Connect with Us

All posts tagged "baza ushtarake"

Bota 17:06 - 16 Shkurt, 2020

Sulmohen me tre raketa bazat ushtarake afër Ambasadës Amerikane

Baza ushtarake amerikane në Baghdad të Irakut është sulmuar me 3 raketa. Sipas mediave ndërkombëtare, nuk ka asnjë të lënduar nga baza që ndodhet afër me...

Aktualitet 18:11 - 11 Prill, 2019

Tenton të futet në bazën ushtarake/ Qëllohet me armë zjarri

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në bazën ushtarake të Maqedonisë së Veriut. Një person ka tentuar të hyjë në bazën kryesore ushtarake, ndërkohë ushtarët për...

Aktualitet 21:58 - 1 Prill, 2019

Gazeta amerikane/ Shqipëria mban të fshehur një bazë ushtarake, kërkojnë ta blejnë të huajt

Gazeta amerikane  “NDTV” i ka kushtuar një artikull bazës ajrore të fshehur në Gjader. Sipas artikullit helikopterë të kohës së komunizmit qëndrojnë në këtë vend. Artikulli...

Rama-takim-me-studentet-tek-konviktet-e-Mjekesise-
Aktualitet 09:25 - 5 Shkurt, 2019

Qytetarët “kryqëzojnë” Ramën/ Skamja dhe politikanët po na çmendin

Kryeministri Rama e ka nisur ditën sot, duke përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, më një kronikë kushtuar bazës ushtarake të Kuçovës. “MIRËMËNGJES dhe me këtë...

Aktualitet 12:15 - 24 Janar, 2019

Foto-Aktivizimi i Bazës së Kuçovës/ Avionët e NATO-s në qiellin e Tiranës

Avionët e NATO-s kanë vizituar sot qiellin e Tiranës, në shenjë nderimi dhe mbështetjeje për përmbushjen e misionit të Shqipërisë në Aleancë. Shfaqja në ajër ka...