Connect with Us

All posts tagged "belind kellici"

“Erion Veliaj ortak 20% me mafien italiane”/ Këlliçi: SPAK nuk duhet të heshtë
Politikë 13:48 - 24 Janar, 2021

“Erion Veliaj ortak 20% me mafien italiane”/ Këlliçi: SPAK nuk duhet të heshtë

Duke iu referuar përgjimeve të anti-mafies italiane, kreu i FRPD, Belind Këllici shprehet se Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion nuk duhet të heshtë. Sipas tij, Shqipëria do...

“Të rinjtë nuk ushqehen me propagandë”/ Këlliçi: Duam seriozitet dhe ndryshim
Politikë 13:38 - 19 Janar, 2021

“Të rinjtë nuk ushqehen me propagandë”/ Këlliçi: Duam seriozitet dhe ndryshim

Kreu i FRPD Belind Këlliçi ka zhvilluar një takim me të rinjtë dhe strukturat e PD në Fushë Krujë, ku është pritur me entuziazëm. Përmes një...

Politikë 12:56 - 18 Janar, 2021

Strehimi i banorëve të prekur nga tërmeti/ Këlliçi në Kombinat: Mashtrimet e Veliajt nuk njohin limit

Kreu i FRPD-së, Belind Këllici ka shkuar sot në Kombinat, atje ku pritet të ndërtohen pallatet e reja ku do të strehohen banorët e prekur nga...

Këlliçi nxjerr dokumentin/ Si anëtarët e DSIK po rekrutohen në PS ën kundërshtim me ligjin
Politikë 17:27 - 15 Janar, 2021

Këlliçi nxjerr dokumentin/ Si anëtarët e DSIK po rekrutohen në PS në kundërshtim me ligjin

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ka denoncuar ditën e sotme një tjetër skandal që lidhet me Autoritetin për Informim mbi Dokumentet e Ish-Sigurimit të Shtetit, ku...

Këlliçi nxjerr dokumentin/ Si anëtarët e DSIK po rekrutohen në PS ën kundërshtim me ligjin
Politikë 19:12 - 4 Janar, 2021

‘Shqiptarët kursejnë bukën për të arsimuar fëmijët’/ Zotohet Këlliçi: Do financojmë 100% tarifat universitare

Prioritet i qeverisë së ardhshme pas 25 prillit do jetë subvencionimi 100% i tarifave Bachelor dhe Master, për familjet me të ardhura nën 640 mijë lekë...

Arritja e marrëveshjes/ Këlliçi Ramës: Ti ‘këputën’ duart e pista nga kufijtë e Kosovës
Politikë 20:27 - 27 Dhjetor, 2020

Këlliçi rendit arsyet/ Përse Shqipëria jeton në varfëri

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka ngritur të tjera akuza ndaj qeverisë dhe kryeministrit Edi Rama për situatën në vendin tonë. Duke marrë shkas nga takimi i...

Belind Këlliçi: Prilli nuk është ditë votimi, është ditë ndryshimi
Politikë 20:08 - 26 Dhjetor, 2020

Belind Këlliçi: Prilli nuk është ditë votimi, është ditë ndryshimi

Kryetari i FRPD-së Belind Këlliçi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale  ku bën apel që rinia shqiptare të qëndroi në Shqipëri, pasi janë shpresa...

Këlliçi nxjerr dokumentin/ Si anëtarët e DSIK po rekrutohen në PS ën kundërshtim me ligjin
Politikë 17:49 - 21 Dhjetor, 2020

Raporti i OKB për kanabis/ Këlliçi:  Pas aksionit në Lazarat, pati kultivime në të gjithë Shqipërinë

Kreu i FRPD Belind Këlliçi ka reaguar mbi raportin e OKB-së, në të cilin theksohet se Shqipëria është vendi kryesor në Europë i origjinës së kanabisit...

Replikë nga Belind Këlliçi/ Sugjerim Adrian Thanos t'i kthehet gazetarisë
Opinione 18:51 - 19 Dhjetor, 2020

Replikë nga Belind Këlliçi/ Sugjerim Adrian Thanos t’i kthehet gazetarisë

Pak ditë më parë isha i ftuar në një emision televiziv për të diskutuar mbi vrasjen e Klodian Rashës dhe situatën aktuale të rinisë shqiptare. E...

“He spent 100 million Lek for his luxury BMW”/ Këlliçi:Lleshaj is a criminal, he must resign from his duty
English 13:11 - 9 Dhjetor, 2020

“He spent 100 million Lek for his luxury BMW”/ Këlliçi:Lleshaj is a criminal, he must resign from his duty

The youth of the Youth Forum of the Democratic Party (FRPD), have protested today in front of the Ministry of Interior for the murder of 25...

Rama ende nuk ka reagur për vrasjen e 25 vjeçarit/ Këlliçi: Ka ikur si turist, po tentohet të fshihen provat
Politikë 12:12 - 9 Dhjetor, 2020

“Rama ende nuk ka reagur për vrasjen e 25 vjeçarit”/ Këlliçi: Ka ikur si turist në SHBA, po tentohet të fshihen provat

Kreu i FRPD Belind Këlliçi u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëe të bëhen bashkë kundër kësaj qeverie që po vret njerëzit. Nga Ministria e Brandshme,...

“He spent 100 million Lek for his luxury BMW”/ Këlliçi:Lleshaj is a criminal, he must resign from his duty
Politikë 11:46 - 9 Dhjetor, 2020

“Ka shpenzuar 100 milionë lekë për BMW luksoze”/ Këlliçi: Lleshaj është kriminel, të japë dorëheqjen

Të rinjtë e FRPD kanë dalë në protestë para Ministrisë së Brendshme për vrasjen e 25 vjeçarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë. Kreu i FRPD...

Politikë 16:44 - 8 Dhjetor, 2020

“Papunësia dhe pamundësia janë kryefjala e qeverisë”/ Këlliçi: Në 7 vjet të pushtetit të Ramës Shqipëria është refuzuar nga BE

Kreu i Formuit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi, teksa ka kujtuar 30 vjetorin e Lëvizjes Studentore, është shprehur se gjendja e sotme është njësoj me...

“Veliaj duhet të ishte në burg”/ Këlliçi: Si sot vrau Ardit Gjoklajn, është modeli më i keq që duhet ndjekur
Politikë 14:46 - 8 Dhjetor, 2020

“Veliaj duhet të ishte në burg”/ Këlliçi: Si sot vrau Ardit Gjoklajn, është modeli më i keq që duhet ndjekur

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike Belind Këlliçi ka reaguar ashpër në drejtim të kryebashkiakut Erion Veliaj. Përmes një postimi, Këlliçi shkruan se Veliaj duhet...

Këlliçi-Ramës: Kur të kap Franca në gënjeshtër, bëhesh zyrtarisht “mashtrues me patentë ndërkombëtare”
Politikë 14:14 - 1 Dhjetor, 2020

“Fshati digjet, ajo krihet”/ Këlliçi nxjerr zbuluar Veliajn: Harxhon gjysmë milioni dollarë për foto dhe video!

Kreu i FRPD, Belind Këlliçi ka akuzuar kryebashkiakun e  Tiranës, për shpërdorim parash në një kohë të vështirë për vendin për shkak të pandemisë. Këlliçi thekson...

“Jeni bërë burim barcaletash “Made in Albania”/ Këlliçi tregon pse nuk u lejohet telefoni pacientëve me Covid
Politikë 19:40 - 30 Nentor, 2020

“Jeni bërë burim barcaletash “Made in Albania”/ Këlliçi tregon pse nuk u lejohet telefoni pacientëve me Covid

Kreu i Forumit Rinor Demokrat Belind Këlliçi, ka publikuar shkresën zyrtare me masat anti-Covid, që zv.ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, i ka dërguar kryetarit të Kuvendit,...

“Asnjë forcë e errët nuk do arrijë ta baltosë …”/ Belind Këlliçi krah Haradinajt
Politikë 18:43 - 28 Nentor, 2020

“Asnjë forcë e errët nuk do arrijë ta baltosë …”/ Belind Këlliçi krah Haradinajt

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi ndodhet në Kosovë, ku mes shumë aktiviteteve është takuar dhe me Ramush Haradinaj. Këlliçi në emër të FRPD-së i shpreh mirënjohen...

“Proces farsë për zgjedhje problematike”/ Këllici tregon “kleçkën” që shqetëson PS
Politikë 20:33 - 26 Nentor, 2020

“Jemi turpëruar para vëllait të vogël”/ Këlliçi: 2-metroshi duhet t’i kërkojë falje Kosovës

Kryetari i FRPD-së Belind Këlliçi, ka sulmuar kryeministri Edi Rama dhe ka ngritur akuza ndaj tij për pagesën që i është premtuar personave që kanë humbur...

Politikë 12:35 - 26 Nentor, 2020

Këlliçi akuza Ramës për propagandë/ Të pastrehët ende presin shtëpitë e premtuara

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi ka kujtuar tërmetin shkatërrimtar të 26 nëntorit në të cilin humbën jetën 51 persona. Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, Këlliçi...

Arritja e marrëveshjes/ Këlliçi Ramës: Ti ‘këputën’ duart e pista nga kufijtë e Kosovës
Politikë 15:04 - 25 Nentor, 2020

Mesazhi për ish-futbollistin serb/ Këlliçi nuk përmbahet ndaj Ramës

Kreu i FRPD-së Belind Këlliçi ka risjellë dhe një herë në vëmendje mesazhin që kryeministri Rama i ka dërguar ish futbollistit dhe trajnerit të njohur serb,...

Belind Këlliçi: Prilli nuk është ditë votimi, është ditë ndryshimi
Opinione 17:25 - 23 Nentor, 2020

Nga Belind Këlliçi/ Si fillon e si mbaron, voton për ndryshim, del Erion

Peza ka qenë rezidenca e Ramës në kohën kur, si kryebashkiak, e mbushi Tiranën me pallate kuturu, ca jeshilë e ca çiklaminë, pa respektuar asnjë distancë,...

Këlliçi zotohet nga Kukësi/ Në ditën e parë të punës në qeveri, PD do heqë traun
Politikë 19:07 - 22 Nentor, 2020

Këlliçi zotohet nga Kukësi/ Në ditën e parë të punës në qeveri, PD do heqë traun

Kryetari i FRPD-së, Belind Këlliçi, ka mbajtur sot një takim me strukturat e PD-së së Kukësit dhe të rinjtë e forumit në këtë qytet. Demokrati e...

Këlliçi-Ramës: Kur të kap Franca në gënjeshtër, bëhesh zyrtarisht “mashtrues me patentë ndërkombëtare”
Politikë 11:07 - 22 Nentor, 2020

“Të paska djegur fort Erion”/ Këlliçi i çjerr maskën Veliajt: I nxorre bojën vetes

Dy ditë më parë Partia Demokratike denoncoi kryebashkiakun e Tiranës Erion Veliaj për zhdukjen përfundimtare të zonës historike. Ishte kreu i FRPD Belind Këlliçi ai i...