Connect with Us

All posts tagged "bashkia korce"

Sociale 10:16 - 25 Mars, 2020

Masat ndaj koronavirusit/ Bashkia Korçë vendos rregulla për çdo njësi tregtimi

Bashkia e Korçës ka publikuar në faqen e saj zyrtare rregullat për çdo njësi tregtimi për të parandaluar përhapjen e koronairusit që po rrezikon jetën e...

sotiraq filo kryetar i bashkise korce
Sociale 20:48 - 17 Mars, 2020

COVID-19/ Bashkia e Korçës transport të ushqimeve e ilaçeve për pensionistët e vetmuar

Bashkia e Korçës është e gatshme të ofrojë transportin e ushqimeve apo të ilaçeve për çdo pensionisti të vetmuar i cili sipas urdhërit të qeverisë shqiptare,...

Lajme 15:01 - 16 Shkurt, 2020

Fotot/ Zbulohet prona 500 milionë e Ben Blushit

Gjithçka fillon në vitin 2010. Në atë kohë pati një betejë të fortë politike në Korçë, PD në opozitë në bashki dhe socialistët në pushtet. Një...

Sociale 12:03 - 11 Tetor, 2019

Aksidentet rrugore/ Largohen tregtarët ambulantë në akset nacionale

Bashkia e Korçës së bashku me ARRSH-në kanë ndërmarrë një aksion për largimin e tregtarëve ambulantë, në aksin Korçë-Pogradec. Shkak për këtë aksion janë bërë aksidentet...

Sociale 08:33 - 3 Shtator, 2019

Hapet tregu i shumicës në Korçë/ Zgjidhja që jep Bashkia për fermerët

Bashkia e Korçës ka ofruar një zgjidhje për problemin e fermerëve, të cilët një ditë më parë protestuan në unazën e qytetit, me pretendimin se Bashkia...

Politikë 12:22 - 2 Shtator, 2019

Protesta e tregtarëve dhe fermerëve/ Reagon bashkia Korçë

Nënkryetari i Bashkisë së Korçës ka reaguar pas protestës së sotme të fermerëve dhe tregtarëve, të cilët bllokuan unazën e qytetit dhe hodhën prodhimet e tyre...

Aktualitet 10:48 - 15 Maj, 2019

Kandidat i Bindjes Demokratike për Korçën/ Kush është Leonard Olli

Bindja Demokratike, forca e re politike në vend do të garojë në zgjedhjet lokale të 30 qershorit. Tashmë kjo forcë politike ka zyrtarizuar 26 kandidatët që...

partia demokratike tirane
Aktualitet 10:40 - 6 Maj, 2019

Zgjedhjet vendore/ Zbulohen kandidatët e PD-së për qarkun e Korçës

Prej pothuajse tre muajsh, opozita e bashkuar ka djegur mandatet e deputetëve në shenjë proteste kundër qeverisë. Opozita akuzon mazhorancën se ka ardhur në pushtet me...

Aktualitet 22:42 - 17 Prill, 2019

Sondazhi për Bashkinë e Korçës/ Ja kush e fiton

Sondazhi i “GPF Inspiring Research” për garën e zgjedhjeve vendore të 30 Qershorit, në qytetin e Korçës, sheh si favorit të padiskutueshëm kryebashkiakun aktual Sotiraq Filo, i...

Aktualitet 15:01 - 30 Dhjetor, 2018

Obobo çe gjeti Nikon!/ Ditë me lotë dhe dhimbje në Korçë

Kryeministri Edi Rama në mënyrë të befasishme shkarkoi live në asamble më shumë se gjysmën e qeverisë. Në sallë ra heshtja dhe një hije e zezë...

Aktualitet 19:04 - 23 Tetor, 2018

Zgjedhjet lokale/ Zbulohen emrat e kandidatëve të Bashës për Bashkinë Korçë

Partia Demokratike ka filluar punën për zgjedhjet lokale që do të mbahen vitin e ardhshëm, ndonëse shpesh herë nga eksponentë të saj thuhet se PD nuk...

Aktualitet 20:01 - 29 Shtator, 2018

Video/ Kandidati i Bashës, për Bashkinë Korçë tallet me demokratët

Ditën e sotme në qytetin e Korçës, qytetarë demokratë bashkë me disa anëtarë të Kryesisë së PD-së, të ardhur nga qyteti i Pogradecit dhe i Devollit...

Aktualitet 20:58 - 27 Shtator, 2018

Abuzimi me fondet në Bashkinë e Korçës/ Tre milion euro për zyrat e reja

Dega e Partisë Demokratike e Korçës, ka akuzuar bashkinë e qytetit për abuzime me fondet. Në një deklaratë për mediat, këshilltarja e djathtë, Sorina Koti, është...

Aktualitet 18:42 - 12 Shtator, 2018

LSI në “udhëkryq”/ Humb postin e sekretares në Bashkinë e Korçës

Ndonëse vetëm pak muaj na ndajnë nga zgjedhjet lokale, Lëvizja Socialsite për Integrim vazhdon tkurrjen. Jo më larg se ditën e sotme në Korçë, LSI ka...

Aktualitet 19:08 - 9 Korrik, 2018

Korça të pret dhe ty!/ Bashkoju “Festës së Birrës”

Netë  të zjarrta ku birra derdhet lumë pritet që të shoqërojnë qytetin e Korçës në ditët më të nxehta të gushtit. Bëhet fjalë për eventin më...

Kronika 15:26 - 6 Qershor, 2018

Thirrja për ndihmë e gruas së 27-vjeçarit që ndërroi jetë në paraburgim/ Reagon Bashkia e Korçës

Bashkia e Korçës ka reaguar pas thirrjes për ndihmë që bëri gruaja e 27-vjeçari Enea Ftoj, I cili ndërroi jetë disa ditë më parë në ambjentet...

Kryesore 12:44 - 24 Mars, 2018

LSI-së i ikin të tjerë këshilltarë/ Ja ku do të ndodhë

Rrjedhja e mandateve të këshilltarëve të LSI-së drejt Partisë Socialiste është bërë një rutinë e përditshme thuajse në të gjitha bashkitë e vendit. Përtej përplasjes politike...

Aktualitet 19:19 - 5 Dhjetor, 2017

Ende nuk dini ku ti kaloni festat?/ Vizitoni këtë qytet dhe do të mbeteni pa fjalë

Ende nuk e keni vendosur se ku do ti kaloni këto ditë festive? Ende nuk e keni vendosur se në cilin prej shesheve të Shqipërisë ta...

Aktualitet 20:13 - 15 Nentor, 2017

Rama leje për HEC këshilltarit të Ilir Metës/Fillojnë pazaret me biznesmenët e LSI-së

Ditën e djeshme mediat raportuan për disa biznesmenë të preferuar të kryeministrit Edi Rama, se janë shpërblyer me dhënie leje ndërtimi në Tiranë dhe leje ndërtimi...

Aktualitet 13:53 - 29 Shtator, 2017

Bashkia e Korçës përplaset me tregtarët

200 tregtarë janë flakur në rrugë pasi Markatos së Korçës i ka dalë pronari, i cili ka fituar të drejtën e pronësisë me një vendim të...

Aktualitet 09:34 - 26 Dhjetor, 2016

Gënjeshtra e Bashkisë Korçë me dekoderat digjitalë

Bashkia e Korçës ka shpërndarë dy ditë më parë dekodera për 1000 familje në nevojë, në kuadër të digjitalizimit. Shpërndarja e dekoderave u krye në bashkëpunim...

Aktualitet 12:24 - 5 Dhjetor, 2016

FOTO EKSKLUZIVE/ Shpërthen kutia e rrjetit elektrik në Bashkinë e Korçës

Bashkia e Korçës për pak mund të shkrumbohej nga zjarri. Siç e shihni në fotot e mëposhtme kutia e shpërndarjes së rrjetit elektrik, ka shpërthyer duke...

Aktualitet 15:06 - 3 Tetor, 2016

Një krim në pazarin e Korçës

Elvi FUNDO Pazari i Korçës është një nga investimet e Qeverisë Rama, që duhet përshendetur, por pjesërisht. Një zonë e rrënuar u rindërtua, por kostot, cilësia...