Connect with Us

All posts tagged "batuta"

Politikë 11:48 - 2 Qershor, 2020

Rama batuta me gazetarët/ Nuk bëjmë dot pa njëri-tjetrin

Kryeministri Edi Rama inauguroi sot spitalin Covid 3, struktura e re spitalore për përballimin e situatës nëse do të ketë një tjetër valë të koronavirusit. Një...

Politikë 12:07 - 7 Maj, 2020

Rama prezanton kryetaren e Komitetit Teknik mes batutave/ “E donin burrë”

Kryeministri Edi Rama mes batutave ka prezantuar sot anëtarët e Komitetit Teknik. Teksa i dha fjalën zv.ministres Mira Rakcolli, Rama tha se e kanë çmendur duke...

Sociale 22:52 - 16 Prill, 2020

Rama e komplimenton për pamjen/ Mjeku: Po të bëj botoks…

Kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri i Shëndetësisë Leonard Solis kanë shkëmbyer batuta në emisionin “Opinion”. Rama e ka komplimentuar për pamjen mjekun Solis, ndërsa ky i...

Politikë 11:44 - 7 Mars, 2020

“E di si ngjan ti pa gruan …”?/ Rama batuta me familjen e prekur nga tërmeti 

Paraditen e sotme, kryeministri Edi Rama ka vizituar një familje në Maminas, e cila është akomoduar në një banesë me qera, pasi shtëpia e tyre u...

Politikë 19:25 - 28 Shkurt, 2020

“Rrofsh moj grua që s’u kurseve”/ Rama merr me të mirë Lindën, pas kritikës

Pas kritikave publike të bashkëshortes së tij Lindës, kryeministri Edi Rama u mundua që ta marrë situatën me sportivitet dhe ta kalojë me batuta. Ai deklaroi...

Lajme 14:26 - 27 Shkurt, 2020

Video-“Do të të vras”/ Roza Lati i hidhet në prehër Laert Vasilit, Rita shuan “sherrin”

Roza Lati dhe e ëma e saj Rita, kanë qënë të ftuara në emisionin e ‘Soiree’ mbrëmjen e djeshme ku nuk kanë munguar batutat. Roza është...

Kosova & Rajoni 11:17 - 26 Janar, 2020

Video – “Nuk ma ka dhënë”/ Batuta e Berlusconit për kandidaten e tij në fushatë

Një video e ish-Kryeministri italian, Silvio Berlusconi është bërë virale në rrjetet sociale, për shkak të batutave. Teksa ka qenë duke prezantuar kandidaten e tij në Calabria,...

Politikë 16:45 - 13 Janar, 2020

Duma nuk i kursehet Ramës/ “Xhongler që bën batuta”

Ish deputetja e PD-së, Grida Duma, e ftuar në Syri Tv, teksa ka folur për situatën politike, tha se opozita i ka të gjithë ingridientët e...

Aktualitet 23:24 - 1 Korrik, 2019

Foto-Revoltë dhe dashuri/ Çfarë kanë shkruar shqiptarët në fletët e votimeve

Zgjedhjet e 30 qershorit duket se do të mbahen mend gjatë. Kjo jo vetëm për shkak të mënyrës se si ato u zhvilluan, por dhe për...

Kryeministri Rama gjate takimit te perjavshem te Bashkeqeverisejs, ne Kryeministri me qytetaret
Aktualitet 10:32 - 16 Janar, 2019

“Do të thonë se je i FRESH-it”/ Rama nuk kursen batutat

Kryeministri Rama ka zhvilluar sot takimin e përjavshëm në Kryeministri për ‘Bashkëqeverisjen me qytetarët’. Kreu i qeverisë Edi Rama gjatë fjalës së tij u bëri thirrje...

Aktualitet 16:33 - 7 Janar, 2019

Rama tallet me gjatësinë e deputetit/ Derë për Braçen

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë inspektuar nga afër Qendrën  Shëndetësore Nr.10 në Tiranë, që është një prej treqind qendrave moderne shëndetësore...

Aktualitet 14:24 - 31 Dhjetor, 2018

Batuta e Kryeministrit/ “I merrni të keqen Erion Braçes”

Të shumta kanë qenë pyetjet e gazetarëve të pranishëm drejtuar kryeministrit Edi Rama në konferencën e fundvitit, ku ky i fundit ka rreshtuar sukseset e qeverisë...

Aktualitet 00:33 - 31 Dhjetor, 2018

Me kёto batuta qeshin vetёm inteligjentёt/ Po ju a u shkritё gazit?

Mё tej ju sjellim disa batuta tё famshme qё personat inteligjen ata pёrdorin mes tyre. Nёse arrini tё qeshni mund tё konsideroheni gjeni. Sa pёr t’u...

Aktualitet 20:54 - 10 Maj, 2018

Rama vlerëson infermierët/ “Shuplakë” të fortë politikanëve

Kryeministri Edi Rama, ka marrë pjesë në Kongresin e Parë Infermierëve të Shqipërisë, prej nga ku ka vlerësuar punën e infermierëve në përgjithësi dhe infermiereve femra...

Aktualitet 21:09 - 25 Shkurt, 2018

Batuta e Juncker në fund të konferencës që shkaktoi shumë të qeshura

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean Claude Juncker, ka nisur një tur vizitash në vendet e Ballkanit Perëndimor, ndërsa sot në mbrëmje mbërriti në Tiranë. Në konferencën...

Politikë 15:53 - 24 Shkurt, 2018

Video-“Sa miza e grenxa duroj unë”/ Kujt i drejtohet kryeministri Rama?

Kabineti i kryeministrit Rama këtë fundjavë është zhvendosur në Berat, ku pasditen e djeshme ka zhvilluar dhe mbledhjen e radhës të qeverisë, ndërsa sot, Rama e...

Politikë 20:22 - 20 Shkurt, 2018

Batutat në Parlament/ Rama “modest”: Jam në nivelin e parlamentit britanik

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i ftuar në studion e emisionit “Provokacija” të Mastafa Nanos, ka komentuar zhvillimet brenda Parlamentit britanik dhe atij shqiptar, ku dy...

Aktualitet 11:32 - 15 Shkurt, 2018

Batuta e Ramës për Berishën/ Erdhi rektori

Siç ndodh në pothuajse çdo seancë plenare, kryeministri Rama sërish nuk i ka kursyer batutat edhe në seancën e sotme. Ndërkohë që kryeministri Rama po ju...

Aktualitet 20:05 - 24 Korrik, 2017

Rama-Berisha shkëmbejnë batuta në ceremoninë e inagurimit të Ilir Metës si President

Teksa pritet që të fillojë ceremonia e betimit të Ilir Metës në Presidencë, në ambientet jashtë saj janë mbledhur pothuajse të gjithë të ftuarit. Kryeministri Edi...

Aktualitet 15:55 - 19 Korrik, 2017

Nga Astrit PATOZI/Autori i batutës nuk pranon të identifikohet

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, i cili është njëkohësisht drejtues i Lëvizjes për Ringritjen e Partisë Demokratike ka dhënë detaje të tjera rreth batutës...

Aktualitet 18:25 - 18 Korrik, 2017

Foto-Nga Astrit Patozi/Pse nuk e tregoj autorin e batutës

Ish nënkryetari i Partisë Demokratike, Astrit Patozi, i cili është edhe drejtues i Lëvizjes për Ringritjen e PD ka publikuar edhe njëherë batutën, “Partia Demokratike e...

Aktualitet 19:56 - 26 Maj, 2017

Rama batuta me gratë në Fier/Kujtoja se i kisha parë të gjitha, por …!

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar pasditen e sotme një takim me gratë socialiste të qytetit të Fierit. Në fjalën e tij, Rama nuk kurseu dhe lëvdatat...

Aktualitet 13:32 - 20 Maj, 2017

Ti i dhe dorën Bashës!/Rama i kthehet fermerit: Pse, ça ka?! Lum kush jep

Kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një takim me fermerët në Proger të Devollit, ku nuk munguan dhe batutat me ta. Një nga të pranishmit, duke folur...