Connect with Us

All posts tagged "belinda balluku"

PD premtoi bursë energjetike/ Balluku nxjerr bllof Bashën: Është krijuar në tetor të 2020-ës
Politikë 20:57 - 26 Shkurt, 2021

PD premtoi bursë energjetike/ Balluku nxjerr bllof Bashën: Është krijuar në tetor të 2020-ës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku thotë se premtimi i PD-së për të krijuar bursën energjetike është një premtim i momentit, pasi siç shtoi ajo,...

Aktualitet 20:11 - 14 Shkurt, 2021

Balluku shkon në zyrat e OSHEE/ Inxhinieri: Ende 36 mijë abonentë pa energji elektrike

Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku ka vizituar zyrat e OSHEE për t’u informuar lidhur me problemet dhe avaritë e energjisë elektrike nga moti i...

Balluku i përgjigjet Andi Bushatit/ E turpshme, njerëz të famshëm bëjnë thirrje për urrejtje
Aktualitet 16:44 - 14 Shkurt, 2021

Balluku i përgjigjet Andi Bushatit/ E turpshme, njerëz të famshëm bëjnë thirrje për urrejtje

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku i është përgjigjur analistit Andi Bushati, i cili tha se jemi një shtet sh*rdhatë, reagim i cili u shoqërua...

Reshjet e dendura të dëborës/ Ndalohet qarkullimi i mjeteve të rënda në akset kombëtare
Politikë 19:31 - 13 Shkurt, 2021

Reshjet e dendura të dëborës/ Ndalohet qarkullimi i mjeteve të rënda në akset kombëtare

Nga ora 20:00 e kësaj të shtune, deri në orën 08:00 të së hënës do të bllokohet qarkullimi i mjeteve të tonazhit të rëndë në akset...

Performanca e ministrave/ Socialistët vlerësojnë më pak Denajn, opozitarët më shumë Xhaçkën e Çuçin
Politikë 15:31 - 8 Shkurt, 2021

Anila Denaj, ministrja që urren Korçën dhe “dashuron” Noizy-n

Ndoshta mund të duket e padëgjuar dhe e pabesueshme, por ekzistojnë në qeveri ministra që e urrejnë Korçën dhe dashurojnë Noizy-n. Ka shembuj dhe fakte konkrete,...

Belindja Balluku jep lajmin/ Ja kur do të përfundojë hyrja e re e Tiranës
Aktualitet 22:35 - 7 Shkurt, 2021

Belinda Balluku jep lajmin/ Ja kur do të përfundojë hyrja e re e Tiranës

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, kanë inspektuar mbrëmjen e sotme punimet në ish-sheshin Shqiponja. Balluku tha se tunelet që po ndërtohen do...

Skavica dhe gazi në Vlorë, kush janë planet për investimet e mëdha amerikane në Shqipëri
Aktualitet 20:13 - 6 Shkurt, 2021

Skavica dhe gazi në Vlorë, kush janë planet për investimet e mëdha amerikane në Shqipëri

Roli i Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) si një katalizator i zhvillimit ekonomik kombëtar dhe rritjes së bashkëpunimit mes shteteve të Ballkanit Perëndimor pritet të...

Po grIronia e gazetarit/ Pa videon te Nusreti nuk do e kishim nisur vaksiniminan e Fugës kush e paguan zoti kryeministër?
Aktualitet 12:52 - 10 Janar, 2021

Po gruan e Fugës kush e paguan zoti kryeministër?

Dje në mediat sociale filloj të qarkullonte një video dhe një foto e ministrave të qeverisë në një nga restorantet luksoze të botës. Më pas qeveria...

Hapet gara për koncesionin e rrugës Milot- Fier/ Balluku: Do jetë me pagesë
Politikë 21:22 - 8 Janar, 2021

Shirat e dendura/ Belinda Balluku: Menaxhimi në kaskadën e Drinit shmangu përmbytjet në Shkodër

Ministrja e Energjitikës dhe Infrastrukturës, Belinda Balluku, ka raportuar për situatën e krijuar nga reshjet e shiut, gjatë mbledhjes së mbrëmjes së sotme të Komitetit Ndërministror...

Pse kaq shumë aeroporte?/ Balluku: Nuk i kemi nxjerrë nga mendja jonë, i duhen vendit
Politikë 20:10 - 1 Janar, 2021

Tuneli i Llogarasë/ Belinda Balluku: Ja kur do të fillojë ndërtimi

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku, ka folur sot për garën që është hapur për tunelin e Llogarasë. Balluku tha se ky projekt është me dy faza,...

“As nuk e vura re qPas largimit të Artan Shkrelit/ Belinda Balluku zbulon emrin e zvëndës ministrit të Infrastrukturësë Rama nuk ishte”/ Balluku ‘hakmerret’ ndaj Vjosa Osmanit
Aktualitet 15:42 - 29 Dhjetor, 2020

Pas largimit të Artan Shkrelit/ Belinda Balluku zbulon emrin e zëvendës ministrit të Infrastrukturës

Etien Xhafajt i është besuar posti i zëvendësministrit të Infrastrukturës, pas largimit të Artan Shkrelit. Xhafaj pak kohë më parë i është bashkuar këtij dikasteri. Lajmin...

Artan Shkreli merr postin e rëndësishëm në Tiranë
Politikë 13:12 - 29 Dhjetor, 2020

Artan Shkreli merr postin e rëndësishëm në Tiranë

Zv.ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Artan Shkreli do të marrë postin e drejtorit të Institutit të Ndërtimit në Tiranë. Lajmi u bë i ditur nga ministrja...

“Ne i mbajmë premtimet”/ Balluku: Aeroporti i Kukësit do jetë ndërtuar deri në zgjedhje
Politikë 20:12 - 21 Dhjetor, 2020

“Ne i mbajmë premtimet”/ Balluku: Aeroporti i Kukësit do jetë ndërtuar deri në zgjedhje

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku, tha mbrëmjen e sotme se aeroporti i Kukësit do të jetë ndërtuar deri në zgjedhjet e 25 prillit. Teksa u pyet...

Yuri Kim: ‘Kushtetuesja’ funksionale, mos u shpërqendroni nga propaganda dhe konspiracionet
Aktualitet 15:46 - 21 Dhjetor, 2020

“Bashkëpunim për të tërhequr sa më shumë investime”/ Yuri Kim takon ministren Balluku, zbardhet diskutimi

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Yuri Kim ka zhvilluar një takim me ministren e Infrastrukturës Belinda Balluku. Lajmin e ka bërë të ditur vetë...

Aktualitet 13:01 - 16 Dhjetor, 2020

Balluku në aeroportin e Kukësit/ Kantier gjigand, angazhim maksimal për t’a përfunduar brenda afatit të premtuar

Ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku inspektoi sot punimet për ndërtimin e Aeroportit të Kukësit. Në këtë inspektim Balluku shoqërohej nga kryetari i bashkisë Kukës, Safet Gjici...

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë
Aktualitet 09:26 - 13 Dhjetor, 2020

Tenderi për tunelin e Llogarasë/ Soko: Qeveria jep koncesione në kohë pandemia, i ka lënë shqiptarët pa bukë

Ministrja e Infrastrukturës Belinda Balluku ka zgjedhur pikërisht momentin kur në Tiranë protestohet, për të prezantuar hapjen e garës ndërkombëtare për ndërtimin e tunelit të Llogarasë....

Të hënën hapet gara për ndërtimin e tunelit të Llogarasë
Politikë 22:33 - 12 Dhjetor, 2020

Hapet gara ndërkombëtare për ndërtimin e tunelit të Llogarasë

Të hënën do të hapet zyrtarisht gara ndërkombëtare për të ndërtuar tunelin e Llogarasë. Vepra do të financohet me paratë e buxhetit të shtetit dhe do...

Investimi 2 miliardë në Portin e Durrësit/ Pritet të shndërrohet në një pikë turistike
Sociale 20:54 - 4 Dhjetor, 2020

Investimi 2 miliardë në Portin e Durrësit/ Pritet të shndërrohet në një pikë turistike

Porti i Durrësit do të kthehet në një port turistik, i cili do t’i hapë rrugë ndërtimit të marinave detare të përshtatura për jahte, një terminali...

Situata e rrugëve/ Balluku i përgjigjet deputetes: Hajde të të bëj një xhiro me borëpastruese
Politikë 22:19 - 1 Dhjetor, 2020

Qeveria tërhiqet nga afera e rrugës Milot-Fier/ Anulon fituesin e paracaktuar, do hapet sërish gara

Në fillim të korrikut 2020, CNA.al denoncoi aferën për ndërtimin e segmentit rrugor Milot-Fier. Teksa shpalli publikisht garën ndërkombëtare, ministrja e Infrastukturës Belinda Balluku tha se vlera e...

Balluku jep lajmin/ Shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do ofrohet sërish nga shteti
Politikë 22:04 - 1 Dhjetor, 2020

Balluku jep lajmin/ Shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do ofrohet sërish nga shteti

Pas 11 vitesh menaxhim nga privati, shërbimi i kontrollit teknik të automjeteve do të ofrohet sërish nga shteti. Ky është lajmi i dhënë nga ministrja e...

Aplikimi i teknologjisë në zgjedhje/ Pas PD, PS propozon projektin pilot në dy zona
Aktualitet 12:16 - 29 Nentor, 2020

Covid merr me radhë socialistët/ Një tjetër deputet rezulton pozitiv

Deputeti i Partisë Socialiste i Beratit, Fadil Nasufi është infektuar me koronavirus. Mësohet se deputeti Nasufi kishte disa ditë që kishte shfaqur shenja të infektimit dhe...

Aeroporti i Vlorës/ Balluku: Presim oferta, fituesi shpallet më 25 janar
Politikë 18:06 - 23 Nentor, 2020

Aeroporti i Vlorës/ Balluku: Presim oferta, fituesi shpallet më 25 janar

Shqipëria ka rihapur garën ndërkombëtare për ndërtimin dhe operimin e Aeroportit të Vlorës. Lajmin e ka bërë të ditur, ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku e cila u sqaroi...

“Në 8 vjet shkatërroi sistemin shëndetësor”/ Ish ministri i kujton Ramës si i ‘pushkatonte’
Politikë 10:32 - 23 Nentor, 2020

Rihapet gara për aeroportin e Vlorës/ Rama: Shpresojmë që fituesi të zgjidhet brenda vitit

Nga sot rihapet gara për rindërtimin dhe operimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Vlorës. Këtë lajm e ka dhënë ditën e sotme ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë...

Me shume postime