Connect with Us

All posts tagged "baste"

Lajme 11:40 - 10 Shkurt, 2020

Skandali-Lojrat e fatit vazhdojnë të jenë masive/ Shteti humbet miliona dollarë

Me një operacion Forca e Ligjit dhe më pas me një goditje ligjore, qeveria e Edi Ramës vendosi mbylljen e plotë të lojrave të fatit më...

Kronika 13:16 - 22 Janar, 2020

Baste nga telefoni/ Arrestohet pronari i lokalit në Korçë

Policia e Korçës ka arrestuar pronarin e një lokali i cili vijonte ende të ushtronte aktivitetin e kundraligjshëm të lojërave të fatit. Specialistët për Hetimin e...

Aktualitet 09:44 - 25 Shkurt, 2019

Nuk mbylli lojërat e fatit/ E pëson keq 40-vjeçari

Një 40-vjeçar nga Lushnja është proceduar penalisht pasi nuk i është bindur urdhërit për mbyllljen e aktivitetit të lojërave të fatit. Në pranga ka përfunduar J.K.,...

Aktualitet 10:15 - 30 Janar, 2019

Nuk mbyllën lojërat e fatit/ Proçedohen penalisht gjashtë persona

Gjashtë persina janë proceduar penalisht për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara”, ndërsa janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 laptopë. Shërbimet e Policisë...

mbyllen lojerat e fatit
Aktualitet 16:12 - 26 Janar, 2019

Mbyllja e kumarit/ Çfarë ka ndodhur me kompanitë e basteve

Vitin e kaluar u mor vendimi për mbylljen e llotove dhe kazinove. Viti 2019 nisi pa bixhoz, por çfarë ka ndodhur me kompanitë e basteve sportive?...

Aktualitet 11:12 - 12 Janar, 2019

Nuk mbyllën lojërat e fatit/ Procedohen penalisht dy persona

Dy shtetas, konkretisht një në Tiranë dhe në Klos, janë proceduar penalisht për veprën penale “Organizimi i lotarive të palejuara”. Policia bën të ditur se janë...

Aktualitet 21:57 - 24 Tetor, 2018

Mbyllja e lojërave të fatit/ Artan Hoxha tregon se nga çfarë duhet të frikësohemi

Gazetari Artan Hoxha është shprehur se ndalimi i lojërave të fatit do të ketë efekt të mirë social. Në një intervistë në emisionin “Repolitix”  në Report...

Aktualitet 15:20 - 21 Tetor, 2018

Mbretëresha e Anglisë kundër Edi Ramës

Ditët e fundit deklarata e Kryeministrit Edi Rama që llotot dhe kazinotë elektronike do të mbyllen me datë 31 dhjetor, u bë menjëherë e diskutuar në...

olsi rama vellai i kryeministrit edi rama
Aktualitet 16:48 - 19 Tetor, 2018

Lufta kundër bixhozit/ Qytetari zbulon se si Rama favorizoi vëllanë e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar denoncimin e një qytetari në rrjetet sociale. Në mesazhin e qytetarit digjital shkruhet se kryeministri Edi Rama ka favorizuar vëllanë e...

Aktualitet 21:18 - 16 Tetor, 2018

Lufta ndaj bixhozit/ Rama tregon të vetmin vend, ku do lejohen

Kryeministri Edi Rama ka thënë se në datën 1 janar të vitit nuk do ketë më baste dhe kazino elektorine në asnjë vend. Gjatë një interviste...

Aktualitet 22:38 - 15 Tetor, 2018

Lufta ndaj bixhozit/ Zbulohet SMS-ja që i çoi Rama deputetëve

Gazetari Muhamet Veliu ka treguar se kryeministri Edi Rama u ka nisur një SMS deputetëve të tij sot. Gjatë një interviste në emisionin “Real Story” në...

Aktualitet 16:16 - 10 Tetor, 2018

Kisha pro mbylljes së kazinove dhe basteve

Përgjegjësi i Zyrës së Katekizmit në Tiranë, Miron Çako, ka përshëndetur vendimin e qeverisë për mbylljen e basteve, kazinove dhe lojrave të fatit, që nga 1...

Aktualitet 11:14 - 4 Korrik, 2018

Bixhozxhinjtë e drejtësisë/ Gjyqtari i skedinave dhe prokurori i basteve

Procesi i Vettingut edhe pse diku-diku gjysmak apo dhe i njëanshëm, nuk ka mundur të fsheh të vërtetën e hidhur që ka “pushtuar” sistemin e drejtësisë....

Aktualitet 17:12 - 5 Korrik, 2017

Video-Skandaloze në Pogradec/Burri tenton të vetëvritet, qytetarët vënë bast: 50 euro që s’hidhet

Një ngjarje e rëndë është parandaluar ditën e sotme në Pogradec, ku një burrë ka kërcënuar se do të hidhej nga kati i gjashtë i pallatit...

Aktualitet 15:35 - 13 Qershor, 2014

I merrte pensionin të ëmës për baste dhe e rrihte

Policia e Shkodrës arrestoi një 31 vjeçar i cili kishte rrahur nënën e tij. I arrestuari është shtetasi Matjan Thaçaj i cili ushtronte dhunë ndaj të...