Kosovës dhe Serbisë. Në një...

Aktualitet 18:00 - 27 Mars, 2018

Arrestimi i Gjuriçit alarmon BE-në/ Mogherini vizitë urgjente në Beograd, anashkalon Prishtinën

Arrestimi ditën e djeshme i drejtorit të Zyrës së Kosovës pranë qeverisë serbe, Marko Gjuriç, në very të Mitrovicën dhe acarimi i krerëve të lartë të...