Connect with Us

All posts tagged "baton haxhiu"

Politikë 21:47 - 14 Maj, 2020

Ma gjeni një dallim mes Enver Hoxhës, Berishës dhe Ramës?/ Nuk përmbahet Baton Haxhiu

Analisti Baton Haxhiu në një lidhje me emisionin “Open” ku po flitet për Tearin Kombëtar, ka hedhur akuza ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj, ndërsa tha se e...

Politikë 13:08 - 3 Maj, 2020

“Kalon si pasha në Morinë dhe nuk karantinohet/ Berisha: Baton Sanishiqi sjell postën e padronit

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, i cili thotë se gazetari Baton Haxhiu sapo ka hyrë në Shqipëri në piken kufitare në...

Opinione 10:37 - 29 Prill, 2020

Gjakprishuri Baton Haxhia duhet të shpallet “non grata” në Kosovë e Shqipëri/ Ideja për të falur krimet serbe të luftës çmenduri

Nga Rigels Seliman *Pandemia e koronavirusit duket se ka lënë me pasoja mendore gjakprishurin Baton Haxhiu. Besojeni apo jo, por kjo është e verteta. Kështu që,...

Lajme 23:39 - 17 Mars, 2020

Baton Haxhiu-Eni Vasilit: “Mund të mos e marrësh rrogën muajin tjetër”

Analisti Baton Haxhiu paralajmëroi një krizë të mundshme ekonomike për shkak të betejës me koronavirusin. Në një lidhje direkte me emisionin “Open”, Haxhiu i tha moderatores...

Politikë 16:56 - 16 Mars, 2020

Kush po e sulmon Blendi Fevziun/ Beso i Tajvanit, Batoni apo Haxhiu i tatimeve?!

Një portal dhe një gazetë, hyri në treg para disa muajsh dhe po tenton të jetë pjesë e tregut mediatik shqiptar. Ndërkohë që shtypi i shkruar...

Politikë 22:09 - 27 Shkurt, 2020

Meta i vendosur të mos lëshojë karrigen/ Zbulon emrin e “zëvendësuesit” që ka gati mazhoranca

Presidenti Ilir Meta deklaroi se nuk do ta japë dorëheqjen pavarësisht përpjekjeve të mazhorancës për ta shkarkuar. Meta tha në emisionin “Opinion” se nuk do lejojë...

Kosova & Rajoni 19:46 - 13 Janar, 2020

Takimi me Thaçin/ Vetëvendosje “i përvishet” Baton Haxhiut: Je i gatshëm për gënjeshtra

Lëvizja Vetëvendosje, në Kosovë, ka sulmuar analistin Baton Haxhiu, të cilin e quan gënjeshtar, pas deklaratave të këtij të fundit se, Albin Kurti ka pasur dy...

Politikë 22:28 - 9 Nentor, 2019

Mesila Doda “thumbon” Baton Haxhiun/ “Të shkojë të mësojë ndonjë valle nga Beogradi”

Ish-deputetja e PDIU Mesila Doda, në një intervistë për emisionin “Mos i fol Shoferit” , ka thumbuar me tone ironike analistin Baton Haxhiu. Autorja e programit,...

Politikë 21:35 - 1 Nentor, 2019

Baton Haxhiu i përgjigjet  Berishës/ Nuk jam spiun, rrjedh nga trung familjar patriotik

Në emisionin,”Zonë e Lirë, nje jave me pare”ish kryeministri Sali Berisha sulmoi analistin kosovar Baton Haxhiun për të cilin tha se “ishte agjent i serbisë dhe...

Politikë 22:36 - 28 Tetor, 2019

Oligarkët ndezin sherrin midis Baton Haxhiut dhe Andi Bushatit

Analisti kosova, Baton Haxhiu, nëpërmjet një lidhjeje me Skype me emisionin “Open” të mbrëmjes së sotme, ka ndezur sherr dhe me analistin Andi Bushati. Kjo ka...

Kosova & Rajoni 18:57 - 7 Tetor, 2019

Baton Haxhiu “këshillë” Albin Kurtit/ “Kërkoi falje Edi Ramës!”

Analisti Baton Haxhiu, i ftuar në “Top Talk”, ditën e sotme, ka folur për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të mbajtura në Kosovë, ndërsa nuk i ka...

Politikë 22:56 - 30 Shtator, 2019

“Mos më trego mua si të sillem në studio”/ Plas mes Baton Haxhiut dhe Rudina Hajdarit

Debati që po zhvillohet në studion e “Open” për shkarkimin e presidentit Meta, është shoqëruar me përplasje të forta mes të ftuarve. Në bisedë e sipër...

Politikë 21:56 - 30 Shtator, 2019

“Je shumë i zgjuar për të bërë pyetjet naive”/ Degjeneron debati mes Baton Haxhiut dhe Andi Bushatit

Është shoqëruar me debate të forta diskutimi për shkarkimin e presidentit Ilir Meta në studion e emisionit “Open”, në Top Channel. Analisti Andi Bushati u shpreh...

Politikë 10:38 - 25 Gusht, 2019

Pazaret me kufinjtë/ Tritan Shehu, “shuplakë” Baton Haxhiut?

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu ka komentuar  idenë e korrigjimit të Kufijve mes Serbisë dhe Kosovës. Sipas Shehut, pas jo-së të përsëritur të kancerlares gjermane...

Lajm i Rekomanduar 17:18 - 24 Gusht, 2019

Ish agjenti i SHIK-ut plas bombën/ Presidenti dhe këshilltari i Ramës, pjesë e trafikut të drogës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dhe këshilltari Edi Ramës, gazetari Baton Haxhiu janë përfshirë në një sërë aferash kriminale. Duke filluar që nga tenderat deri në...

Politikë 11:23 - 13 Gusht, 2019

Ku janë struktur kundërshtarët e Ramës në PS?

Para disa kohësh gazetari Baton Haxhiu,  i cili  shërben si këshilltar pranë Kryeministrit Edi Rama shpalli një listë, që sipas tij ishin kundërshtarë të kryeministrit. Tek...

Politikë 10:43 - 26 Korrik, 2019

Roli i Baton Haxhiut në politikë/ Berisha “i çjerr maskën” gazetarit

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka postuar në faqen e tij në rrjetet sociale një intervistë të dhënë për gazetën Bota Sot. Në intervistë Berisha ka folur lidhur...

Aktualitet 18:17 - 23 Korrik, 2019

Ditmir Bushati bie “dëshmor”/ PS-ja nën kthetrat e Baton Haxhiut

Ish ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, ka humbur dhe postin e vetëm politik që mbante në PS. Kreu socialist dhe kryeministri i vendit Edi Rama njoftoi...

Aktualitet 23:18 - 27 Qershor, 2019

Deklarata e fortë e Andi Bejtes/ “Baton Haxhiu duhet shpallur nongrata”

Gazetari Andi Bejtja, i qenë prezent në studion e emisionit “Opinion”, në debat e sipër me gazetarin Baton Haxhiu, ka deklaruar se ky i fundit duhet...

Opinione 17:44 - 27 Qershor, 2019

Nga Armand Shkullaku/ 30 qershori, karikatura e fundit e demokracisë rilindase

Karikatura e zgjedhjeve lokale, të cilës Rilindja po përpiqet t’i japë dorën e fundit, shërbeu ndër të tjera për të na treguar edhe njëherë se shumë...

Aktualitet 10:02 - 8 Maj, 2019

“I neveritshëm, mashtrues, gënjeshtar”/ Del video e plotë e sherrit mes Mesila Dodës dhe Baton Haxhiut

Mbrëmjen e djeshme, ish-deputetja Mesila Doda është përfshirë në një debat mjaft të ashpër me gazetarin Baton Haxhiu. Gjatë emisionit “Opinion” në Tv Klan, ku diskutohej...

Aktualitet 10:14 - 3 Maj, 2019

Ish-ministri zbulon fitimtarët dhe humbësit e Berlinit/ Shigjeton “pleshtat” e politikës 

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka komentuar Samitin e mbajtur pak ditë më parë në Berlin. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 13:47 - 24 Prill, 2019

Rama ka nevojë gjithmonë për një “Koço”

Kryeministri ynë gjithmonë ka pasur nevojë për një ledhatar, një “Koço”, që ta përkëdhelte, t’i tregonte rrugën, t’i mësonte kush janë të mirë e të këqinj,...