Connect with Us

All posts tagged "bari"

Sociale 08:40 - 28 Mars, 2020

Riatdhesohen gjashtë shqiptarë të mbetur në Bari/ Testohen për Covid-19

Mëngjesin e sotëm janë riatdhesuar gjashtë shtetas shqiptarë, të mbetur në Bari, pas mbylljes së kufijve për shkak të përhapjes së koronavirusit. Mësohet se shqiptarët u...

Bota 12:58 - 19 Mars, 2020

Video-“Shkoni në shtëpi, nuk është shfaqje”/ Kryebashkiaku i Barit zbarkon në rrugë dhe i bërtet qytetarëve

Kryetari i Bashkisë së Barit në Itali Antonio Decaro, i lodhur nga situata që po kalojnë ka dalë vetë në rrugët e qytetit për të ndërgjegjësuar...

Sociale 11:00 - 6 Shkurt, 2020

Pezullimi i lundrimit prej motit të keq/ Porti i Durrësit bën njoftimin e rëndësishëm

Pas pezullimit të përkohshëm të lundrimit në Portin e Durrësit për shkak të motit të keq duket se situata është normalizuar. Autoriteti Portual i Durrësit njofton...

Lajme 16:40 - 10 Janar, 2020

“Emigrantët shqiptarë “bllokohen” në Bari nga Konsulli i Shqipërisë”

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e një emigranti shqiptar në Itali i cili tregon se çfarë “i punoi” nga Konsulli i Shqipërisë në Bari....

Lajme 13:25 - 5 Janar, 2020

Përkeqësimi i motit/ Anullohen udhëtimet e trageteve nga Bari në Durrës

Duke parë përkeqësimin e motit në ditët e para të vitit 2020 dhe kontaktet me kapitenerinë e portit te Barit, Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton se...

Bota 22:03 - 27 Dhjetor, 2019

Reshje të fuqishme shiu në Izrael/ Dy persona humbën jetën

Dy persona kanë humbur jetën në Izrael për shkak të stuhive të forta të shiut. Zonat veriore të Izraelit janë goditur nga stuhi të fuqishme shiu,...

Lajme 14:07 - 12 Dhjetor, 2019

Goditen kriminelët italo-shqiptarë/ Sekuestrohen gjashtë ton marijuanë, në pranga 20 persona

Në orët e para të ditës së sotme, forcat e rendit të shtetit italian kanë vënë në pranga 20 persona, 10 nga të cilët do të...

Sociale 10:29 - 21 Shtator, 2019

Manastirliu jep lajmin e mirë/ Marrëveshje me Poliklinikën e Barit për trajtimin e pacientëve me sëmundje të rralla

Pas Turqisë, edhe Italia merr përsipër trajtimin e specializuar të rasteve të veçanta të pacientëve shqiptarë, me sëmundje  të rralla. Marrëveshja u arrit me Poliklinikën e...

Politikë 23:01 - 18 Shtator, 2019

Kryeministri Rama “zbarkon” në Bari

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Bari të Italisë për të marrë pjesën në forumin ndërkombëtar “Ekonomia Blu e Mesdheut-Mundësi zhvillimi dhe bashkëpunimi”,...

Sociale 12:47 - 25 Korrik, 2019

Foto-Magjia African Beach në Ksamil/ Vendi ideal për të kaluar pushimet

Shqipëria është një vend i bekuar, nga pasuritë natyrore të dhuruar nga Zoti, apo natyra. Mes vendeve më përrallore që ka vendi ynë është edhe Ksamili....

Aktualitet 09:31 - 3 Shkurt, 2019

Moti i keq/ Pezullohen disa lundrime në Durrës

Moti i keq ka pezulluar disa lundrime mbrëmjen e djeshme. Mësohet se tragetet që bëjnë linjën Durrës-Bari dhe Bari-Durrës nuk u nisëm mbrëmë për shkak të...

Aktualitet 09:11 - 4 Janar, 2019

Moti i keq në Itali/ Tragetet drejt Durrësit nisen me vonesë

Moti i keq nuk ka përfshirë vetëm Shqipërinë, por edhe vendet fqinje. Si pasojë e kushteve të këqija atmosferike, tragetet nga Bari drejt Durrësit pritet që...

Aktualitet 12:49 - 24 Dhjetor, 2018

Vonesat e trageteve nga Bari/ Zbulohet shkaku

Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar sot së në datat 22-24 dhjetor 2018 në Portin e Durrësit kanë mbërritur me vonesë trageti i linjës Durrës-Bari-Bari-Durrës. Sipas...

Aktualitet 13:13 - 4 Tetor, 2018

Video-Superoperacioni/ Sekuestrohet 700 kg drogë nga Shqipëria, 17 të arrestuar  

Një sasi prej 700 kg lëndë narkotike, e llojit “marijuanë”,  është sekuestruar nga policia italiane, në brigjet e Barit. Droga ishte e e ndarë në pako, dhe...

Aktualitet 09:10 - 3 Gusht, 2018

Bllokohen 156 mijë euro në Portin e Barit/ Ndalohen shtatë  persona

Zyrtarët e Agjencisë Doganore ne Bari, në bashkëpunim me Guardia di Finanza, kanë zbuluar dhe bllokuar nje sasi prej 156,151 euro të padeklaruara. Mediat italiane bëjnë...

Aktualitet 19:26 - 1 Gusht, 2018

Gjendet i vdekur një bari/ Ja dyshimet e para të policisë

Një bari i ka dhënë fund jetës duke u vetëvrarë në kasollen e stanit të tij në Gjirokastër. Nga të dhënat e bëra të ditura nga...

Kronika 15:21 - 20 Shkurt, 2018

Operacioni “Talassa” në Portet e Barit dhe Ankonës godet keqbërësit shqiptarë

Së fundmi komshinjtë, aleatët dhe miqtë italianë po e marrin seriozisht rrezikun, që u kanoset nga portet shqiptare. Për të përballuar këtë rrezik si edhe kërcënimet...

Aktualitet 17:57 - 26 Janar, 2018

Si u arrit të kapej skafi me drogë/ Tre polici në ndjekje të gomones

Kapja e 900 kg kanabis në brigjet italiane, operacion i nisur nga policia kufitare shqiptare dhe ajo malazeze, u finalizua me ndërhyrjen e policisë italiane dhe...

Aktualitet 17:34 - 26 Janar, 2018

Sekuestrohen 900 kg kanabis/ Policia jep detajet

Një sasi e konsiderueshme kanabisi është sekuestruar mbrëmjen e sotme në brigjet e Barit, në Itali. Sipas raportimeve të medieve vendase mësohet se operacioni i Guardia...

Aktualitet 16:11 - 16 Janar, 2018

Arrestohet çifti shqiptar me 5 kg heroinë/ Droga ishte fshehur në…

Policia doganore e Barit në Itali, ka vënë në pranga dy shtetas shqiptar, të cilëve u ka gjetur 5 kilogramë të fshehur në makinë. Sipas autoriteteve...

Aktualitet 08:41 - 20 Tetor, 2017

Lumë droge drejt Italisë/ Sekuestrohet 1.5 ton drogë në Bari, arrestohen dy shqiptarë

Policia italiane në bashkëpunim me autoritetet policore shqiptare kaë sekuestruar një sasi prej 1.5 tonë lëndë narkotike e llojit mariuanë në bregdetin e Barit. Lënda narkotike,...

Aktualitet 14:09 - 18 Tetor, 2017

Bari/ Arrestohet narkotrafikanti shqiptar me 2. 3 Kg. kokainë

Prej disa ditësh organet Ligjzbatuese italiane kanë ndërmarrë një fushatë goditjesh kundra shqiptarëve  trafikantë dhe shpërndarës droge. Në kuadrin e kësaj fushate policia e Barit arrestoi...

Aktualitet 10:46 - 14 Tetor, 2017

Konsulli shqiptar në Bari i bën “zbor” burokracisë italiane

Nga Gjergj THANASI Jo pak diplomatë-ambasadorë të Rilindjes janë shquar për gafa, budallallëqe e palacollëqe publike. Geisha amabsadore në Holandë la nam duke mashtruar për problemin...