Connect with Us

All posts tagged "be"

Bota 10:18 - 22 Gusht, 2019

DW: Boris Johnson “çështja e vogël” me Brexitin

Në Berlin kryeministri britanik, Boris Johnson refuzohet. Kancelarja Merkel nuk do të ringeociojë Brexit-in. Ai këtë me sa duket e di, e përdor një fjali të...

Bota 15:34 - 21 Gusht, 2019

“Britania shteti më i mirë në botë”/ Boris Johnson i jep mesazhin patriotik Europës

Gjatë takimit me Merkel, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar, Boris Johnson ka paraqitur pranë kancelares gjermane kërkesën për të negociuar largimin nga BE. Kryeministri po qëndron...

Lajm i Rekomanduar 13:13 - 20 Gusht, 2019

“Përplasje të përgjakshme”/ Ngjela paralajmëron Metën: Ja çfarë do të ndodhë në shtator

Avokati i njohur Spartak Ngjela vijon të hedhë akuza të forta në drejtim të klasës aktuale politike në vend. Në një postim në rrjetet sociale, Ngjela...

Blog 12:55 - 20 Gusht, 2019

Boris Johnson po merr peng qytetarët e BE-së?

Pak muaj para Brexit mbeten të pasqaruara disa çështje me rëndësi: Çfarë do të ndodhë me qytetarët e BE-së në Britaninë e Madhe? Do të ketë...

Bota 21:34 - 13 Gusht, 2019

Video-Tragjedi me zjarret në Greqi/ Shkrumbon disa zona, 8 persona rëndë

Një zjarr i madh ka përfshirë ishullin Evia, afër Athinës, duke lënë të plagosur rëndë tetë persona. Zjarri ka rënë në një pyll të dendur me pisha,...

Politikë 13:59 - 12 Gusht, 2019

“Euronews”: Vendet skeptike zbehin ëndrrën e Shqipërisë për në BE

“Ëndrrat për të hyrë në Bashkimin Evropian mund të zbehen për Shqipërinë pasi vende si Franca dhe Hollanda qëndronë ftohtë kur vjen puna tek zgjerimi i...

Politikë 14:12 - 8 Gusht, 2019

Vonesat e BE me negociatat e anëtarësimit, po rrisin frustrimin në Ballkan

Burimi: Nga Lana Guggenheim “Southeusummit”  Në shkurt të këtij viti, në kuadër të Marrëveshjes së Prespës, ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë, e ndryshoi zyrtarisht emrin e saj...

Politikë 14:59 - 31 Korrik, 2019

Çfarë duhet të bëjë Rama që të lumturohet Meta?!

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dhënë një tjetër mesazh të fortë për kryeministrin Edi Rama dhe gjithë politikanët e tjerë në pushtet. Në një mesazh...

Politikë 10:20 - 31 Korrik, 2019

“Ju do të jeni ambasadorët e Shqipërisë në BE”/ Soreca mesazh të qartë të rinjve

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca ishte i pranishëm sot në një takim me studentë shqiptarë që janë pjesë e programit Erasmus +, një nga projektet e...

Politikë 09:29 - 31 Korrik, 2019

“Fajin e kishte Zysha, se ishte e keqe dhe e padrejtë”/ Meta tjetër mesazh Ramës

Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar sërish sot një mesazh kreut të qeverisë, Edi Rama, që të mos humbasë kohë për të gjejnë një zgjidhje për...