Connect with Us

All posts tagged "bashkim balili"

Aktualitet 22:36 - 9 Janar, 2018

Cilët politikanë kanë qenë tek “Santa Quaranta”?/ Flet Bashkim Balili

Biznesmeni Bashkim Balili, vëllai i të shumëkërkuarit Kelmend Balili (Eskobari i Ballkanit) i ftuar në emisionin “Studio e hapur” të gazetares Eni Vasili, ka folur lidhur...

Aktualitet 22:11 - 9 Janar, 2018

Udhëtimi politik i Balilajve nga PD tek LSI dhe PS

Bashkim Balili, vëllai i Kelmend Balilit, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24, është shprehur se nuk ka financuar asnjëherë një forcë politike, por...

Aktualitet 21:42 - 9 Janar, 2018

Gazetari investigativ: Konflikti Prokurori-Polici la të lirë Kelmend Balilin

Gazetari investigativ Artan Hoxha, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24, teksa ka folur për çështjen Balili, është shprehur se Policia dhe Prokuroria kanë pasur...

Aktualitet 21:30 - 9 Janar, 2018

Ku ndodhet Kelmend Balili?

Vëllai i “Eskobarit të Ballakanit”, Bashkim Balili, i ftuar në emisionin “Studio e Hapur” në News24, është shprehur se prej muajsh nuk ka komunikuar vëllain e...

Aktualitet 21:51 - 26 Dhjetor, 2017

Ku fshihet Kelment Balili?/ Vëllai i “Eskobarit të Ballkanit” flet për telefonatën e fundit

“Tre muaj më parë kam komunikuar në telefon, madje më ka marrë në telefon. Nuk e di se ku se ku ndodhet. E kam pyetur dhe...

Aktualitet 21:28 - 26 Dhjetor, 2017

Si u bë “Santa Quaranta” pronë e Balilajve

Është marrë nëpërmjet ankandit, është rikonstruktuar duke marrë kredi bankare dhe më pas ‘Santa Quaranta’ është kthyer në Resortin më të lakmueshëm nga biznesmenët dhe politikanët…...

Aktualitet 20:52 - 26 Dhjetor, 2017

Vëllai i Kelment Balilit tregon kush është pronari i vërtetë i “Santa Quaranta-s”

Vëllai i Kelment Balilit, i njohur si “Eskobari i Ballkanit”, biznesmeni Bashkim Balili, i ftuar në studion e lajmeve në Ora News, teksa ka shpieguar se...