Connect with Us

All posts tagged "bashkia"

Politikë 17:06 - 6 Korrik, 2020

Xhelal Mziu jep dorëheqjen nga kreu i PD në Kamëz/Debate në mbledhjen e kryesisë

Në këto momente po zhvillohet mbledhja e kryesisë të Partisë Demokratike në Kamëz. Burime për CNA.al, bëjnë më dije se Xhelal Mziu, kryetar i kësaj dege...

Foto-Pas katër muajsh ndërprerje/ Rikthehet transporti publik në Tiranë
Sociale 08:49 - 6 Korrik, 2020

Foto-Pas katër muajsh ndërprerje/ Rikthehet transporti publik në Tiranë

Pas katër muajsh ndërprerje për shkak të situatës së krijuar nga pandemia e Covid-19, këtë të hënë ka rinisur transporti publik urban në Tiranë. Pas më...

Kronika 11:46 - 1 Korrik, 2020

Aksident në aksin Lezhë-Milot/ Kamionçina e bashkisë përmbyset në mes të rrugës

Një aksident rugor ka ndodhur paraditen e sotme në aksin Lezhë-Milot në afërsi të fshatit Gajush. Në aksident janë përfshirë një kamionçinë e sipërmarrjes së gjelbërimit...

Sociale 09:56 - 29 Qershor, 2020

Protestë para Bashkisë së Durrësit/ Qytetarët: Nuk jemi përfshirë në listën e granteve për rindërtim

Dhjetëra qytetarë të Durrësit kanë dalë sot në një protestë para Bashkisë, pasi pretendojnë se janë lënë jashtë listave të përfituesve nga grantet e Rindërtimit për...

Sociale 10:22 - 26 Qershor, 2020

Banorët e Vorës kundër planit për prishjen e banesave/ Protestojnë para bashkisë

Në kuadër të planit të rindërtimit bashkia Vorë ka marrë vendimin për të shembur 12 pallate dhe rreth 70 objekte, të cilat janë dëmtuar nga tërmeti...

Rëndohet bilanci në RMV/ Katër viktima dhe 118 raste të reja infeksioni në 24 orë
Shëndeti 09:19 - 13 Qershor, 2020

Covid-19 “futet” edhe në Bashkinë e Durrësit/ Infektohet një punonjës

Në 24 orët e fundit tre raste të reja të prekur nga Covid-19 janë konfirmuar në Durrës. Kështu mësohet se dy nga rastet e reja janë...

Kronika 09:13 - 23 Maj, 2020

Ngjarja tragjike në Berat/ Arrestohen përgjegjësi dhe elektriçisti i Bashkisë

Një ngjarje tragjike ndodhi një ditë më parë në Berat, ku një fëmijë vetëm 4-vjeç humbi jetën nga kontakti me rrymën elektrike, duke luajtur në lulishten...

Politikë 13:04 - 21 Maj, 2020

Zv/ministrat në Këshillin Bashkiak duhet të largohen/ Preket parimi i autonomisë vendore

Kushtetuta në nenin 108 flet për vetëqeverisjen vendore. Ne sot në Këshillin Bashkiak të Tiranës kemi gati gjysmën e anëtarëve që ushtrojnë paralelisht detyrën si zëvendesministra...

Politikë 17:44 - 19 Maj, 2020

“Shembja e Teatrit ishte rast urgjent”/ Mazniku: E prishëm se s’donim të zinte brenda protestuesit

Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku, tregoi se përse Bashkia e Tiranës nxitoi me veprimin për shembjen e  =Teatrit Kombëtar. Mazniku tha se bashkia veproi...

Politikë 08:40 - 18 Maj, 2020

Shembja e Teatrit/ Aktivistja akuza këshilltarëve bashkiakë: Do t’i pështyj në emër të atyre që derdhen lot

Aktivistja Dejona Mihali ndërsa reagon në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar, hedh akuza në drejtim të anëtarëve të Këhsillit Bashkiak të Tiranës. Në një postim...

Politikë 13:30 - 15 Maj, 2020

Këshilltari bashkiak tregon si mund të mbrohet Teatri/ Rruga për të penguar shembjen

Anëtari i Bindjes Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Fabian Topollaj ka treguar sot rrugën që mund të ndiqet për të penguar shembjen e Teatrit Kombëtar....

Politikë 12:41 - 15 Maj, 2020

Meta akuza të forta Bashkisë/ Kjo është veprimtari e mirëstrukturuar kriminale

Presidenti Ilir Meta ka reaguar me tone të forta në lidhje me vendimin e Këshillit Bashkiak të Tiranës për të shembur Teatrin Kombëtar. Në një prononcim...

Lajme 12:34 - 15 Maj, 2020

“Le të na tërheqin zvarrë, le të na vrasin…”/ Deklarata e fortë e Budinës: Ne do të rezistojmë

Regjisori i njohur, Edmond Budina ka paralajmëruar se Aleanca për Mbrojtjen e teatrit nuk do të tërhiqet në betejen e saj, në mbrojtje të godinës dhe...

Politikë 10:55 - 15 Maj, 2020

Europa Nostra kundër Bashkisë së Tiranës/ Shembja e Teatrit, e paligjshme

Organizata Europa Nostra, e cila më 24 mars 2020 e ka shpallur Teatrin Kombëtar një nga shtatë objektet më të rrezikuara të trashëgimisë europiane, ka reaguar...

Politikë 15:55 - 14 Maj, 2020

Zbulohen emrat/ Kush janë firmëtarët për shembjen e Teatrit Kombëtar

Nesër në orën 12:00 do të mblidhet Këshilli Bashkiak i Tiranës, i cili pritet të vendosë në lidhje me shembjen e Teatrit Kombëtar. Bashkia e Tiranës...

Berisha nxjerr zbuluar Ramën/ “Gënjeu se do të rriste pensionet dhe rrogat”
Politikë 11:24 - 14 Maj, 2020

Berisha reagon pas investigimit të CNA.al/ “Kjo është vjedhje, Lal plehu mbush valixhet”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me investigimin e CNA.al, të cilin mund ta lexoni këtu, ku me dokumente treguam se Bashkia e Tiranës ka...

Politikë 09:31 - 14 Maj, 2020

Çështja e Teatrit Kombëtar/ Ish-ministri i Ramës tregon shkeljet ligjore

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me çështjen e Teatrit Kombëtar. Në një postim në rrjetet sociale, ai jep...

Politikë 13:03 - 9 Maj, 2020

Meta tregon “dhëmbët”/ Paralajmëron lëvizjen e radhës

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish në lidhje me vendimin e qeverisë, që i hap rrugën shembjes së Teatrit Kombëtar. Në një postim në rrjetet sociale,...

Politikë 21:21 - 8 Maj, 2020

Basha ngre tonet/ Ky është një akt lufte dhe provokim ndaj BE

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar në lidhje me vendimin e qeverisë për të kaluar truallin e Teatrit Kombëtar në pronësi të Bashkisë së...

Politikë 09:55 - 2 Maj, 2020

U vërtetua edhe një herë se kush është “MJAFT-i nr.2”

Nga Enrik Braho Prej më shumë se 24 orësh, rrjeti ka shpërthyer në reagime ndaj dy gazetareve Bieta Sulo dhe Mira Kazhani, pas publikimit të skandalit...

Politikë 09:05 - 1 Maj, 2020

“Veliaj gënjen gazetarët”/ Anëtari i Këshillit Bashkiak e sfidon publikisht

Anëtari i Bindjes Demokratike në Këshillin Bashkiak të Tiranës, Fabian Topollaj akuzon kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj se nuk ka bërë asnjë rialokim fondesh ne buxhet...

Politikë 16:02 - 30 Prill, 2020

Anëtari i Këshillit Bashkiak denoncon skandalin/ Veliaj duhet të japë dorëheqjen

Anëtari i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Fabian Topollaj, ka komentuar disa raportime, sipas të cilave dy gazetarë marrin rrogë mujore nga Ujësjellësi Tiranë. Në një postim...

Politikë 16:10 - 24 Prill, 2020

Rama, 12 milion dollarë për inceneratorin e Tiranës

Qeveria shqiptare, pas kontratës koncesionare me kompaninë Integreted Energy BV, e cila ka ndryshuar emrin në Hollandë dhe është bërë Geogenix BV, ka filluar të shlyejë...