Connect with Us

All posts tagged "bark"

Aktualitet 14:25 - 20 Korrik, 2019

Dëshironi një bark të sheshtë? Zbuloni 12 ushtrimet më të duhura për ju

1. Përgatitje e muskujve duke u hedhur në litar – 30 sekonda 2. Plank me këmbën e pozicionuar si në foto – 30 sekonda në total...

Kryesore Show Biz 11:53 - 10 Korrik, 2019

“Ku dreqin i ke çuar muskujt e barkut?”/ Aktori seksi “masakrohet” nga fansat se është shëndoshur

“Fiksimi” i shumë femrave në botë prej fizikut seksi dhe ylli i “Game of Thrones”, “Aquaman” , Jason Momoa po kritikohet nga njerëzit në internet për...

Aktualitet 12:53 - 9 Maj, 2019

“Ajo nuk e fshehu barkun para kamerave”/Meghan Markle vlerësohet për thjeshtësinë e saj

Dukesha e Sussex Meghan Markle ka ndjekur hapat e kunatës së saj, Kate Middleton, ditën e djeshme kur prezantoi para botës fëmijën e saj të parë...

Kryesore Show Biz 11:25 - 27 Prill, 2019

Nuk e fshehu dot/Këngëtarja shqiptare tregon për herë të parë barkun e rrumbullakosur

Këngëtarja shqiptare Rona Nishliu i dha fund beqarisë në shtator 2018 duke kurorëzuar me martesë lidhjen e saj me partnerin shumëvjeçar, Fiori. Dhe ende pa kaluar...

eleminimi i fryrjes se barkut
Aktualitet 22:20 - 5 Mars, 2019

Si të heqësh qafe fryrjen e barkut me atë që të ndodhet në kuzhinë

Fryrja e barkut është një nga episodet më të bezdisshme që mund të ndodhin, gjithsesi zgjidhja për këtë problem gjendet tek disa elemente që me siguri...

Life Style 12:25 - 16 Shkurt, 2019

3 gjëra që foshnja i mëson kur është në barkun e nënës

Shkencëtarët kanë zbuluar se njerëzit mësojnë disa gjëra madje edhe para se të lindin. 1.Përjetimi i shijeve Profesori Peter Hepper nga Universiteti Queen në Belfast pyeste...

Kryesore Show Biz 11:10 - 2 Shkurt, 2019

S’ja pamë kurrë barkun e rrumbullakosur, por ja ku është Alketa Vejsiu 5-muajshe shtatzënë

Kjo fundjavë e ka gjetur mjaft nostalgjike moderatoren Alketa Vejsiu. Përmes një fotoje që ka publikuar në Instagram, Alketa ka ndarë me të gjthë një moment...

Life Style 17:00 - 14 Janar, 2019

Harta e dhimbjeve të barkut/ Identifikoni zonën dhe zbuloni shkakun

Shumica prej nesh vuajnë nga dhimbja e barkut apo e stomakut. Shpeshherë nuk jemi në gjendje të kuptojmë shkakun prej nga vjen akjo dhimbje. Ky artikull...

Life Style 14:25 - 26 Dhjetor, 2018

Harrojni muskulozët, burrat me bark bëjnë namin në shtrat

Shumica e femrave preferojnë meshkuj muskulozë, për t’i pasur si partnerë. Ama një studim i kryer në Turqi tregon se burrat me disa kilogramë më shumë...

Aktualitet 23:05 - 25 Dhjetor, 2018

Burrat me bark, bëjnë namin në shtrat

Burrat janë të bekuar edhe defektet e tyre perceptohen si diçka pozitive. Sipas një kërkimi të bërë në Turqi burrat me disa kg më shumë janë...

Kryesore Show Biz 12:25 - 18 Dhjetor, 2018

Elita Rudi publikon foton e ëmbël me barkun e rrumbullakosur, por të gjithë janë të shqetësuar për buzët e saj

Elita Rudi shijon pritjen e ëmbël, ndërsa ne shijojmë fotot e bukura që ajo publikon me barkun e rrumbullakosur. Moderatorja na dhuroi ditën e sotme, një...

Aktualitet 22:01 - 10 Dhjetor, 2018

‘ Barkderrat s’duhet të jenë pjesë e policisë’/ Lleshi: Është cituar gabim

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshi gjatë një interviste në emisionin “A Show” në 24 News ka folur në lidhje me urdhërin e tij se policët barkdërra...

Life Style 13:25 - 9 Dhjetor, 2018

Perimet që duhet të fusni në dietën tuaj nëse doni të keni bark të sheshtë

Mbipesha është një problem që e kanë shumë njerëz në ditët e sotme, kur ushimi “i shpejtë” mbizotëron në ditët tona. Por nëse doni të humbni...

Kuriozitete 15:53 - 5 Dhjetor, 2018

Përse fetusi shkelmon barkun e nënës…e zbulojnë studiuesit

Fetuset shpesh lëvizin dhe godasin në barkun e nënës. Dhe sigurisht kjo e ka një shpjegim. Sipas studiuesve kur fetuset lëviznin gjymtyrët e tyre, u zbulua...

Aktualitet 23:00 - 24 Nentor, 2018

4-muajshe shtatzënë: Fahriye Evcen zbulon barkun e rrumbullakosur dhe duket kaq e bukur

Burak Özçivit dhe Fahriye Evcen janë në ‘qiellin e shtatë’ sepse do të bëhen për herë të parë prindër. Pak javë më parë, mediat turke zbuluan...

Kryesore Show Biz 10:53 - 14 Nentor, 2018

Nga fotoja e ekos së parë tek barku i rrumbullakosur: Elita dhe Gjiko më në fund flasin për bebushin e tyre

Pas shumë aludimesh, Elita Rudi dhe Gjiko pranuan se janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Ata e bënë publike në videoklipin e publikuar...

Kryesore Show Biz 11:04 - 9 Nentor, 2018

Bark i rrumbullakosur? Rezarta Shkurta sqaron njëherë e mirë lajmin e shtatzënisë

Rezarta Shkurta postoi në llogarinë e saj të Instagram-it një video ku shfaqej bashkë me bashkëshortin dhe vajzën duke përgatitur pemën e Vitit të Ri. Menjëherë...

Kryesore Show Biz 12:10 - 27 Tetor, 2018

“Më lini të qetë mua dhe barkun tim”, këngëtarja e njohur hedh poshtë lajmet e shtatzënisë

Këngëtarja e hitit “Havana” hodhi poshtë lajmet e një shtatzënie të mundshme me të dashurin Matthew Hussey, përmes një postimi në “Instagram”. Këngëtarja 21-vjeçare tregoi se...

Kryesore Show Biz 23:10 - 27 Shkurt, 2018

Khloe tregon barkun e rrumbullakët/ Feston pasi është 8 muajshe

Ajo do bëhët mama për herë të parë, me një vajzë, babai i së cilës është Tristian Thompson. Khloe është kaq entuziaste për këtë fakt sa...

Shëndeti 01:10 - 13 Shkurt, 2018

Doni të sheshoni barkun?/ Konsumoni këto pije

Konsumimi i disa lëngjeve të frutave dhe perimeve janë një aleat i mirë për të reduktuar përmasat e barkut dhe belit. Mbetet gjithmonë e rëndësishme që...

Aktualitet 00:20 - 29 Dhjetor, 2017

Paparacët ja nxjerrin sheshit/ Kylie më shtatëzënë se kurrë!

Pavarësisht rapotimeve që kanë dalë lart e poshtë për shtatëzaninë e Kyliet, ajo është munduar të qëndrojë sa më larg kamerave. Por mesa duket paparacët kanë...

Aktualitet 23:40 - 16 Tetor, 2017

Foto/ Dukesha e Cambridge tregon barkun e rrumbullakët

Këtë mëngjes, Kate Middleton bëri daljen e saj të dytë publike, pas lajmit që është shtatëzënë me fëmijën e tretë. Ajo duhet të jetë ndierë mirë,...

Showbizz 11:30 - 11 Mars, 2017

Foto/ Ja si duket barku i supermodeles në shtatëzani

Rosie Huntington-Whiteley ka dnarë një foto në profilin e saj në Instagram, ku ka treguar linjat e saj trupore. Bukuroshja seksi , supermodelja e Vicotria Secret...