Connect with Us

All posts tagged "Bejrut"

Shpërthimi në Bejrut/ FBI-ja do të marrë pjesë në hetime
Bota 19:50 - 13 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut/ FBI-ja do të marrë pjesë në hetime

Nënsekretari amerikan për Çështje Politike, David Hale ka thënë se Byroja Federale e Hetimeve (FBI) do t’iu bashkohet hetuesve ndërkombëtarë në kërkimet rreth shpërthimit vdekjeprurës të...

Shpërthimi në Bejrut/ Jep dorëheqjen Qeveria e Libanit
Bota 17:48 - 10 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut/ Jep dorëheqjen Qeveria e Libanit

Qeveria libaneze ka dhënë dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrimtar në portin e Bejrutit, deklaron ministri i Shëndetësisë së vendit. Hamad Hassan tha se vendimi është marrë pas...

Shpërthimi në Bejrut dhe protestat/ Kryeministri i Libanit kërkon zgjedhje të parakohshme
Bota 16:24 - 9 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut dhe protestat/ Kryeministri i Libanit kërkon zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Libanit Hassan Diab ka thënë se zgjidhja e vetme për të shpëtuar vendin është mbajtja e zgjedhjeve të parakohëshme. Njoftimi i tij erdhi pas...

Protestat e dhunshme në Bejrut, reagon SHBA
Bota 23:00 - 8 Gusht, 2020

Protestat e dhunshme në Bejrut, reagon SHBA

Në kryeqytetin e Libanit, policia përdori gaz lotsjellës ndaj demonstruesve që u përpoqën të kalojnë një barrierë për të arritur në ndërtesën e parlamentit, ndërkohë që...

Protesta të dhunshme në Liban/ Digjet Ministria e Jashtme, kërkohet dorëheqja e Qeverisë
Bota 20:20 - 8 Gusht, 2020

Protesta të dhunshme në Liban/ Digjet Ministria e Jashtme, kërkohet dorëheqja e Qeverisë

Nuk kanë të ndalur protestat e dhunshme në Liban. Pas shpërthimit apokaliptik në portin e Bejrutit 4 ditë më parë, qytetarët kërkojnë largimin e qeverisë fill....

Macron kritikohet për "retorikë koloniale" në vizitën e tij në Liban
Bota 18:34 - 8 Gusht, 2020

Macron kritikohet për “retorikë koloniale” në vizitën e tij në Liban

Përdoruesit e medias sociale arabe reaguan ndaj vizitës së presidentit Macron pas shpërthimit dhe deklaratave të tij të ndryshme se në Liban duhet të ndërtohet “një...

Shpërthimi në Bejrut/ Jep dorëheqjen Qeveria e Libanit
Bota 17:45 - 8 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut/ Numri i viktimave arrin 158, mbi 6000 të plagosur

Pas shpërthimit apokaliptik në Bejrut, numri i viktimave ka arritur në 158 dhe ndërsa numërohen mbi 6000 të plagosur. Shpërthimi në portin e kryeqyetit libanez, ndodhi...

Revoltë pas shpërthimit në Bejrut/ Policia përplaset me protestuesit
Bota 16:21 - 8 Gusht, 2020

Revoltë pas shpërthimit në Bejrut/ Policia përplaset me protestuesit

Në kryeqytetin e Libanit, policia përdori gaz lotsjellës ndaj demonstruesve që u përpoqën të kalojnë një barrierë për të arritur në ndërtesën e parlamentit, ndërkohë që...

Franca të marrë kontrollin në Liban/ Mbi 40 mijë libanezë nënshkruajnë peticionin
Bota 22:59 - 7 Gusht, 2020

Franca të marrë kontrollin në Liban/ Mbi 40 mijë libanezë nënshkruajnë peticionin

Më shumë se 40,000 vetë nënshkruan një peticion dhe kërkojnë që Franca të vërë nën kontroll Libanit pas shpërthimit vdekjeprurës në Bejrut. Mbi 44,000 vetë kanë...

Video e re nga Bejruti/ Gruaja bën kryqin në momentin e shpërthimit të madh
Bota 21:44 - 7 Gusht, 2020

Video e re nga Bejruti/ Gruaja bën kryqin në momentin e shpërthimit të madh

Në çastin e shpërthimit apokaliptik në Bejrut, në një kishë brenda kryeqytetit organizohej një ceremoni martese. Miqtë dhe familjarët po bëheshin gati për ndërrimin e kurorave...

Bejrut, përpjekjet për rimëkëmbje pas shpërthimit masiv
Bota 15:59 - 7 Gusht, 2020

Bejrut, përpjekjet për rimëkëmbje pas shpërthimit masiv

Çernobili i Libanit. Kështu po përshkruhet nga disa njërëz shpërthimi masiv që tronditi Bejrutin, duke shkaktuar mbi 135 të vrarë e mijëra të plagosur. Treqind mijë...

Bota 14:18 - 7 Gusht, 2020

Video-Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut/ Dalin pamjet me dron nga “qyteti fantazmë”

Vijojnë kërkimet nën rrënojat e portit të Bejrutit pas shpërthimit tragjik, ku deri më tani raportohen 157 të vdekur dhe mijëra të plagosur. Vala e fortë...

Fotot e heronjve të Bejrutit pak para shpërthimit të madh
Bota 22:50 - 6 Gusht, 2020

Fotot e heronjve të Bejrutit pak para shpërthimit të madh

Në rrjetet sociale janë shfaqur fotografi që tregojnë momentet e fundit të zjarrfikësve, që tentojnë të parandalojnë përhapjen e  zjarrit në portin e Bejrutit, vetëm pak...

Macron viziton Bejrutin pas shpërthimit/ Bën thirrje për reforma
Bota 15:33 - 6 Gusht, 2020

Macron viziton Bejrutin pas shpërthimit/ Bën thirrje për reforma

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka vizituar këtë të enjte Bejrutin, pas shpërthimit të 4 gushtit që ka lënë të vdekur qindra persona dhe ka plagosur mijëra...

Bota 11:52 - 6 Gusht, 2020

Rritet numri i viktimave në Bejrut/ Mijëra të plagosur dhe dhjetëra nën rrënoja

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi fuqishëm i ndodhur në Bejrut. Raportohet se numri i viktimave ka shkuar në 135, ndërkohë deri më tani raportohet për...

Letrat pa përgjigje/ Pse nuk u shmang shpërthimi në Bejrut
Bota 09:09 - 6 Gusht, 2020

Video-Mrekulli në Bejrut/ Vajza e vogël gjendet e gjallë pas 24 orësh nën rrënoja

Shpërthimi i dy ditëve më parë në Bejrut la pas një bilanc katastrofik, ndërsa qindra persona ahumbën jetën e mijëra të tjerë mbeten të lënduar. Por,...

Video/ Si e rrëzon vala e shpërthimit nënën me 3 fëmijë në Bejrut
Bota 20:55 - 5 Gusht, 2020

Video/ Si e rrëzon vala e shpërthimit nënën me 3 fëmijë në Bejrut

Një video e publikuar nga gazetarja Jenan Moussa në Liban tregon momentin e shpërthimit në portin e Libanit, të përjetuar brenda një familjeje që jeton pranë...

Letrat pa përgjigje/ Pse nuk u shmang shpërthimi në Bejrut
Bota 18:31 - 5 Gusht, 2020

Letrat pa përgjigje/ Pse nuk u shmang shpërthimi në Bejrut

Janë të paktën 300 mijë familje që kanë mbetur pa shtëpi në Bejrut pas shpërthimit të djeshëm, ndërsa ministri i Shëndetësisë u bëri thirrje qytetarëve të...

Foto+video-Pamje tronditëse nga Bejruti/ Raportohen 78 të vdekur dhe mbi 4000 të lënduar
Bota 08:48 - 5 Gusht, 2020

Foto+video-Pamje tronditëse nga Bejruti/ Raportohen 78 të vdekur dhe mbi 4000 të lënduar

Së paku 78 të vrarë dhe më shumë se 4.000 të plagosur është bilanci i shpërthimit që ndodhi në kryeqytetin e Libanit, Bejrut, një ditë më...

Kaos total në Bejrut/ Raportohet se ka shpërthyer eksplozivi i konfiskuar në portin detar
Bota 23:12 - 4 Gusht, 2020

Kaos total në Bejrut/ Raportohet se ka shpërthyer eksplozivi i konfiskuar në portin detar

Presidenti libanez Michel Aoun, ka thirrur në një takim urgjent Këshillin Mbrojtës, ndërsa kryeministri Hasan Diab, ka paralajmëruar për nesër se do të jetë ditë zie...

Video- Shpërthimet në Bejrut/ Priftit i bie tavani në kokë gjatë meshës
Bota 22:49 - 4 Gusht, 2020

Video- Shpërthimet në Bejrut/ Priftit i bie tavani në kokë gjatë meshës

Me dhjetëra video po qarkullojnë nga Bejruti, të cilat tregojnë tmerrin që kanë përjetuar vendasit që ishin atë moment pranë zonës së portit, kur dy shpërthime...

Prekëse në Bejrut/ Babai bën gjithçka që të mbrojë fëmijën gjatë shpërthimit
Lajme 22:25 - 4 Gusht, 2020

Prekëse në Bejrut/ Babai bën gjithçka që të mbrojë fëmijën gjatë shpërthimit

Kamerat e sigurisë brenda një apartamenti privat në Bejrut, kanë filmuar momentin kur një baba i pushtuar nga paniku bën gjithçka që ta mbrojë djalin nga...

Mbi 50 viktima dhe 2000 të plagosur nga shpërthimet në Bejrut/ Libani shpall ditë zie
Bota 21:51 - 4 Gusht, 2020

Mbi 50 viktima dhe 2000 të plagosur nga shpërthimet në Bejrut/ Libani shpall ditë zie

Bejruti dhe gjithë Libani po përjetojnë një situatë kaosi pas shpërthimeve apokaliptike në fabrikën e fishekzjarreve këtë të martë, shpërthime të cilat deri më tani i...