Connect with Us

All posts tagged "bash a"

selia e pd ne tirane
Aktualitet 20:13 - 14 Dhjetor, 2018

Përfundon mbledhja e Kryesisë së PD-së/ Këta janë kandidatët për Këshillin Kombëtar

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ka përfunduar pas gati 60 minutave. Gjatë kësaj mbledhje janë zgjedhur emrat, të cilët do të votohen në Kuvendin Kombëtar, ...

Aktualitet 17:37 - 7 Dhjetor, 2018

Nga Astrit Patozi/ NUK KAM ASNJË DETYRIM QË TË ZGJEDH MES RAMËS DHE BASHËS

(Në vend të një replike miqësore me Agron Gjekmarkajn) I dashur Agron, Po lexoj tek “Panorama on line” një opinion tëndin të shprehur mbrëmë në “Real...

Aktualitet 19:04 - 6 Dhjetor, 2018

Kur Lulzimsat e Çilit mbështesnin Ligjin e Arsimit të Rilindjes

Në vitin 2015 pati debate të shumta për Ligjin e Arsimit të Lartë, por edhe pse pedagogët edhe studentët ngritën zërin ligji u miratua. Alfred Lela...

Aktualitet 17:48 - 6 Dhjetor, 2018

Kur Jozefina ngrihej kundër ligjit të Arsimit të Lartë/ Beteja e saj në grup dhe në Parlament

Ish-kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli ka qenë një nga zërat më të fortë, që ka kundërshtuar ligjin e Arsimit të Lartë. Topalli ka pasur një qëndrim...

berisha e mori kamarier e beri miliarder
Aktualitet 21:07 - 5 Dhjetor, 2018

Patozi ‘kryqëzon‘ PD-në për Boden/ E konsideruan të paaftë, zgjedhja e tij e pagjykueshme

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi është shprehur se Partia Demokratike e cilësoi të paaftë ish-ministrin e Financave Ridvan Boden. “Kur dikush konsiderohet i paaftë për...

Aktualitet 11:25 - 15 Nentor, 2018

Balla thumbon Bashën/ Sot nuk kanë takime në hotele

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka thumbuar kreun e Partisë Demokratike Lulzim Bashës gjatë seancës së sotme Parlamentare. Balla  ka thënë se...

berisha e mori kamarier e beri miliarder
Aktualitet 19:13 - 4 Nentor, 2018

Ministri i Berishës kundër zëdhënëses së Bashës

Zëdhënësja e PD-së Ina Zhupa u shpreh në një postim në rrjetet sociale se pedonalen e Tiranës e kishte ndërtuar Lulzim Basha, në kohën që ishte...

Aktualitet 22:53 - 1 Nentor, 2018

Tahiri flet me emra/ Zbulon politikanin, që ka lidhje me kriminelët e Lazaratit

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka lëshuar akuza të ashpra ndaj kreut aktual të PD-së, Lulzim Bashës. Në një interviste në studion e emisionit “Opinion” në...

Aktualitet 19:46 - 16 Tetor, 2018

“Opozita ka rënë pre e skuthave”/ Anëtari i Këshillit Kombëtar ultimatum Bashës

Anëtari i Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike, Edvin Kulluri është shprehur se kryetari aktual i Partisë Demokratike duhet të  japë dorëheqjen. Në një intervistë për emisionin...

Aktualitet 12:37 - 14 Tetor, 2018

Paketa anti-shpifje/ Goxhaj zbulon lojën e ndyrë, që po luan Basha me Ramën

Avokati Altin Goxhaj është shprehur se goditja që po i bën PD ligjit të Edit për shpifjen është 100% e gabuar, e deformuar dhe e vet...

Aktualitet 13:18 - 9 Tetor, 2018

“Po pështyn mbrojtësit e saj”/ Nga kush ka frikë Xhisiela Maloku

Gjatë bashkëbisedimit të tij me gazetarët, Lulzim Basha ka reaguar për deklaratën e Xhisela Malokut, e cila pas shpërthimit të tritolit në shtëpinë e gjyshit të...

Aktualitet 22:09 - 4 Tetor, 2018

“Merr kokainë për mjekim”/ Berisha degjeneron Ramën

Ish-kryeministri Sali Berisha ka treguar në emisionin e Artur Zhejit se kryeministri Edi Rama merr kokainë për mjekim. “Edi Rama është i sëmurë. Nga sëmundja, ai...

Aktualitet 17:18 - 30 Shtator, 2018

Avokati “plas bombën”/ Tregon dosjen që Basha ka katër vite që e fsheh

Avokati Altin Goxhaj gjatë një interviste në “Fax News” ka treguar se kreu aktual i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka katër vite që fsheh një dosje....

Aktualitet 21:59 - 28 Shtator, 2018

Patozi “hap” kutinë e Pandorës/ Vë me shpatulla pas muri Bashën

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike Astrit Patozi në një intervistë në emisionin “Provokacja” në ABC News ka folur për situatën, në të cilën ndodhet Partia Demokratike. Të...

Aktualitet 16:26 - 17 Shtator, 2018

Avokati e thotë copë/ Ja premtimi i pisët që Basha nuk i mbajti Ramës

Avokati Altin Goxhaj ka lëshuar akuza të forta kundër kryetarit të  opozitës Luzlim Bashës. Në një postim në rrjetet sociale Goxhaj shkruan se Basha është një...

Aktualitet 20:32 - 8 Shtator, 2018

Vettingu në politikë/ Alibeaj: Ja ku ndryshon nga dekriminalizimi

Deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në intervistën në emisionin “Kjo javë” në News 24 ka treguar se ku ndryshon Vettingu në politikë nga dekriminalizimi. “Krimi...