Connect with Us

All posts tagged "basha"

Luli’s two successes in Çim Peka show, and unanswered questions
English 15:29 - 27 Nentor, 2020

Luli’s two successes in Çim Peka show, and unanswered questions

Lulzim Basha, the President of the New Republic was invited last night to the journalist Çim (Çlirim) Peka on “Syri TV”, where he spoke at length...

Luli’s two successes in Çim Peka show, and unanswered questions
Politikë 11:10 - 27 Nentor, 2020

Dy sukseset e Lulit tek Çimi dhe pyetjet pa përgjigje

Lulzim Basha, kryetari i Republikës së Re dje në mbrëmje ishte i ftuar tek gazetari Çim (Çlirim) Peka tek Syri Tv ku edhe foli gjatë e...

Basha akuza të forta Ramës/ I ka ofruar para ish-komandantit të UÇK që të tërheqë fjalët e mira që ka thënë për mua
Politikë 22:51 - 26 Nentor, 2020

Basha akuza të forta Ramës/ I ka ofruar para ish-komandantit të UÇK që të tërheqë fjalët e mira që ka thënë për mua

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka hedhur akuza të forta mbrëmjen e sotme ndaj kryeministrit Rama, ku tha se ky I fundit ka dërguar sot emisar...

Me çharter në Abu Dhabi për një video propagandë/ Basha: Rama po sillet si Lukashenko
Politikë 22:26 - 26 Nentor, 2020

Me çharter në Abu Dabi për një video propagandë/ Basha: Rama po sillet si Lukashenko

Kreu i PD-së, Lulzim Basha tha se Rama po sillet si Lukashenko, duke fshehur pandeminë. Sipas Bashës, ndërkohë që  vendi është jashtë kontrollit, Rama merr çharter...

Basha justifikohet për vilat/ Kam hyrë i pasur në politikë
Politikë 22:15 - 26 Nentor, 2020

Basha justifikohet për vilat/ Kam hyrë i pasur në politikë!

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka mohuar sonte në “Syri Tv” vilat që posedon, ndonëse CNA.al, i ka publikuar vazhdimisht me fakte dhe prova. Përballë gazetarëve,...

“Jam njeri me rekorde publike”/ Basha në delir: Punoj 15 orë në ditë
Politikë 22:01 - 26 Nentor, 2020

“Jam njeri me rekorde publike”/ Basha në delir: Punoj 15 orë në ditë

Kreu i opozitës Lulzim Basha, është i ftuar mbrëmjen e sotmë në “Syri tv”, ku nuk i ka kursyer lavdet për veten e tij. Teksa u...

Ju palçin sytë nëse s’ju pëlqen fasada!/ Basha: Po bëhen grabitje të tmerrshme me sebepin e tërmetit
Politikë 21:38 - 26 Nentor, 2020

Ju palçin sytë nëse s’ju pëlqen fasada!/ Basha: Po bëhen grabitje të tmerrshme me sebepin e tërmetit

Kreu i PD-së Lulim Basha, duke folur për situatën një vit pas tërmetit, ka treguar dhe si do vepronte ai nëse do ishte në pushtet. Ai...

Basha i jep merita vetes/ Më shumë kontenierë kam çuar unë tek banorët e prekur nga tërmeti se sa qeveria
Politikë 21:19 - 26 Nentor, 2020

Basha i jep merita vetes/ Më shumë kontenierë kam çuar unë tek banorët e prekur nga tërmeti se sa qeveria

Kreu i PD-së, Lulzim Basha, duke folur për situatën e banorëve një vit pas tërmetit, është shprehur se janë rreth 2300 banorë që sot flejnë endë...

Luli’s two successes in Çim Peka show, and unanswered questions
Politikë 21:02 - 26 Nentor, 2020

“Unë nuk e shoh politikën si sport”/ Basha “lan duart”: Opozita e ka bërë detyrën e saj

Kreu i opozitës Lulzim Basha është i ftuar mbrëmjen e sotmë në “Syri Tv’, ku ka folur për situatën e banorëve të prekur, një vit pas...

Politikë 12:20 - 26 Nentor, 2020

Çlirim Gjata si futbollist i LULIT

Çlirim  Gjata një nga sekretarët e Republikës së Re të Lulzim Bashës, nga dita e djeshme është kthyer nga njerëzit e shumëakuzuar dhe shumësulmuar në rrjet...

Politikë 16:06 - 25 Nentor, 2020

“Po gënjejnë njëri-tjetrin …”/ Patozi tregon se çfarë mund ta shpëtojë opozitën

Koordinatori i Bindjes Demokratike Astrit Patozi i ftuar në “Top Talk” është shprehur se se e vetmja gjë që mund të shpëtojë opozitën është që alternativa...

Dua Lipa kryeson me nominimet në Grammy/ Basha uron këngëtaren shqiptare
Aktualitet 15:37 - 25 Nentor, 2020

Dua Lipa kryeson me nominimet në Grammy/ Basha uron këngëtaren shqiptare

Kreu i PD, Luzlim Basha ka uruar këngëtaren shqiptare me famë botërore, Dua Lipa. “Urime divës shqiptare @dualipa për 6 nominimet #Grammy, përfshirë Albumin e vitit...

Politikë 13:17 - 25 Nentor, 2020

Basha i trishtuar për situatën në Shkodër/ Shifrat që fshihen nga Rama janë më të rënda

Kryetari i partisë Demokratike ka folur nga Shkodra pas takimit që zhvilloi ditën e sotme me bizneset. I shoqëruar nga kryebashkiakja Ademi , Lulzim Basha u...

Pandemic management/ Basha:The government should also give money to doctors, not just to the incinerators
English 19:56 - 24 Nentor, 2020

Pandemic management/ Basha:The government should also give money to doctors, not just to the incinerators

The chairman of the Democratic Party, Lulzim Basha, has again made accusations against the government. Basha claims that the pandemic administration chain is collapsing, while continuing...

Akuzat për raportin e Dick Marty/ Topalli ngre dyshime të forta ndaj Bashës
Politikë 22:10 - 23 Nentor, 2020

Akuzat për raportin e Dick Marty/ Topalli ngre dyshime të forta ndaj Bashës

Themeluesja e Lëvizjes për Ndryshim Jozefina Topalli, është e pyetur mbrëmjen e sotme në emisionin “Quo Vadis” lidhur me akuzat ndaj Lulzim Basha se ka qenë...

Agron Duka ultimatum Bashës/ Ose i dyti në Durrës, ose iki nga koalicioni
Politikë 18:47 - 23 Nentor, 2020

Agron Duka ultimatum Bashës/ Ose i dyti në Durrës, ose iki nga koalicioni

Kreu i PAA-së, Agron Duka ka qenë i ftuar pasditen e sotme në Report Tv, ku është shprehur se nëse Lulzim Basha nuk i siguron një...

Vizita e Bashës tek biznesi në Tiranë/ Nuk i lë radhë për të folur menaxheres
Politikë 10:56 - 23 Nentor, 2020

Vizita e Bashës tek biznesi në Tiranë/ Nuk i lë radhë për të folur menaxheres

Kreu i PD, Lulzim Basha zhvilloi mëngjesin e sotëm vizitoi një biznes të produkteve bazë të konsumit, në Tiranë. Takimi u transmetua si “live” në orën...

“Patriark për Shqipërinë e disa gjeneratave”/ Patozi mesazh ngushëllimi për humbjen e Koço Devoles
Politikë 17:57 - 22 Nentor, 2020

Rithemelimi fillon me rrëzimin e ndryshimeve kushtetuese të 2008/ Patozi: Ja pse heshtin Rama, Meta e Basha

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka shkruar se rithemelimi i Republikës fillonme rrëzimin e ndryshimeve Kushtetuese të vitit 2008. Nëpërmejt një statusi në rrjetet sociale,...

Hetim për fshehjen e numrit të viktimave/ Fuga ironizon Bashën: I ka ngelur ora dhe flet dhe kur s'ka ç'të thotë!”
Politikë 22:14 - 21 Nentor, 2020

Fshehja e numrit të viktimave/ Fuga ironizon Bashën: I ka ngelur ora dhe flet dhe kur s’ka ç’të thotë!”

Drejtori i Komunikimit në Kryeministri, Endri Fuga, ka reaguar pas deklaratës së kreut të PD, Lulzim Basha i cili kërkoi hetim të plotë lidhur me fshehjen...

Vijon “Ping pongu” i përplasjeve/ Basha-Ramës: Prano hetimin nëse nuk ke gjë për të fshehur
Politikë 20:51 - 21 Nentor, 2020

Vijon “Ping pongu” i përplasjeve/ Basha-Ramës: Prano hetimin nëse nuk ke gjë për të fshehur

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kryeministrit Rama, ku iu përgjigj akuzave të opozitës për fshehjen e numrit të viktimave...

Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave / Basha: Ramës ju deshën dy ditë për t'u përgjigjur
Politikë 18:07 - 21 Nentor, 2020

Akuzat për fshehjen e numrit të viktimave/ Basha: Ramës ju deshën dy ditë për t’u përgjigjur

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar kryeministrin Rama se po manipulon faktet dhe po fsheh të vërtetën e shifrave të viktimave më COVID-19. Duke...

“Po bëjnë politikë me të vdekurit/ Murrizi “nuk mban më”, ja numëron “një për një” Ramës e Bashës
Politikë 15:16 - 21 Nentor, 2020

“Po bëjnë politikë me të vdekurit/ Murrizi “nuk mban më”, ja numëron “një për një” Ramës e Bashës

Deputeti Myslim Murrizi ka shpërthyer ndaj kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit të PD, Lulzim Basha të cilët i quan palaçot e politikës. Sipas Murrizit, Rama dhe...

Paradoksi / Kryemadhi akuzoi qeverinë për rritjen numrit të vdekjeve për panik, Basha e akuzon për fshehjen e viktimave
Politikë 13:42 - 21 Nentor, 2020

Paradoksi/ Kryemadhi akuzoi qeverinë për rritjen numrit të vdekjeve për panik, ndërsa Basha për fshehjen e viktimave

Opozita shqiptare vijon të jetë mjaft kontradiktore sa i takon qëndrimeve të saj në raport me masat e ndërmarra nga qeveria për përballimin e koronavirusit. Teksa...