Connect with Us

All posts tagged "be"

Bota 16:00 - 3 Shtator, 2015

Human Rights Watch dënon “indiferencën” e BE-së

Pamjet e një fëmije të vdekur, trupi i të cilit është gjetur të mërkurën në brigjet e detit të Turqisë, janë botuar nga shumë gazeta anembanë....

Bota 15:25 - 1 Shtator, 2015

Merkel: Refugjatët duhet të shpërndahen në BE

Kancerlarja gjermane, Angela Merkel, ka thënë se refugjatët duhet të shpërndahen në Bashkimin Evropian sipas aftësive të shteteve anëtare për t’i pranuar ata. “Për ata refugjatë...

Bota 17:40 - 31 Gusht, 2015

Vendet e BE-së të alarmuar nga kriza e imigrantëve

Ministritë e Brendshme të Britanisë, Francës dhe Gjermanisë kanë bërë thirrje për masa urgjente për të përballuar sfidën e mijëra imigrantëve që po vërshojnë në Evropë,...

Aktualitet 18:53 - 30 Gusht, 2015

Berisha: Edi Rama apo piktori deshtak, per te mbuluar deshtimet e tij i jep mend Europes!

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka akuzuar kreun e qeverise Rama, se kerkon te mbuloje deshtimet e tij me akuza ndaj Europes. Berisha shkruan, “Edi Rama, piktori deshtak...

Bota 17:45 - 29 Gusht, 2015

BE: Ministrat diskutojnë për sigurinë e trenave

Ministrat e brendshëm dhe të transportit të nëntë vendeve anëtare të Bashkimit Evropian takohen sot në Paris për të shqyrtuar ndryshime eventuale në sigurinë nëpër trena....

Opinione 10:51 - 28 Gusht, 2015

Kur Rama kërcënon Europën si intelektual i pavarur

Nga Andi BUSHATI Intervista e kryeministrit nga Vjena për gazeten prestigjoze “Der Standard” të lë një shije të çuditshme. Edi Rama ka folur si një intelektual...

Politikë 15:36 - 27 Gusht, 2015

Emigrantët, Rama: Nuk jemi magjistarë, na duhet më shumë ndihmë nga BE

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë për gazetën austriake “Der Standard”, është pyetur për valën e shtetasve shqiptarë që kërkojnë azil në Gjermani dhe si mund...

Aktualitet 14:02 - 27 Gusht, 2015

Rama perjashtohet nga ndeshja miqesore BE-Ballkan/ Nuk pranon te jete portier

Kryeministri Rama i ka qëndruar besnik pasionit të tij të vjetër, basketbollit dhe nuk e ndërron atë me asnjë tjetër. Këtë e ka thënë vetë kryeministri...

Aktualitet 22:54 - 26 Gusht, 2015

Marrëdhënia BE- Ballkan është një dështim dyfish

BE nuk ka një strategji të vërtetë ndaj Ballkanit Perëndimor, i thotë profesor Ulf Brunnbauer DW në prag të Konferencës së Ballkanit Perëndimor në Vjenë. DW:...

Politikë 15:50 - 26 Gusht, 2015

Sonte në mbrëmje Ballkani ndeshet në futboll me BE-në

Përpara Samitit  të Ballkanit Perëndimor i cili do të mbahet të enjten më 27 gusht në Vjenë, ku zyrtarët e lartë të BE-së dhe të Ballkanit...