Connect with Us

All posts tagged "belgjike"

Politikë 14:33 - 19 Mars, 2020

Keni tejkaluar afatin e vizës?/ MEPJ, njoftim për qytetarët shqiptarë që ndodhen në Danimarkë dhe në Belgjikë

Ministria e Jashtme bën të ditur se Shërbimi Danez i Emigracionit ka vendosur të mos marrë parasysh periudhën e tejkalimit të vizës afat-shkurtër, në rast se...

Kronika 18:12 - 6 Shkurt, 2020

Shkatërrohet banda shqiptare në Belgjikë/ Arrestohen 25 persona

Një bandë shqiptare, e cila akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike, është shkatërruar sot nga Europol. Megaoperacioni u zhvillua njëkohësisht në Belgjikë, Spanjë, Hollandë, Gjermani dhe...

Bota 20:57 - 2 Shkurt, 2020

Pas Londrës, një tjetër sulm me thikë në Belgjikë

Policia në Belgjikë ka qëlluar një grua në qytetin Ghent në Belgjikë pasi ajo plagosi me thikë dy persona. Incidenti ndodhi rreth një orë pasi një...

Politikë 10:50 - 15 Dhjetor, 2019

Bënin kërdinë me vjedhje në Belgjikë/ Arrestohen 10 “skiftera”, pjesë e një grupi kriminal

Në sajë të operacionit ndërkombëtar policor “PICASO”, janë arrestuar dhe proceduar penalisht deri më tani 10 persona. Në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative...

Kronika 13:44 - 22 Nentor, 2019

E vranë dhe e hodhën në kanal të mbështjellë me qese/ Arrestohen dy shqiptarët e dyshuar për ngjarjen makabre

Arrestohen dy shqiptarë të dyshuar si autorët e një vrasje makabre të ndodhur në Belgjikë në maj të këtij viti. Sipas policisë belge, viktima ishte një...

Bota 20:40 - 29 Tetor, 2019

Kapet 1 ton drogë/ Ja destinacioni që kishte

Rreth një ton drogë me destinacion Belgjikën është sekuestruar në Kost Rika. Sipas mediave ndërkombëtare, mësohet se kokaina ishte fshehur në një kontejner me pure bananeje....

Kronika 14:07 - 27 Shtator, 2019

Video-Iu refuzua azili në Francë e Belgjikë/ Riatdhesohen 34 shqiptarë

Vijojnë operacionet e riatdhesimit të shtetasve që kanë kërkuar azil apo kanë shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen. Në kuadër të fluturimit të përbashkët evropian,...

Aktualitet 18:59 - 27 Maj, 2019

E rëndë/ Vritet dhe hidhet në kanal shqiptari në Belgjikë

Një 40-vjeçar shqiptar është gjetur i pajetë në një kanal në Vinderhoute, Lievegem të Belgjikës. Sipas medias belge trupi i shqiptarit është gjetur nga kalimtarë të...

Aktualitet 09:06 - 14 Shkurt, 2019

Dyshohet për vrasjen e biznesmenit grek/ Arrestohet në Belgjikë shqiptari

Një shqiptar është arrestuar në Belgjikë, pasi dyshohet për vjedhje dhe vrasjen e biznesmenit grek Aleksandros Stamatiadis. Mësohet se në pranga ka rënë biznesmeni Genc Pepa,...

zjarr ne durres
Aktualitet 14:17 - 11 Shkurt, 2019

Tragjike/ Digjen në shtëpi dy të rinj shqiptarë

Dy të rinj shqiptar kanë humburj jetën si pasojë e një zjarri të fuqishëm që ka përfshirë banesën e tyre në Bruksel të Belgjikës. Mësohet se...

koka e grupit te trafikimit te emigranteve
Aktualitet 09:15 - 27 Janar, 2019

Trafikonte emigrantë në Angli/ Ekstradohet shqiptari

“Koka” e trafikimit të emigrantëve në drejtim të Britanisë së Madhe është ekstraduar drejt Belgjikës. Shqiptari Alket Dauti është dënuar me 10 vjet burgim dhe 720-...

Kryesore Show Biz 12:53 - 27 Nentor, 2018

“Mos jeto në Belgjikë meqë e do kaq shumë Shqipërinë”/Seldi acarohet me Robert Aliaj

Rashel Kolaneci dhe Seldi Qalliu arrijnë të tërheqin vëmendjen e jurisë së “Dance With Me” me performancat e tyre, që shpeshherë shoqërohen edhe me shumë debate....

Aktualitet 18:00 - 17 Tetor, 2018

Një histori suksesi/ Shqiptarja triumfon në zgjedhjet komunale në Belgjikë

Një 22 vjeçare shqiptare, është zgjedhur pjesë e asamblesë për komunën e Roselares në Blegjikë, me Partinë e Gjelbër. Bëhet fjalë për Deniza Miftarin, e lindur...

Aktualitet 20:03 - 12 Tetor, 2018

Skandali i trukimeve në futbollin belg, po hetohen 22 persona

Prokurorët belgë thanë të enjten se 22 persona janë nën hetim, përfshirë edhe një arbitër kryesor, pasi një skandal mashtrimesh dhe trukimi të rezultateve të ndeshjeve...

Aktualitet 22:02 - 8 Tetor, 2018

Çështja “babale”/ Kush i çoi familjarët e Albert Veliut në Belgjikë

Gjatë emisionit “ Real Story” në Vizion Plus janë hedhur dyshime se familjarët e Albert Veliut, i njohur ndryshe si “babalja” janë ndihmuar nga funksionarët e...

Uncategorized 20:53 - 23 Shtator, 2018

Arrestimi i Safet Bajrit/ Ministri belg i Drejtësisë thirrje autoriteteve shqiptare

Ministri i Drejtësisë belge, Koen Geens, është shprehur se do të kërkojë nga autoritetet shqiptare, që Safet Bajri të vuajë dënimin në vendin tonë. Bajri është...

Aktualitet 08:33 - 23 Shtator, 2018

Arrestimi “i të fortit” të Shkodrës/ Ja me sa vite burg është dënuar Safet Bajri në Belgjikë

Dy ditë më parë në zonën e “Xhamllikut” në Tiranë u arrestua “i forti” i Shkodrës, Safet Bajri. Mësohet se autoritet belge kanë sjellë në Shqipëri...

Aktualitet 23:03 - 15 Gusht, 2018

Një shqiptare në politikën belge

Komuniteti shqiptar në Belgjike gjithmonë e më shumë po fuqizohet edhe në vendimmarrje. Tanimë në radhët e atyre që i futen politikës aty janë edhe të...

Aktualitet 16:47 - 5 Gusht, 2018

Sidrit Guri e bën sefte/ Shënon golin e parë në kampionatin belg

Ish sulmuesi i Kukësit, Sidrit Guri ka shënuar golin e parë në Belgjikë për Oostenden në ndeshjen kundër Anderlecht. Ai ka rritur të shënojë një gol...

Aktualitet 20:03 - 30 Korrik, 2018

I forti i Shkodrës dhe lidhjet e tij me politikën/ Si i shpëtoi drejtësisë belge

Shqiptari i akuzuar si koka e drogës në Belgjikë, Safet Bajri, nga Shkodra ka dhenë një intervistë ekskluzive për gazetarin, Artan Hoxha, të transmetuar në “Report...

Aktualitet 20:12 - 13 Korrik, 2018

“Lidhje me kriminelin më të kërkuar”/ Reagon deputeti socialist

Gazeta belge “La Dernier Heure”, ka publikuar një shkrim për një shqiptar, duke e titulluar, “Portreti i një djaloshi vërtetë të keq, Safet Rustemi”, raporton “FaxNeës”....

Ekstradohen dy shqiptare per vrasje
Aktualitet 16:18 - 29 Qershor, 2018

Ekstradohet nga Belgjika një shtetas shqiptar i dënuar me 11 vjet burg

Policia e Shtetit me anë të një njoftimi për shtyp ka bërë të ditur se Interpol Tirana, ka bërë të mundur ekstradimin nga Belgjika drejt Shqipërisë,...

Aktualitet 11:30 - 29 Maj, 2018

Sulm me armë drejt policisë/ Humbin jetën dy persona

Një person i armatosur ka qëlluar më armë zjarri drejtë patrullës së policisë. Nga të dhënat e para mësohet se ngjarja ka ndodhur në Liege, Belgjikë,...