Connect with Us

All posts tagged "Bardhi"

Politikë 13:12 - 30 Maj, 2020

Bardhi i përgjigjet Ramës/ Është tmerruar nga bashkimi i shqiptarëve

Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i është përgjigjur kryeministrit Edi Rama lidhur me reagimin e tij për takimin e Bashës në Durrës. Bardhi thotë...

Politikë 19:06 - 17 Maj, 2020

Bardhi nxjerr videon/ “Talebanët nuk duan Teatër të ri por kulla të reja”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardha ka publikuar një video, ku tregohet se në vendin e Teatrit Kombëtar do të ndërtohen kulla. Bardhi deklaron...

Politikë 22:28 - 12 Maj, 2020

“Bëri dasëm me lekët e pensionit të mamasë”/ Gazment Bardhi nuk “kursehet” ndaj Veliajt

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i ftuar në emisionin “Tempora”, nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryebashkiakut Erion Veliaj, për të cilin u...

Politikë 21:09 - 11 Maj, 2020

Zjarri në Ministrinë e Shëndetësisë/ Bardhi sjell provat, si u dogjën dokumentet

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi në një intervistë për Syri tv, ka folur për akuzat se në katin e 4-rt të Ministrisë së...

Politikë 17:44 - 9 Maj, 2020

“Zhduku provat që të shpëtojë nga burgu”/ Gazment Bardhi sfidon Manastirliun

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është përgjigur ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila në një reagim të saj më herët, duke...

Politikë 15:22 - 9 Maj, 2020

PD denoncon sjelljen kriminale të Ramës/ Ultimatum të lirohen aktivistët

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me dhunën e ushtruar sot ndaj aktivistëve të Shoqërisë Civile, nga policia në Sheshin...

Politikë 23:07 - 29 Prill, 2020

“66 mijë punonjës të larguar nga puna”/ Bardhi akuza Ramës: Vendosi të parin interesin e 10 oligarkëve

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazmet Bardhi, akuzon qeverinë se ka dështuar me menaxhimin e situatës së pandemisë dhe këtë sipas tij e tregon dhe numri...

Politikë 18:53 - 28 Prill, 2020

Propozimi për uljen e pagave/ Bardhi “shpërthen” keq ndaj ish ministrit Beqaj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar ashpër pas propozimit të deputetit socialist, Ilir Beqaj, për uljen e pagave në sektorin publik dhe...

Politikë 17:24 - 23 Prill, 2020

Bardhi i përgjigjet Ramës/ “Nga Surreli është vështirë të numërosh të varfërit”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur kryeministri Edi Rama i cili më herët ironizoi deklaratat e PD duke thënë se para...

Politikë 21:16 - 20 Prill, 2020

“Ka zyrtarë të përgjegjshëm në Ministri”/ Bardhi tregon kush ia dërgon PD-së informacionet “sekrete”

Sekretari i Përgjithshëm i PD Gazment Bardhi, një një intervistë për “Euronews Albania” ka treguar se kush ia dërgon Selisë Blu informacionet “sekrete” për tenderat, maskat...

Politikë 16:27 - 16 Prill, 2020

Bardhi i hakërrehet Ramës/ Gjoba dhe burgu, alternativa e vetme që ka për qytetarët

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, teksa akuzon kryeministrin Rama se në vend që të shtojë numrin...

Politikë 12:01 - 10 Prill, 2020

“Rama po gënjen sërish”/ Pyetja që “vë me shpatulla pas muri” kryeministrin

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së Gazment Bardhi, i ka drejtuar një pyetje kryeministrit Edi Rama, në lidhje me situatën e koronavirusit në vendin tonë. Në një...

Politikë 14:11 - 5 Prill, 2020

“SHQUP-i të përgjysmojë pagën e vet”/ Bardhi i përgjigjet Ballës: Show-n ia kemi lënë atyre

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratik, Gazment Bardhi i është përgjigjur sekretarit të përgjithshëm të PS-së Taulant Balla, i cili një ditë më parë i kërkoi...

Politikë 14:54 - 4 Prill, 2020

“Edi Rama ka gënjyer qytetarët”/ PD i numëron premtimet e pambajtura

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi akuzon kryeministrin Edi Rama se ka gënjyer qytetarët. Në një postim në rrjetet sociale, Bardhi shkruan kujton sesi...

basha duke folur
Politikë 14:26 - 4 Prill, 2020

Dua Lulin kryeministër

Po bëhet gati një muaj që kur ka filluar pandemia e koronavirusit, i cili ka gjunjëzuar shumë shtete, superfuqi të botës. Sot SHBA mban numrin rekord...

Politikë 21:58 - 3 Prill, 2020

Videomontazhi/ Bardhi i kthehet Ramës: Po përpiqet të heqë vëmendjen nga dështimet

Sekretari i Përgjitshëm i PD, Gazmend Bardhi ka reaguar pas vidoemontazhit të publikuar nga kryeministri Edi Rama ku tallej me kreun e PD, Lulzim Basha. Bardhi...

Politikë 19:20 - 2 Prill, 2020

Bardhi leksion Ramës/ Anullo koncesionet dhe PPP! Lëri fjalët boshe në facebook!

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i është përgjigjur deklaratës së kryeministrit Rama i cili pak më parë reagoi në rrjetet sociale duke iu përgjigjur...

Lajme 12:14 - 29 Mars, 2020

“Braktisja e familjeve në nevojë, kriminale”/ Bardhi thirrje Ramës: Lëri fjalët boshe dhe teatrin

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi i bën thirrje kryeministrit Edi Rama të bëjë detyrën dhe të lërë fjalët boshe, teatrin dhe propagandën. Sipas Bardhit,...

Politikë 19:38 - 21 Mars, 2020

“Gjuhë e shfrenuar dhe fjalë boshe”/ Bardhi leksion Ramës: Dil nga shtëpia dhe bëj detyrën e Kryeministrit!

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, ku i kërkon kryeministri Rama të heqë dorë nga përhapja...

Politikë 15:39 - 17 Mars, 2020

PD i përgjigjet Ramës/ Edhe na kopjon edhe na sulmon, betejen nuk e ke me opozitën

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama në lidhje me planin me tetë pika të PD-së. Në...

Politikë 19:50 - 10 Mars, 2020

Video-1.2 milion maska të skaduara”/ Bardhi thirrje Prokurorisë të nisë hetimet

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazmend Bardhi i ka bërë thirrje Prokurorisë të nisë hetimet,  në lidhje me maskat që po përdorin stafi mjekësor për...

Politikë 23:05 - 9 Mars, 2020

Akuzat e PD-së/ Manastirliu sfidon publikisht Gazment Bardhin

Ministrja e Shendetësisë, Ogerta Manastirliu është e ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Opinion” ku po diskutohet situata nga koronavirusi. Ndërsa shpjegoheshin masat e marra nga...

Politikë 16:48 - 6 Mars, 2020

Reforma Zgjedhore/ Bardhi i përgjigjet Gjiknurit: Çunat problematikë do të mbajnë përgjegjësi për çdo krim

Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi i është përgjigjur Damian Gjiknurit lidhur me propozimet e PD për sistemin zgjedhor që prezantoi Basha sot. Bardhi shprehet...