Connect with Us

All posts tagged "bashkeqeverisja"

Politikë 14:49 - 18 Shtator, 2019

“Përgjegjësi ulërinte si gomar”/ Qytetari i ankohet Ramës, ja si përgjigjet kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar ditën e sotme takimin e përjavshëm me koordinatorët e bashkëqeverisjes, ku publikohen raste të qytetarëve, problemet e të cilëve kanë marrë...

Aktualitet 13:13 - 4 Prill, 2019

Rama takim me qytetarët/ Ja ku mund të drejtoheni për çdo problem

Gjatë fjalës së tij në takimin e përjavshëm te “Bashkëqeverisjes”,  kryeministri Rama theksoi se çdo qytetar që ndeshet me një proces administrativ të pafavorshëm, ka aleat...

Kryeministri Rama ne takimin e perjavshem te bashkeqeverisjes
Aktualitet 11:29 - 11 Shkurt, 2019

“Kush kërkon punë pa kushte”/ Rama tregon ku duhet të drejtoheni

Nga takimi i sotëm i radhës për përvojat e atyre që i janë drejtuar platformës së bashkëqeverisjes për zgjidhjen e problemeve, Kryeministri Rama ka zhvilluar sot...

Rama udhezon studentet ku te orjentohen per problemet
Aktualitet 10:59 - 16 Janar, 2019

Rama udhëzon studentët/ Ku duhet të drejtoheni për problemet 

Gjatë takimit të përjavshëm të Bashkëqeverisjes, kryeministri Rama ka rikthyer sërish sot në vëmendje studentët dhe kërkesat e tyre. Gjatë fjalës së tij, ndër të tjera...

Kryeministri Rama gjate takimit te perjavshem te Bashkeqeverisejs, ne Kryeministri me qytetaret
Aktualitet 10:32 - 16 Janar, 2019

“Do të thonë se je i FRESH-it”/ Rama nuk kursen batutat

Kryeministri Rama ka zhvilluar sot takimin e përjavshëm në Kryeministri për ‘Bashkëqeverisjen me qytetarët’. Kreu i qeverisë Edi Rama gjatë fjalës së tij u bëri thirrje...

Aktualitet 10:56 - 7 Nentor, 2018

Rama për bashkëqeverisjen/ Presioni ka sjellë ndryshim

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me qytetarët për platformën e Bashkëqeverisjes. Rama ka thënë se platforma e bashkëqeverisjes është një punë...

Aktualitet 13:10 - 15 Tetor, 2018

Rama propagandë me taksat e shqiptarëve/ Portali për “Bashkëqeverisjen” e nxjerr zbuluar

Qeveria ka hapur një portal, të cilin e quan “portal për Bashkëqeverisjen”, dhe sipas Ramës të gjithë qytetarët të cilët ndeshen me problematika të përditshme në...

Aktualitet 12:35 - 15 Tetor, 2018

Dështimet e qeverisë/ Zbulohen truket e Ramës për të fshehur skandalet  

Kryeministri Rama vijon të manipulojë opinionin publik, me qëllim fshehjen e skandaleve dhe dështimet e qeverisë. Rama, për të shmangur koston që vjen nga opinioni publik...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 09:34 - 3 Korrik, 2018

Ndërkombëtarët presion palëve politike/ Rikthehet bashkëqeverisja Rama-Basha?

Bashkëqeverisja Rama-Basha, e cila u provua për herë të parë në maj të vitit të shkuar, mund të rikthehet sërish në skenë. Sipas gazetës, Sot, janë...

Basha dhe Rama pas marreveshjes se 18 Majit
Aktualitet 21:58 - 21 Maj, 2018

Një qeveri me bazë të gjerë dhe zgjedhje të parakohshme?/ Ja çfarë thotë Rama

Kryeministri Edi Rama, ka hedhur poshtë mundësinë e një qeverie me bazë të gjerë, apo thënë ndryshe një bashkëqeverisje të mundshme me Partinë Demokratike. Në një...

Aktualitet 16:53 - 7 Maj, 2018

Bashkëqeverisja me qytetarët/ Vasili sulmon Ramën

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, në një postim në rrjetet sociale, ka injoruar punën e qeverisë me portalin e bashkëqeverisjes, me anë të...

Aktualitet 23:10 - 24 Maj, 2017

“Martesa” me Ramën/Meta e thotë hapur: Nuk kisha pritshmëri të hatashme

Presidenti i zgjedhur, Ilir Meta, tha se pas zgjedhjeve LSI-ja është e gatshme të bëjë koalicion me atë forcë që garanton më shumë demokraci e stabilitet....