Connect with Us

All posts tagged "bashki"

Lajme 10:51 - 26 Mars, 2020

Dyndje e madhe në njësinë bashkiake nr.1/ Qytetarët mblidhen dhe kërkojnë bukë

Një numër i madh banorësh të njësisë bashkiake nr. 1 janë grumbulluar përpra minibashkisë së kësaj njësie. Banorët e kësaj njësie janë grumbulluar për të kërkuar...

Lajme 15:31 - 26 Shkurt, 2020

Dështimi i Bashkisë për ndërtimin e Teatrit/ Budina: Protesta i detyroi të tërhiqen

Pas fitores së artistëve lidhur me betejën e “Teatrit Kombëtar” i cili do të ndërtohet me fonde publike sipas kërkesave të artistëve ka reagura regjizori Robert...

Politikë 14:19 - 27 Janar, 2020

Zbulohet dokumenti/ Ja si spastrohet administrata nga “armiqtë politikë”

Ish deputeti i PD, Luciano Boçi ka publikuar dokumentin sipas të cilit tregon se “si krybashkiakët e emëruar nga Rama, spastrojnë administratën nga “armiqtë politikë”, megjithë...

Kronika 15:33 - 1 Janar, 2020

I hodhi granatën kryebashkiakut të Lushnjes/ Zbulohet rruga që ndoqi autori për tu arratisur

Pas ngjarjes së ndodhur ditën e djeshme në bashkinë e Lushnjes, më shumë se 50 telefonata janë regjistuar në sallën operative të policisë, të cilët kanë...

Politikë 15:53 - 26 Dhjetor, 2019

Më shumë taksa dhe tarifa/ Si do i shpërdorojë Veliaj paratë e qytetarëve me projekt Buxhetin e 2020

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka reaguar pas prezantimit nga kryetari Bashkisë Erion Velaij të projekt buxhetit të vitit 2020, i cili sipas saj, ka më...

Bota 16:39 - 25 Dhjetor, 2019

Të mirat e protestave në Francë/ Rritet numri i biçikletave nëpër rrugë

Protestat e pandërprera në Paris kanë shkaktuar një farë revolucioni në transportin brenda qytetit. Trenat dhe autobuzat janë futur në grevë dhe kjo favorizuar përdorimin e...

Kryeministri Rama tek selia e PS
Politikë 09:57 - 24 Dhjetor, 2019

Rama mbledh Kryesinë/ Çfarë pritet të diskutohet

Edi Rama ka mbledhur paraditen e sotme Kryesinë në Selinë e Partisë Socialiste. Kryemnistri e lajmëroi këtë mbledhje gjatë ditës së djeshme, teksa zhvilloi një takim...

Sociale 11:11 - 8 Dhjetor, 2019

Tërmeti tragjik i 26 nëntorit/ Banorët e Lezhës përfitojnë pagesë të plotë qeraje për një vit

Këshilli Bashkiak i Lezhës ka miratua pagesën e plotë të qerasë për familjet e dëmtuara nga tërmeti i datës 26 nëntor. Sipas vendimit të Këshillit Bashkiak,...

Politikë 10:13 - 1 Dhjetor, 2019

Valbona Sako “dëshmorja” e tretë e Rilindjes

Nga sot 3 bashki në Shqipëri do jenë pa kryebashkiakë. Mëngjesin e kësaj të diele kryebashkiakja e Durrësit Valbona Sako dha dorëheqjen nga posti që iu...

Politikë 13:53 - 7 Nentor, 2019

Fshehu arrestimin e tij në Greqi/ Zbulohet lëvizja e Agim Kajmakut një ditë para shkarkimit nga KQZ

Një ditë para se Komisioni Qendror i Zgjedhjeve të vendoste shkarkimin e kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, ky i fundit ka shkarkuar dy nënkryetarët e Bashkisë....

Politikë 15:00 - 31 Tetor, 2019

Debatet në mbledhjen e PS/ Klotilda Ferhati tregon çfarë do të ndodhë me bashkinë e Shkodrës

Deputetja e Partisë Socialiste, Klotilda Ferhati ka komentuar mbledhjen që PS-ja ka zhvilluar në qarkun e Shkodrës. Përsa i përket debateve gjatë mbledhjes, Ferhati tha se...

Ekonomi 14:55 - 29 Tetor, 2019

“Situata alarmante”/ Arben Malaj: Bashkitë nuk paguajnë sigurimet shoqërore të punonjësve

Ish ministri i Financave Arben Malaj, ka folur për situatën me buxhetin dhe detyrimet e prapambetura në vendin tonë. Malaj është ndalur tek borxhet e papaguara...

Kronika 10:41 - 12 Tetor, 2019

Dhunuan arkitektin e Bashkisë/ Arrestohet një person, në kërkim një tjetër

Policia e Vlorës ka arrestuar një person dhe ka shpallur në kërkim një tjetër pasi kanë dhunuar për shkak të detyrës arkitektin e bashkisë me inicialet...

Aktualitet 18:58 - 1 Korrik, 2019

30 Qershori/ Ja rezultatet përfundimtare në 30 bashki

Në 30 bashki të vendit ka përfunduar tashmë rezultati i votimit. Kështu sipas të dhënave zyrtare të publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deri në orën...

Aktualitet 16:06 - 23 Mars, 2019

Një Bashki më shumë për të shkuar në zgjedhje të parakohshme

-Nga Enno Bozdo A mund t`i shpjegosh një mendjeje normale pse je kaq i sigurte? Çfarë të bën ty të jesh kaq optimist? Kur varfëria është...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 22:43 - 18 Shkurt, 2019

Shkarkoi dy zyrtarë të PDIU në bashki/ Idrizi: Shpejt të sillesh si kryeministër

Ditën e sotme në media u njoftua shkarkimi i nënkryetares së Bashkisë së Tiranës dhe Drejtorit të Tregjeve në këtë bashki me vendim të kryebashkiakut Erion...

Aktualitet 22:12 - 3 Dhjetor, 2018

Majko e thotë copë/ Rama dëmton veten nëse s’mbështet Veliajn

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko në një intervistë në studion e emisionit “A show” në News24 ka deklaruar se kryeministri Edi Rama do të dëmtonte veten,...

Aktualitet 21:38 - 28 Nentor, 2018

Skandali në ‘Stop’/ Bashkia i grabit qytetarit pronën

Emisioni “Stop” është ndalur në fshatin Visok të Ballshit për denoncimin e qytetarit Gramoz Malaj. Ai thotë se Bashkia e Mallakastrës i ka hyrë në pronën...

Aktualitet 16:06 - 14 Nentor, 2018

Duka flet hapur/ Nuk do kandidojë për Bashkinë e Durrësit

Aleati i Partisë Demokratike, njëherësh kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka është shprehur se ai nuk do të jetë kandidat për Bashkinë e Durrësit. Këtë...

Aktualitet 08:35 - 7 Tetor, 2018

Maratona e Tiranës/ Cilat janë rrugët që do bllokohen sot

Ditën e sotme do të zhvillohet maratona e Tiranës dhe si pasojë një sërë rrugësh do të jenë të bllokuara. Bashkia e Tiranës përmes një njoftimi...

pasuria e veliajt
Aktualitet 18:33 - 11 Shtator, 2018

Video-“Kryetar bashkie mund të bëhesh, po njeri jo”/ Aktori ‘i çjerr maskën’ Veliajt

Një nga premtimet e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka qenë ai që do i trajtonte të gjithë qytetarët e Tiranës njësoj dhe se...

Aktualitet 23:31 - 27 Gusht, 2018

Gazetari u nxjerr të palarat kryebashkiakëve

Gazetari Klodian Tomorri me anë të një postimi në rrjetet sociale është në lidhje me buxhetin e bashkive në Shqipëri. Në postimin e tij Tomorri shkruan,...

Aktualitet 21:02 - 26 Korrik, 2018

Motra e drejtorit në Bashki fiton tenderin e “Tirana Parking”

Je që je, jepi dhe një tender mamit Agjencia e bashkisë së Tiranës- ‘Tirana Parking,’ e cila po ndërton një rrjet parkingjesh me pagesë në kryeqytet...